Vzdálená láska - 8. kapitola

27. října 2016 v 17:07 | Makkakonka |  Vzdálená láska

Fandom: 1D | Pár: Larry Stylinson | Žánr: slash | Upozornění: 15+ | Autor: Makkakonka


***

"Lou?" ozval se po chvilce ticha Stan, zatímco svými prsty lehce přejížděl po brunetově paži.

"Hm?" zavrněl tiše Louis, načež se jeho přítel krátce zasmál.

"Proč jsi mi předtím nezvedal telefon? Když jsem se probudil, nebyl jsi tu. Měl jsem strach. Volal jsem ti nejmíň pětkrát…" tiše si povzdechl Stan a smutně se na Louise podíval.

Brunet zvedl hlavu z jeho hrudě a zmateně se na něj podíval. "Opravdu?" zeptal se nevěřícně.

Stanovou tváří na okamžik přeběhla nechápavost, pak však kývl hlavou na znamení souhlasu.

"Aha…" hlesl Louis a krátce se zamyslel. "Asi se mi po cestě vybil mobil. Volal jsem si s Harrym. Nejspíš mi to vzalo zase dosti baterky, mluvili jsme spolu dlouho…" uvažoval nahlas a nakonec položil svou hlavu zpátky na Stanův hrudník.

"Už sis zase volal se Stylesem?" zamračil se druhý muž nelibě. "To snad nemyslíš vážně, Lou…" sklonil oči dolů na brunetovu tvář a vyčítavě se na něj zadíval.

"Stanny…" vydechl Louis a skrze řasy začal svému příteli pohled oplácet. "Harry je můj nejlepší kamarád, nemůžeš mi to neustále vyčítat. Je to přirozené, že jsme spolu v kontaktu."

"Styles si odletěl na druhou stranu zeměkoule. Za chvíli ti zmizí ze života úplně. Jen s ním ztrácíš čas," poznamenal zahořkle Stan.

"Voláme si právě proto, aby se to nestalo, Stane," pokroutil nad ním hlavou brunet.

"Jsem tvůj přítel sakra!" tiše prskl Stan. "Vadí mi, jak s ním neustále cvrlikáš. Ráno vstanu a ty - už vzhůru - mu odpovídáš na esemesky, který ti poslal před spaním, po nocích s ním nejmíň hodinu kecáš na skypu, volám ti a ty máš vybitý mobil kvůli telefonátu se Stylesem!" vyčítal mu. "Nepřijde ti, že to trochu přeháníš? Můžu jen očekávat chvíli, kdy mi řekneš, že spolu nebudeme mít sex, protože s ním právě probíráš jeho nudný vysokoškolský život!" tiše bublal a z očí mu létaly drobné blesky. Narovnal se a zády se opřel o čelo postele, čímž donutil Louise slézt z jeho těla.

Brunet se posadil a peřinu si více ovinul kolem pasu. Na malý moment se zarazil, načež na Stana smutně koukl. "Teď to vyznělo, jako kdybys mě měl jen na sex…" sklopil hlavu na stranu a několik pramenů delších hnědých vlasů mu spadlo do obličeje.

"Ale hovno…" zamítl jeho myšlenky Stan. "Nebuď tak vztahovačnej. Jen mě už sere to tvoje věčné Harry sem, Harry tam. Všímáš si vůbec toho, kolik času od jeho odjezdu trávíš na mobilu a sociálních sítích? A proč asi, hm? Jen kvůli nějakýmu pojebanýmu textování a volání!" rozhodil rukama do stran.

"Stanny…" špitl tiše Louis, "musíme se zase kvůli tomu hádat? Zrovna teď?" přitáhl si peřinu ještě blíže na ke klínu, a nevědomky tak poukázal na to, co myslí. "Vím, že Harryho nemáš rád, on tebe ostatně taky ne, ale to neznamená, že mi to neustále musíš vyčítat. Vždyť… Hazz se mě taky nesnaží přemluvit, abych se s tebou rozešel. Toleruje tě, tak proč nemůžeš udělat ty to samé?"

"Posloucháš se vůbec?!" křikl trochu hlasitěji Stan. "Právě teď jsi mi vlastně řekl, abych přehlížel neustálou zaneprázdněnost svého přítele! Sakra máš se věnovat mně, ne jemu!" muž se na malý okamžik odmlčel a zcela ignoroval Louisův překvapený pohled, který vyvolal svými slovy. "Jestli to takhle půjde dál, budu ti muset dát ultimátum…" oznámil nakonec brunetovi.

"Ultimátum?" zopakoval po něm nechápavě Louis.

"Jo. Buď to já, nebo on," pokrčil Stan flegmaticky rameny. Louis na něj šokovaně zíral.

"To snad nemyslíš vážně?!" vyjekl, když se aspoň trochu vzpamatoval.

"Myslím!" odsekl mu druhý muž a naštvaně se vyhrabal z přikrývek. "Začínám toho mít opravdu dost!" zavrčel ještě, než zmizel ve dveřích od koupelny, kterými nezapomněl pro efekt náležitě třísknout. Louis upíral své oči oním směrem a na tváři se mu usídlil překvapený a nechápavý výraz, který se postupně měnil ve stále smutnější a ublíženější grimasu.

O NECELÝ TÝDEN POZDĚJI

Kudrnatý mladík hodil do kufru poslední kousek oblečení a jedním plynulým tahem zapnul zip. Hlasité zasvištění se díky tomu rozlehlo potemněnou místností.

"Co blbneš?" zamumlal ospalý hlas jednoho z Harryho spolubydlících. Následovalo zašustění přikrývek a kudrnatý na jedné z postelí mohl zahlédnout tmavou siluetu nadzdvižené hlavy. "Ty někam jedeš?" zeptal se tiše Liam, když se mu povedlo rozpoznat kamarádovu činnost.

"Jo, letím do Británie," potichu mu odpověděl Harry.

"Co? Tak najednou? Stalo se něco?" podivil se Liam.

"Ne, jen chci na víkend domů," lehce zalhal kudrnatý. Jeho srdce nejvíce toužilo po tom, aby mohlo zkontrolovat Louise. Opětovné vidění rodiny mu přišlo spíše jako bonus navíc. "Klidně spi dál," slabě se pousmál Liamovým směrem, i když si byl jistý, že to brunet neuvidí.

"Vždyť je teprve ráno, Harry. Můžeš snad letět večer, ne? To vynecháš přednášky?" mumlal tiše Liam, kterému kudrnáčův náhlý odchod nešel do hlavy.

"Jeden den mě to nezabije. Navíc stejně dnes mám přednášku od Walkera, takže bych slyšel znovu to samé," narážel Harry na problém jednoho ze senilních profesorů, který měl tendence vykládat stále tu stejnou látku dokola.

"Kdys nám to jako hodlal říct?" zašeptal jiný hlas a na Harryho se upřel další pár rozespalých očí.

"Zayne…" povzdechl si zelenooký. "Sám jsem se rozhodl až těsně před spaním. Chtěl jsem vám nechat vzkaz na papíře," pokrčil rameny.

"Kdy ti to letí?" zeptal se smířeně Liam a hlasitě si zívl.

"Za hoďku a půl. Musím si pohnout, jestli nechci, aby mi frnkli před nosem," oznámil jim.

"Beztak letíš jen kvůli Louisovi," ozval se i třetí z Harryho spolubydlících vědoucným tónem. Zayn se nad blonďáčkovou poznámkou tiše uchechtl. Otočil se zády k dění v místnosti a zachumlal se do peřiny tak, že mu vykukovaly jen černé havraní vlasy. "Jak jinak…" zamumlal ještě před tím, než opět usnul. Přeci jen byly tři hodiny ráno.

Niall mu něco tiše zabrblal v odpověď, pak se sám pro sebe uchechtnul a nakonec i on odešel nazpátek do říše snů.

"Tak si to tam aspoň užij," prohodil Liam směrem k Harrymu, načež sebou hodil nazpátek do peřin.

"Neboj, užiju," nadzvedl kudrnatý jeden koutek úst v úsměvu. "Dobrou noc, Li."

"Dobrou…"

***

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama