Mission: Tomlinson - 16. kapitola

27. listopadu 2016 v 18:42 | Makkakonka |  Mission: Tomlinson

Mission: Tomlinson

Fandom: 1D | Pár: Larry Stylinson | Žánr: slash | Upozornění: 15+ | Autor: Makkakonka


***

Louis ležel na zádech ve své posteli a bezduše koukal na stíny, které dopadaly do jeho pokoje. Skrz žaluzie sem zvenčí prosvítalo slabé světlo pouličních lamp, stojících venku u chodníku, podporované svitem měsíce, který tvořil necelou první čtvrť. Smutně si povzdechl a převalil se na bok, zády k oknům. Zachumlal se ještě více do peřiny a na okamžik se pokusil zavřít oči. Avšak neúspěšně. Nedokázal usnout, a tak se jen čas od času převaloval.

Alex mu spokojeně pochrupoval u nohou. Když se však Louis už po několikáté zamrvil, přešel k němu a stulil se mu u boku. Jeho oddané gesto vykouzlilo na brunetově tváři drobný úsměv. Muž zabořil prsty do srsti svého psa. V jeho hlavě stále kolovala jen jedna a ta samá myšlenka. Liamova slova. Ovšem když mu byla říkána a bylo mu raděno, aby o nich popřemýšlel, patrně Liam nemyslel přemýšlet o nich v noci.

Myšlenka na zabití Zayna byla lákavá. Příliš lákavá, kdyby Louis nechal do svého srdce vstoupit touhu po pomstě. Nebyl pomstychtivý, nikdy ho tento zrádný pocit neovládl. Ale bude-li třeba, aby opravdu začal jednat a naplánoval Malikovu smrt, pravděpodobně bude muset pomstě povolit uzdu.

Nesnášel toho chlapa, nenáviděl ho tak moc. Pokud někoho vinil ze svého utrpení, tak jedině jeho. Nedokázal uvěřit, že vůbec kdy dokázal Zayna respektovat, obdivovat ho, a nechat si svůj obdiv přerůst přes hlavu. Za to poslední měl sto chutí profackovat sám sebe vždy, kdykoliv na to jen pomyslel. Jak tehdy mohl být tak hloupý?

A Harry? Louis by momentálně neřekl, že by mu Harry byl ochotný proti Zaynovi pomoci. Vždyť si sám ani nebyl jistý, že je Harry tím, za koho jej považuje. Třeba se plete. Možná ano. Ale je to jen malé nepravděpodobné možná. I kdyby mu Harry pomohl, nad Zaynem společně nevyhrají. Dřív než by vymysleli pořádný plán, Zaynovi poskoci by je oddělali oba, nebo - ještě lépe - by se o to postaral Zayn osobně. Pokud pro něj Harry opravdu pracuje… Louis se v duchu ušklíbl. Copak ale říká Zayn na jejich včerejší noc? Nepochyboval o tom, že se to Malik již dozvěděl.

Ano, ta noc… Byla pro Louise velmi matoucí element. Proč to Harry dovolil? Líbil se mu, a tak si prostě chtěl jen užít před tím, než jej pošle do věčných temnot, nebo za tím bylo něco víc? Nějaký trik, úskok? Louis za svou přednost vždy považoval svůj bystrý zrak, který mu dopomáhal k dedukcím. Často nepotřeboval pokládat otázky, stačilo mu pouze se dívat a dostatečně přemýšlet o tom, co vidí. Všímat si detailů, občas jim pomoct objevit světlo světa. A přesně to mu pomohlo pochybovat o tom, že je stále v bezpečí.

Nepovažoval za příliš moudré neustále používat jedno a to samé auto, pokud někoho sledujete. Ovšem na druhou stranu chápal, že si Harry s sebou nemohl přivézt dalších pár do zásoby. Evidentně není z okolí. To, že zůstává v motelu, o mnohém vypovídá. A když právě ono auto, černý Range Rover, zmizelo jednoho dne ráno z ulice a další den už se neobjevilo, Louisovy zkušenosti se ozvaly.

Bylo mu jasné proč, a když ohledal podvozek svého auta a potvrdil si svou myšlenku, tak právě to byl onen okamžik, kdy se rozhodl odložit své další utíkání. To, že tuto hru mohou hrát i dva, byl argument, který sám pro sebe ospravedlňoval své tehdejší pohnutky, když s plným vědomím ponechával sledovací zařízení přidělané na svém autě. Kdyby jej oddělal, ihned by bylo druhé straně jasné, že o její existenci ví.

Sám se hledání a zabíjení lidí ze seznamu, jak tomu vždy říkával, několikrát účastnil. Dostával stejné rozkazy jako o pár let později Harry. A jelikož díky svým neustavičným útěkům z branže rozhodně nevypadl, věděl, že postupy zůstávají vesměs stejné. Se zadáním dostanete do rukou složku s potřebnými údaji o dané osobě, kromě typických informací o jméně, věku, adrese, rodině, také v papírech najdete vysledované stereotypy v životech daných lidí. A Louis si uvědomoval, že tady se stává nejvíce zranitelným. Jeho záliba v běhání mu tentokrát jen přihoršila.

Před pár dny, v tom parku ráno, nepočítal s tím, že se stane to, co se stalo. Nejen že mu jeho - přes to všechno dobré - srdce nedovolilo tam toho člověka nechat bez pomoci, ale také… Harryho nešikovnost mu velmi nahrála do karet. Díky ní získal možnost dozvědět se víc. A nehodlal ji promarnit. Risk mu nedělal nikdy problém, ne, pokud nebyl v nevýhodě. Rozhodnutí ošetřit Harryho nohu byl způsob, jakým se nenápadně dostat k informacím. Následující druhé rozhodnutí odvézt jej na motel, přišlo zcela spontánně.

Nepočítal s ním on sám, a tak jej nemohl mít v plánu ani Harry. Zastihl jej nepřipraveného. Auto, které Louis předtím vídával na cestě před domem, mu nyní bylo přístupné. Místo řidiče, kufr. Snažil se, aby jeho očím neunikl ani ten nejmenší detail. Vyhledával místa a na nich věci, kam dříve sám schovával potřebné pomůcky, které mu nyní posloužily jako perfektní nápověda. A Harryho motelový pokoj byl absolutně to stejné. Žádná návštěva do něj nikdy přijít neměla. Používané věci tak nebyly ukryté na místech, kde by je pozvaný host nezahlédl.

Když teď nad tím Louis přemýšlel, už tehdy si byl jistý. On nepochybuje o tom, že ví, s kým má tu čest. On to ví. Akorát si to nechce připustit. Jeho mysl se nedokáže smířit s myšlenkou, že by tu Harry byl opravdu jen z toho jediného důvodu. Nemůže to být pravda!

Náhlý dopad, který tohle uvědomění mělo na Louise, způsobil, že muž pevně sevřel srst svého mazlíčka v pěsti a do očí se mu nahrnuly slzy zlosti. Byl naštvaný sám na sebe. Jestliže mu myšlenka na pravý důvod Harryho přítomnosti přijde cizí, znamená to, že se mu tenhle vycvičený zabiják dostal pod kůži. A klidně by vsadil vše, co měl, že právě tohle byl jeden ze Zaynových úmyslů.

***

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama