Mělo to být jinak, ale já to nedokázal změnit - Epilog

25. října 2016 v 16:51 | Makkakonka |  Mělo to být jinak, ale já to nedokázal změnit

Fandom: Harry Potter | Pár: Drarry | Žánr: slash | Upozornění: 15+ | Autor: Makkakonka


***

Černovlasý muž se už po několikáté ošil a přetočil na druhý bok. Nemohl spát. Částečně za to mohl fakt, že si za posledních pár týdnů navykl spát s druhým člověkem po svém boku a nyní ležel v posteli zcela sám. Nebyl to ovšem ten hlavní důvod.

Byl sice unavený, ale kdykoliv zavřel svá oční víčka, opět před sebou viděl blonďatého muže. Toho, se kterým strávil poslední měsíc jeho života. Důvod, díky kterému si uvědomil, že tam, kde je, není šťastný. Pochopil, že bez Draca už nic nebude jako dřív. Nyní tomu byl přesně týden od toho, co se přemluvil k návratu domů. A necelé dva měsíce, co z Grimmauldova náměstí odešel.

Předtím žil s domněním, že Draco někde je a on ho třeba jednou potká, nyní však velmi dobře věděl, že blonďák odešel z jeho života nadobro. Už nevěděl, co dělat. Bolest ze ztráty ho pomalu sžírala zevnitř a každým dnem se zahlodávala hlouběji a hlouběji.

Zdali už předtím vypadal jako chodící mrtvola, nyní se musel podobat zombie. Celý týden, který trávil doma, se mu nekonečně vlekl a on s nikým nepromluvil ani jediné slůvko. Na vše odpovídal pohybem hlavy, ramen či pouhopouhým pohledem.

V den návratu si od své ženy hodně vyslechl, ale ani jí tehdy nic nevysvětlil. Uzavřel se do sebe. A ani když za ním Ginny poslala Hermionu, nebyl schopen o svých pocitech mluvit. Stalo se z něj samotářské stvoření, které mělo do člověka daleko.

A on si uvědomoval, že to takhle dál nejde. Nemůže už dál přežívat bez jediného potěšení, bez jediné kapičky štěstí. Věděl také, co s tím udělá. Byl pevně rozhodnut. Dnešní noc mu přišla jako ta správná doba pro jeho plán.

Potichu vstal ze své postele a natáhl se do nočního stolku pro dopis, který sepsal již před třemi dny. Byl určený Ginny a osvětloval jí celou pravdu. Nejen o uplynulých týdnech, které trávil mimo Siriusův rodný dům, ale také o měsících po svatbě i před svatbou. Ve skrytu duše doufal, že ji Ginny přijme a pochopí. Ovšem věděl, že jí lhal příliš moc a příliš dlouho na to, aby mu tuto službu mohla prokázat.

Strávil nad jeho psaním téměř celou noc. Slova mu sice sama klouzala na papír, ale popsal toho mnoho. Měl pocit, že to svojí délkou už ani dopis není. Opatrně ho položil na desku nočního stolku a zatížil podstavcem lampičky.

Pak se natáhl pro lektvar ukrytý na stejném místě, jako byl dopis. Zakoupil ho předevčírem v Obrtlé. Tehdy si už byl jistý tím, co jednoho dne udělá. A ten den nastal právě dnes.

Lehl si zpět do postele a naposledy převrátil lahvičku mezi prsty. "Půjdu za tebou, Draco."

Odšrouboval víčko a na jeden zátah vypil tmavou tekutinu uvnitř. Pak odložil lahvičku na stolek vedle dopisu, zachumlal se do peřiny a zavřel oči.

***

Ginny Potterová postávala nad otevřenou rakví svého manžela a se skelnýma očima koukala na jeho nehybnou tvář. Ačkoliv to nikdo nepředpokládal, dokázala mu odpustit. A také ho dokázala zpětně pochopit. Litovala toho, že se pravdu nedozvěděla dříve a za jiných okolností, ale věděla, že s tím stejně nic nezmůže.

Rozechvělými prsty si sundala svůj snubní prsten a vložila ho do Harryho chladné dlaně. "Nasadil si ho nesprávnému člověku. Třeba dostaneš příležitost ho dát na prst tomu, komu právem patří. Odpočívej v pokoji, Harry, a buď tam šťastný." Lehce kývla hlavou směrem k nebesům a přestala zadržovat své slzy. Slané kapičky přetekly přes okraj jejích očních víček a pomalu stékaly po ženiných tvářích.

***

"Harry?"

"Draco?"

***

KONEC
Hermiono
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama