Mělo to být jinak, ale já to nedokázal změnit - 1. kapitola - Svatba

22. října 2016 v 14:08 | Makkakonka |  Mělo to být jinak, ale já to nedokázal změnit

Fandom: Harry Potter | Pár: Drarry | Žánr: slash | Upozornění: 15+ | Autor: Makkakonka


***

"Jsem nervózní, Mio," oznámil černovlasý kouzelník své nejlepší kamarádce.

"Uvidíš, že bude všechno v nejlepším pořádku, Harry. Zbytečně se nestresuj, tohle je váš den, tak si koukejte užít!" Hemiona ho objala a dala mu pusu do vlasů. "Už bys měl jít, Harry."

"Jo, já vím." Harry se otočil a naposledy se podíval do zrcadla za ním. Potom nahlas vydechnul.

"Tak pojď." Hermiona ho vzala za paži a vyvedla z pokoje. Nevěděla, že dnešní den je pro Harryho tím nejhorším v jeho životě, myslela si pravý opak.

Harry měl pocit, že větší chyby se v životě už nikdy dopustit nemůže. Věděl, že ještě může couvnout, ale také věděl, že to nedokáže. Za pár minut si podepíše svůj rozsudek a zahodí tak všechno, o čem si myslel, že by ho kdy mohlo udělat šťastným.

***

Černovlasý muž stál celý nervózní před oltářem a čekal, až přijde jeho budoucí žena. Ruce se mu potily a v hlavě mu probíhalo všechno, co svým rozhodnutím ztratí. Vzpomínal na každou chvíli prožitou s ním. Vzpomínal na to, jak se v jeho přítomnosti cítil šťastný a milovaný. Věděl, že on je jeho pravá láska, ovšem také věděl, že je to jeho zakázaná láska. Nemohli spolu být, i kdyby sebevíce chtěli. Jejich osudy byly předem určeny někým jiným. Nikdo se jich neptal, zdali i oni sami chtějí takový život.

Z bolestného rozmýšlení ho vytrhnul zvuk hrajících varhan, který znamenal jen jedno. Nevěsta přichází.

Když se ohlédnul za sebe, uviděl sestru svého nejlepšího přítele, jak celá v bílém přichází uličkou doprovázená svým otcem. Musel uznat, že to dnes Ginny velmi slušelo, ovšem nedokázal to dostatečně ocenit. Chtěl, aby po jeho boku nyní stál někdo úplně jiný.

***

Celá síň ztichla, když měl Harry vyslovit svoji odpověď. Zhluboka se nadechl a vydechl, aby se alespoň trochu uklidnil. Věděl, že jeho odpověď nyní ovlivní celou jeho budoucnost, ale nátlak byl moc velký. Všichni od něj očekávali, že si Ginny vezme. Nebylo to to, co chtěl on sám, ovšem nikdo pro to neměl pochopení.

"Ano," řekl, a zpečetil tak svoji budoucnost. Musel zamrkat, když se mu slzy bolesti a utrpení vehnaly do očí. Nikdo z přítomných by je ale za smutné nepovažoval, všichni by v nich viděli jen a jen štěstí. Jak moc by se pletli.

Když stejná odpověď vzešla i z Ginnyích úst, věděl, že je všechno ztracené. Když jí měl potom nasadit snubní prsten, ruce se mu třásly potlačovaným hněvem, jenž cítil sám k sobě. Proč více nebojoval o svoje štěstí?

***

Byl vyzván k prvnímu manželskému polibku. Ginny se na něj šťastně usmívala a oči jí zářily radostí. On sám se však k úsměvu vyloženě nutil. Bylo mu do pláče, ale musel to ustát.

Když se dotýkal Ginnyiných úst těmi svými, představoval si, že líbá někoho jiného, že líbá jeho. Žádný polibek, který od Ginny kdy dostal, se nemohl vyrovnat těm, kterými ho jeho milý doslova zasypával ve společných chvílích. Tak vzácných chvílích.

Dovolil, aby se jeho rty Ginny dotýkaly jen okamžik. Polibek nijak neprohluboval, šlo přece jen o dodržení formalit. Alespoň z jeho strany. Když se po chvilce odtrhl, zahlédl v Ginnyiných očích kousek zklamání. Vždy mu bylo líto, když ho v nich viděl, protože věděl, že ho způsobuje jen on sám. Nechtěl jí lhát, ale musel. Nikdy ji nemohl milovat. Ginny je sice velmi pohledná a krásná, ale je to žena.

***

Jakmile se s Ginny, která byla zavěšená do jeho rámě, rozešel uličkou k východu z kostela, zrak mu padl nahoru na balkon. Na okamžik se zarazil, ale Ginny ho stáhla s sebou zpět do chůze.

To, co tam uviděl, mu rvalo srdce. Nechtěl, aby se to stalo. Nemělo se to stát, on tu neměl být! I přestože se do jeho ocelově šedých očí díval jen na vteřinu, zahlédl všechnu tu bolest.

Dotyčný se na něj díval a potoky slz mu stékaly po bledých lících. Vlastně z Harryho viděl jen rozmazaný flek pomalu postupující uličkou dopředu k východu. Slzy mu nedovolily zaostřit a vidět tak utrpení ve tváři jeho milého. Toho, kterého tolik miloval i přes to, že nesměl.

***

Harry ležel na zádech v posteli a po tvářích mu tekly tiché slzy. Proč? byla otázka, která mu už dlouhé minuty ležela v hlavě. Ginny spala schoulená po jeho boku, nejspíše šťastná, nejšťastnější za celý život. On to však o sobě nemohl tvrdit. Zradil. Nejen sám sebe, ale i toho na kom mu v životě nejvíce záleželo.

***

I přesto, že na to svým způsobem byl připravený, nemohl uvěřit, že se to opravdu stalo. On by byl ochotný obětovat všechno, co nyní má, jen aby mohli být spolu, zatímco Harry se nedokázal postavit proti svým přátelům. Proč sebou nechá tolik manipulovat?

Blonďatý muž seděl na parapetu okna ve svém pokoji na Malfoy Manor. Neměl by plakat, přesto tak dělal. Nesměl se cítit zlomeně, přesto se toho pocitu nemohl v posledních hodinách vůbec zbavit. On by měl být tím, kdo bude lámat ostatní. Neměl by být zlomený sám. Kolik vlastně porušil Malfoyovských pravidel jen za dnešní odpoledne? Nesčetně. Prokázal slabost, lásku. Nechal se potopit na dno a ochutnal zklamání. Byl naivní a důvěřivý.

***

Stejně, jako se velké věci staví z malých kousků, tak i naše velké sny se plní postupně a pomalu. I když ztrácíme naději, měli bychom být silní. Ovšem někdy, někdy je nám povoleno jen snít. Snít sny o tom, co bychom chtěli, ale i o tom co jsme měli a někdo nám to vzal. Kdo? Třeba osud. Ano, i ten je velký zloděj.

Každý z nás je sám sobě překážkou v plnění snů. Každý z nás si může zvolit svoji vlastní cestu. Záleží jen na tom, kolik je schopný toho obětovat. Kolikrát je ochotný spadnout na dno a kolikrát najde sílu k tomu, aby se znovu postavil. Zdali je ochoten přijít o mnoho jen proto, aby získal něco menšího, ovšem dražšího.

Nikdo o sobě nemůže tvrdit, že je šťastný, když nejedná ze své vůle. O tom, co nás učiní šťastnými, víme jen my. Ostatní si můžou myslet, že ví, co je pro nás nejlepší, ale i to nejlepší nikdy stoprocentně neslíbí největší štěstí.

***


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama