Vzdálená láska - 5. kapitola

27. října 2016 v 16:56 | Makkakonka |  Vzdálená láska

Fandom: 1D | Pár: Larry Stylinson | Žánr: slash | Upozornění: 15+ | Autor: Makkakonka


***

"Pusť mě!" zakřičel Louis, když jej Stan stále pevně držel. Avšak s mužem to ani nehnulo. Jen se nebezpečně ušklíbl.

"Na mě si hubu otvírat nebudeš," zasyčel, ale brunetovu ruku pustil. Když ji Louis rychle stáhnul k tělu a pohledem kontroloval rozsah škod, využil Stan jeho natočené tváře a uhodil ho. Ozvalo se plesknutí, když se Stanova dlaň setkala s brunetovou tváří. "To aby sis pro příště pamatoval, že se mnou nemáš jednat jako s kusem hovna. A teď vypadni, běž si spát na ten svůj gauč!" zakřičel.

Louis se překvapeně držel za tvář a nenávistně na něj zíral. Snažil se potlačit slzy, které se mu hnaly do očí. Byl ochotný tolerovat Stanovo nepříjemné chování, ale facka pro něj byla přes čáru. Ovšem více než tvář, která momentálně byla jako v ohni, jej bolel fakt, že jej Stan - muž, kterého miluje - vůbec dokázal uhodit. I když byl Stan často naštvaný, nikdy mu fyzicky neublížil. Tohle bylo poprvé.

Bez jediného slova vstal, popadl deku ze své poloviny postele a zamířil si to pryč z místnosti. Zdrceně sebou praštil na pohovku v obýváku. Chvíli zoufale seděl na jejím okraji, než z kapsy vytáhl mobil a vytočil Harryho číslo. Momentálně pro něj byl nějaký časový rozdíl naprosto nepodstatný. Jediné, co potřeboval, bylo mluvit s někým, kdo by jej vyslechl a uklidnil.

***

"Hej, no tak, Harry! Snaž se jít aspoň trochu normálně," zabrblal blonďák směrem ke svému na mol opilému kamarádovi, kterého se snažil odtáhnout na kolej. Kudrnatý v odpověď zamumlal něco nesrozumitelného, načež se zahihňal jako malá holka. Vedle nich se podobným způsobem potáceli Liam se Zaynem. Jen s tím rozdílem, že Liam měl mnohem méně práce, než blonďák. Zayn, ačkoliv byl stejně na šrot jako Harry, byl na pití přeci jen zvyklejší.

Když se z Harryho kapsy začal linout hlasitý tón, Niall sebou polekaně trhl. Nechal vyzvánějící mobil mobilem a nevšímal si ho a Harry, který nebyl příliš při smyslech, stejně tak. Po několika sekundách píseň ustala. Netrvalo však dlouho a mobil se rozezvonil znovu, ovšem nikdo jej opět nezvedl. Když se tak stalo nejmíň pošesté, Niall začal ztrácet nervy. "Shit," zanadával. "Koukej to vypnout," zavrčel kudrnáčovi do obličeje. Když si však uvědomil, že toho Harry není schopen, sáhl mu jednou rukou do mikiny a vylovil z ní onen prokletý přístroj. Jediným zmáčknutím tlačítka mobil vypnul a hodil jej zpátky do Harryho kapsy.

***

Brunet na druhé straně zeměkoule odhodil mobil na druhou stranu gauče a přitáhl si kolena blíže k tělu. Po tvářích se mu koulely slzy a vzlyky opouštěly jeden za druhým jeho ústa. Tlumil je svou rukou, do které zabořil obličej. Nechtěl Stana ještě více popudit vůči sobě tím, že by mu svojí uřvaností nedovolil spát.

Byl zoufalý. Vědomí toho, co se před chvílí stalo, jej nesmírně bolelo. Mnohem více než pohmožděná ruka či stále trochu pálící tvář. Stan mu ublížil. Udělal něco, co od něj nečekal. Dal mu facku. A Harry, jeho nejlepší kamarád, který pro něj vždycky byl, mu nebere telefon. Kde jsou ty sliby, že tu pro něj bude vždy, že mu může zavolat klidně i o půlnoci? Slova, kterými Louise již od základní školy konejšil? To, že nedovolí, aby mu kdokoliv ublížil? To, že za ním může kdykoliv s čímkoliv přijít? Tak kde je, když jej Louis opravdu potřebuje? Když potřebuje slyšet jeho hlas a ujištění, že vše bude ráno dobré? Kdo mu potvrdí myšlenky na to, že se Stan omluví a bude se snažit, aby mu odpustil? Louis se pod tíhou toho všeho rozvzlykal ještě víc.

***

"Mhh, moje hlava," zaskuhral kudrnatý, když se ráno probudil. Jeho ruka okamžitě vystřelila nahoru, aby uchopila hlavu, a snížila tak její bolest. Harry slyšel, jak se vedle něj někdo tiše zasmál. Ignoroval to.

"Už nikdy nebudu pít," řekl pak a ten někdo unisono s ním, načež se ozval kolektivní smích.

"Buďte ticho," slabě je okřikl kudrnatý a smích kupodivu utichl. Pomalu otevřel oči. Už poznával všechny, kteří se smáli.

"Co tu dělám?" zamumlal pak.

"Co by, donesli jsme sem. Stejně jako Zayna," ozval se Niall.

"Ale já na rozdíl od někoho umím pít, takže věci jako kocovina jdou více méně mimo mě," zasmál se černovlásek stojící opodál.

"Kde je záchod, víš. Až budeš hotov, tak tu máš prášek a vodu," oznámil mu Liam a položil obě věci na stůl vedle Harryho postele.

"Díky," zašeptal kudrnatý a ušklíbl nad Liamovou předvídavostí. Vzápětí se však jeho obličej stáhl do poplašné grimasy a on s rukou před ústy utíkal na záchod.
***

"V kolik jsme odcházeli?" zeptal se kudrnatý, jakmile se vrátil z toalety.

"Vcelku brzo," zasmál se Niall. "Ale ty už jsi to potřeboval."

"Vrátili jsme se kolem půl dvanácté, takže něco málo po jedenácté. Asi," odpověděl mu Liam. "Aspoň jsme se lépe dostali na kolej."

"Moc nevydržíš," prohodil s úšklebkem Zayn.

"Vtipné," zamumlal Harry a chytl se za hlavu. "Kde mám mobil?" zeptal se potom.

"Támhle," ukázal Niall na komodu. "Měl by ses podívat, když jsme tě včera táhli nazpátek, pořád zvonil. Asi tě někdo sháněl."

"Kdo by mě sháněl uprostřed noci?" poznamenal kudrnatý.

"Co já vím," pokrčil Niall rameny. "Třeba maminka chtěla zkontrolovat svého synáčka," zasmál se potom.

"To určitě," ušklíbl se kudrnatý a prsty si protřel spánky. "Uprostřed noci? Nezapomeň, že u nás je o pět hodin víc." Do rukou uchopil mobil a zkusil jej zapnout. "Ty jsi ho komplet vypl?" zeptal se, když zjistil, že přístroj obvyklým způsobem nezapne.

"Jo," odvětil Niall. "Je to špatně?"

"Nikdy si ho úplně nevypínám. Proč si jen neztlumil zvuk, sakra?" povzdechl si Harry a podržel tlačítko na straně.

"Tak promiň, že mě to nenapadlo," řekl blonďák jízlivě a protočil oči. Pak si odešel po svém, aniž by Harrymu věnoval další pohled.

Kudrnatý trochu s obavami čekal, až mu obrazovka ukáže, kdo ho v noci sháněl. Když na něj však vyskočilo Louisovo číslo a oznámení o třinácti zmeškaných hovorech, měl pocit, že mu srdce vynechalo jeden úder. Hlavou mu začalo vířit tolik různých myšlenek, že až vytlačily většinu bolesti z kocoviny. S Louisem bylo evidentně něco špatně, jinak by mu tolikrát nevolal, zvlášť ne v tak pozdní dobu.

***

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama