Mělo to být jinak, ale já to nedokázal změnit - 9. kapitola - Pohřeb

25. října 2016 v 16:48 | Makkakonka |  Mělo to být jinak, ale já to nedokázal změnit

Fandom: Harry Potter | Pár: Drarry | Žánr: slash | Upozornění: 15+ | Autor: Makkakonka


***

Bylo to již pět dní, pět podělaných dní od okamžiku, kdy se černovlasý muž ráno probudil vedle chladného těla. Vedle mrtvého těla člověka, kterého miloval.

Když si tehdy uvědomil, co se během noci stalo, nedokázal vstát z postele. Jen objímal Dracovo ochablé tělo ve svém náručí a snažil si do paměti uložit každý střípek Dracova obličeje, jeho vůni, lehký úsměv, který mu stále zůstával na tváři. Slzy mu tekly po tvářích a svými rty se lehce dotýkal Dracovy pokožky.

Nevzpomínal si, jak dlouho takhle strávil, nevzpomínal si ani na to, jak se mu podařilo sejít schody do společenského pokoje v přízemí, kde našel Luciuse s Narcissou. Ovšem velmi dobře si pamatoval onen okamžik, kdy se na ně podíval a oni z jeho pohledu pochopili.

I přesto, že důvod, který Harryho přinutil na Malfoy manor přijít, už neexistoval, Harry se zde stále zdržoval. Nechtělo se mu vracet na Grimmauldovo náměstí k Ginny, nechtělo se mu vracet k nikomu, kdo byl kdysi součástí jeho života.

Chtěl zůstat zde, na Manoru. Nejen proto, že mu zde všechno připomínalo Draca, ale také proto, že se ho zde nikdo na nic neptal. Nikdo ho nevyslýchal a neptal se ho dotěrnými otázkami. Měl tu svůj klid, který potřeboval. K tomu, aby se vyrovnal se svojí ztrátou, k tomu, aby si rozmyslel, co bude dělat dál.

Nepřál si ovšem nic jiného, než aby mohl vrátit čas a strávit ho více v Dracově společnosti. Tíha chyb z minulosti na něj dopadala a on si nic nepřestával vyčítat. Až nyní si plně uvědomil, co všechno svými špatnými rozhodnutími pokazil a o co přišel. Nové poznání ho bolelo. Neskutečná bolest se mu zařezávala do srdce a nutila ho k lítostivým myšlenkám.

Nikdo by nespočítal čas, který strávil koukáním do prázdna, vzpomínáním, výčitkami a slzami. Vždy se posadil na některém z míst, které mu Draca silně připomínaly. Nejvíce doby strávil v blonďákově pokoji. Přes den zde dělal vesměs to stejné, co v noci. Ležel v Dracově posteli a lehce vdýchával blonďákovu vůni z polštářů a peřin.

Nebyl ovšem sám, kdo pro Draca truchlil. Mnohokráte se stalo, že za ním přišla Draco matka. Bez jediného slova trávili čas ve společnosti toho druhého a společně si nechávali své tváře máčet slanými kapkami.

Po celou dobu od Dracově smrti panovalo na Malfoy manor úmorné ticho. Nikdo z jeho obyvatel nemluvil, a když se tak náhodou stalo, byl zvuk lidského hlasu prazvláštní. Nejvíce slov z úst vypustil Lucius, ale i on byl většinu času potichu ztracen ve svých myšlenkách.

Dnes ovšem nastával den, který měl jednu kapitolu jejich životů zcela uzavřít a odstartovat. Měl, ale nemusel. A nikdo z nich ani nepředpokládal, že se tak stane. Pro každého z nich Draco znamenal až příliš mnoho na to, aby ho dokázali vypustit ze svých myšlenek ze dne na den. Věděli, že jeho pohřeb na jejich pocitech nic nezmění.

Harry právě stál u čerstvě vykopaného hrobu, do kterého se pomalu spouštěla bílá rakev. Neviděl z ní však nic jiného, než rozmazaný bílý flek. Jeho oči byly přeplněny slanou kapalinou, která se mu přes okraje očních víček přelévala ven v tenkých provázcích. Stékala dolů po jeho tvářích a padala dolů. Na zem, do trávy, na tmavý oblek.

Vedle Harryho postávali Lucius s Narcissou, která se ke svému muži pevně tulila a snažila se v jeho náruči najít aspoň trochu síly pro další minuty. Svými slzami mu máčela drahý oblek, ale nevypadalo to, že by to muži nějak vadilo. I on sám totiž plakal. Možná s větší důstojností, možná uměl skrývat svoji bolest. Za normálních okolností by se nejspíš Harry nad tímto faktem pozastavil, dnes mu to však připadalo tak samozřejmé, že to neřešil.

Neposlouchal řeč muže, který ke všem třem přítomným mluvil. Jeho mysl zaměstnávalo zcela něco jiného. Vzpomínky. Nejen na poslední dny, ale i na raná školní léta a pozdější intimní chvilky. Nepostřehl, jak se muž sebral a odešel. Jeho oči visely na bílé rakvi na dně jámy. Měl co dělat, aby ho neúprosná bolest nesrazila na kolena a on nezačal trhat rameny a hlasitě vzlykat.

Udělal menší krok kupředu k otvoru v zemi a krátce se podíval na červenou růži, kterou svíral ve své pravé ruce. Popotáhl a volnou rukou si otřel slzy s tváří, i když věděl, že se zase brzy zaplní lepkavými potůčky. Lehkým pohybem ruky růži hodil na rakev v jámě. "Miluji tě. Navždy," zašeptal tiše a ustoupil nazpět.

Jako v mlžném oparu vnímal to, že stejné gesto jako on sám udělali i Dracovi rodiče. Oba dva poslali na dno jámy své růže. A stoupli si těsně vedle Harryho. Nakonec Lucius uchopil svoji hůlku a s tichým kouzlem na rtech navršil na Dracovu rakev hlínu a náhrobní kámen.

V tu chvíli se v Harrym něco zlomilo. Jestliže měl předtím pocit, že už nedokáže plakat více, spletl se. Nyní mu totiž z očí začaly téct nové a silnější vodopády. Matně si uvědomoval, že se Narcisse po jeho boku podlomila kolena a nebýt Luciusova pevného objetí, nejspíš by skončila na zemi.

Neuvědomoval si, jak čas běží. Zůstával stát na místě ztracen ve svých myšlenkách. Lehký dotek na rameni ho vyrušil s bolestného rozjímání a on se otočil za jeho původcem. Lucius.

Mírně se rozhlédl po okolí ve snaze najít Narcissu, ovšem nezahlédl nic jiného, než vzdálenou siluetu odcházející pryč z rodinného hřbitova. Lucius se nejprve otočil za svou ženou, potom opět věnoval svoji pozornost Harrymu.

"Chtěl bych ti poděkovat," začal pomalu nakřáplým hlasem. "Za to, že jsi našeho syna dělal šťastného. Lituji toho, že jsem tě takto zblízka nepoznal dřív a omlouvám se ti za vše špatné, co jsem řekl či udělal. Jsem rád, že jsem mohl na synově tváři spatřit úsměv i v jeho posledních dnech." Lehce kývl hlavou, slabě stiskl Harryho rameno a zamyšleným krokem odešel za svou ženou.


Harry nevěděl, jak dlouho u Dracova hrobu ještě stál. Nevadilo mu, když nebesa začala plakat spolu s ním a on tak byl celý promáčený od dešťových kapek. Všechno tohle mu přišlo jako úplná maličkost vzhledem k bolesti spjaté s pomíjivostí lidského života.

***

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama