Mělo to být jinak, ale já to nedokázal změnit - Epilog

25. října 2016 v 16:51 | Makkakonka |  Mělo to být jinak, ale já to nedokázal změnit

Fandom: Harry Potter | Pár: Drarry | Žánr: slash | Upozornění: 15+ | Autor: Makkakonka


***

Černovlasý muž se už opět ošil a přetočil na druhý bok. Nemohl spát. Částečně díky otmu, že si za několik posledních týdnů navykl spát s druhým člověkem po svém boku a nyní ležel v posteli zcela sám. Nebyla to ovšem ta hlavní příčina.

Byl sice unavený, ale kdykoliv zavřel svá oční víčka, opět před sebou viděl blonďatého muže. Toho, se kterým strávil poslední měsíc jeho života. To on byl důvodem, díky kterému si uvědomil, že tam, kde teď je, není šťastný. Pochopil, že bez Draca už nic nebude jako dřív.

Nyní tomu byl přesně týden od toho, co se přemluvil k návratu domů. A necelé dva měsíce, co z Grimmauldova náměstí odešel. Předtím žil s domněním, že Draco někde je a on ho třeba jednou potká, nyní však velmi dobře věděl, že blonďák odešel z jeho života nadobro. Už nevěděl, co dělat. Bolest ze ztráty ho pomalu sžírala zevnitř a každým dnem se prohlubovala a razila si cestu stále hlouběji a hlouběji k jeho srdci.

Zdali už předtím vypadal jako chodící mrtvola, nyní se musel podobat mudlovskému popisu zombie. Celý týden, který trávil doma, se mu nekonečně vlekl a on s nikým nepromluvil ani jediné slůvko. Na vše odpovídal pohybem hlavy, ramen či pouhopouhým pohledem.

V den návratu si od své ženy hodně vyslechl, ale ani jí tehdy nic nevysvětlil. Uzavřel se do sebe. Když za ním Ginny poslala Hermionu, ani tehdy nebyl schopen o svých pocitech mluvit. Stalo se z něj samotářské stvoření, které mělo do člověka daleko.

A on si uvědomoval, že to takhle dál nejde. Nemůže už dál přežívat bez jediného potěšení, bez jediné kapičky štěstí. Už také věděl, co s tím udělá. Byl pevně rozhodnut. Dnešní noc mu přišla jako ta správná doba pro plán, nad nímž přemýšlel dostatečně dlouho na to, aby si jím byl jist.

Potichu vstal ze své postele a natáhl se do nočního stolku pro dopis, který sepsal již před třemi dny. Byl určený Ginny a osvětloval jí celou pravdu. Nejen o uplynulých týdnech, které trávil mimo Siriusův rodný dům, ale také o měsících po svatbě i před svatbou. Ve skrytu duše doufal, že ji Ginny přijme a pochopí. Ovšem nepochyboval o tom, že jí lhal příliš moc a příliš dlouho na to, aby mu tuto službu mohla prokázat.

Strávil jeho psaním téměř celou noc. Slova mu sice sama klouzala na pergamen, ale popsal toho mnoho. Připadalo mu, že jeho slova svojí délkou už ani dopis netvoří. Opatrně položil popsané pergameny na desku nočního stolku a zatížil je podstavcem lampičky. Pak se natáhl pro lektvar ukrytý na stejném místě jako psaní. Zakoupil ho předevčírem v Obrtlé. Tehdy si už byl jistý tím, co jednoho dne udělá. A ten den nastal právě dnes.

Lehl si zpět do postele a naposledy převrátil lahvičku mezi prsty. "Půjdu za tebou, Draco…" zamumlal do ticha ložnice a hluboce polkl. Ano, to je to správné řešení.

Odšrouboval víčko a na jeden zátah vypil tmavou tekutinu uvnitř. Pak odložil lahvičku na stolek vedle dopisu, zachumlal se do peřiny a zavřel oči.

O několik dní později postávala Ginny Potterová nad otevřenou rakví svého manžela a se skelnýma očima koukala na jeho nehybnou tvář. Ačkoliv to nikdo nepředpokládal, dokázala mu odpustit. A také ho dokázala zpětně pochopit. Litovala toho, že se pravdu nedozvěděla dříve a za jiných okolností. Nyní už to však bylo jedno, nyní s tím stejně už nic nezmůže.

Rozechvělými prsty si sundala svůj snubní prsten a vložila ho do Harryho chladné dlaně. "Nasadil si ho nesprávnému člověku. Třeba dostaneš příležitost ho dát na prst tomu, komu právem patří," rozechvěle se nadechla a potřásla hlavou, než byla schopná pokračovat. "Odpočívej v pokoji, Harry, a buď tam šťastný."

Lehce kývla hlavou směrem k nebesům a přestala zadržovat své slzy. Slané kapičky přetekly přes okraj jejích očních víček a pomalu stékaly po ženiných tvářích. Byl konec.

***

"Harry?"

"Draco?!"

***

KONEC
Hermiono
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama