The Ghost

18. října 2016 v 17:07 | Makkakonka |  Jednorázové povídky (originální)
Žánr: flashfikce | Upozornění: - | Autor: Makkakonka


***

Stála před vchodovými dveřmi a v kapse kabátu lovila ten správný klíč. Byl večer a ona už chtěla být doma. Venkovní večerní zima ji ubíjela. Vždy si říkala, že není spravedlivé, že se narodila tady. V tom se ta vyšší síla zmýlila, když ji přivedla sem. Měla to udělat o pár set kilometrů níže. Jak ona zimu nesnášela!

V kapse nahmatala ten správný tvar. Velké kapsy jsou skvělé v tom, že se toho do nich spousta vejde. Nevýhodu však mají také. Jako každá věc. Když v nich chcete něco najít, trvá vám to velmi dlouho.

Vzala klíč do prokřehlých prstů a odemkla. Vstoupila do předsíně a nahmatala vypínač. K její smůle však nefungoval. Zula si boty a cestou do kuchyně rozepínala knoflíky na kabátu. Snažila se si v kuchyni rozsvítit, ale ani tam vypínač nefungoval. "Skvělé," pomyslela si.

Po tmě dotápala ke kuchyňské lince a položila na ni klíče. Zapomněla na to, že nemá jít elektřina. Začala hledat svíčky a zápalky. Sklonila se ke dvířkům pod linkou, otevřela a začala ohmatávat jednotlivé tvary vevnitř, dokud nenašla, co potřebovala. Zavřela skříňku a narovnala se. V tom, jako by se v ní krve nedořezal.

Stála jako opařená a tupě zírala před sebe. Pohltil ji naprostý strach. Před ní se ve vzduchu snášela bílá postava částečně zahalená v bílé mlze. Krabička zápalek a svíčka jí vypadly z ruky a s tichou ránou tlumenou linoleem dopadly na podlahu k jejím nohám. Udělala krok nazpět a vtiskla se do kouta. Bála se. Strach ji naprosto ochromil. Nemohla se ani hnout a jen tupě zírala na tu věc před sebou. Kde se tu vzala? Nikdy nevěřila na duchy ani na podobná stvoření. Ale to, co před sebou viděla… Nemohlo to být nic jiného. Definice zněla - duch.

Chtělo se jí křičet a v panice utéct, ale tělo ji neposlouchalo. Byla naprosto ochromená hrůzou a zároveň tak fascinovaná tím, že něco takového opravdu existuje. Vtiskla se hlouběji do kouta a vyčkávala. Duch před ní se choval, jako by si jí ani nevšiml, jako kdyby tu nebyla.

Dech se jí zrychloval. Srdce jí tlouklo jako zběsilé. Jak je tohle vůbec možné? Proč se tu nějaký duch objevil? Nevěřila na ně, měla z nich strach. Dokonce ani na horory se nekoukala. Vůbec nevěděla, co dělat. Zůstat v koutě a nehýbat se? Nebo utéct daleko odsud? Promluvit? Rozhodla se pro tu druhou možnost. Nenápadně sebrala klíče z kuchyňské linky a po tmě dotápala nazpět do předsíně. Roztřesenýma rukama odemkla vchodové dveře a vyběhla ven. Děs jí naprosto lomcoval. Měla pocit, že jí srdce vyskočí ven z hrudi, jak zběsile tlouklo. Přeběhla pár metrů dlouhou cestu ke vchodovým dveřím, prolezla brankou a utíkala po příjezdové cestě zpět tam, odkud přišla. Teď už jí zima vůbec nevadila.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama