Drarry in drabbles - 10. část (kapitoly 91-100)

27. prosince 2016 v 15:43 | Makkakonka |  Drarry in Drabbles

Fandom: Harry Potter | Pár: Drarry | Žánr: slash | Upozornění: 12+ | Autor: Makkakonka


***

91. Nový krok

Harry otevřel dveře od komnaty a pobídl Draca, aby vstoupil jako první. Blonďák tak s tichým díky učinil a vklouzl do místnosti. Když však viděl na jejich pohovce sedět Harryho přátele, překvapeně a zároveň vyděšeně se otočil nazpět a pohlédl tak do tváře brýlatého, který stál za ním.

"Co to má znamenat?" zeptal se jej.

Harry se pousmál nad Dracovým výrazem a pohladil jej po tváři. "Řekněme, že chci, aby se můj přítel a mí kamarádi přestali hašteřit a našli si k sobě jistou cestu tolerance, popřípadě i přátelství," řekl a mrkl na něj. Pak si jej přitáhl do polibku.

***
92. Setkání

Když nebelvíři spatřili líbající se pár, každý z nich ventiloval své emoce jiným způsobem. Ron odvrátil hlavu na stranu a trapností zčervenal, Ginny se kousla do rtu, aby tak zabránila širokému úsměvu nad roztomilostí těch dvou a nestydatě je okukovala, a Hermiona lehce zrůžověla, sklopila oči do klína, avšak na její tváři se usídlil šťastný úsměv.

O chvíli později, když se od sebe Draco s Harrym odtrhli, pustil se Harry do vysvětlování situace stále zaskočenému blondýnovi. Pověděl mu o svém ranním rozhovoru s přáteli i o Hermionině mylné domněnce. A v neposlední řadě i o tom, co mu Hermiona slíbila.

***
93. Za lásku

V okamžiku, kdy Harry vysvětloval Dracovi Hermioniny unáhlené myšlenky a chování, dívka se zastyděla. Bylo jí trapně. Avšak blonďákův mile překvapený úsměv ji donutil se všech nepříjemných pocitů zbavit. A když viděla, jak zmijozel objal Harryho kolem hrudi a přitulil se k němu, jak se mu na tváři vykouzlil šťastný úsměv z vědomí, že jej nebelvíři v podstatě přijali, uvědomila si, jak moc se ráno spletla. Tihle dva se přes rvačkové období dostali již dávno a vyměnili ho něco za mnohem krásnějšího. Vyměnili ho za společnou lásku.

Hermiona se koutkem oka podívala na Rona sedícího vedle ní. Ano, za lásku.


***
94. Sliby se plní

"Ehm… dobře, nehýbej se," poručila Hermiona Dracovi, který nyní seděl na gauči vedle Harryho, nechával se objímat nebelvírovou paží kolem ramen a právě se stal hlavním objektem Hermionina zájmu. Dívka totiž dodržovala svůj ranní slib a rozhodla se pomoct zmijozelovi s odstraňováním modřiny.

"Dobře…" vydechl Draco a lépe se zapřel o Harryho, aby sebou necukl. Nechal Hermionu, aby se sklonila blíže k jeho obličeji a očima prozkoumala zvláštně zabarvený flek. Nakonec dívka natáhla ukazováček a opatrně se dotkla bolestivého místa na zmijozelově obličeji.

Blonďák slabě sykl, ale držel.

"Co jsi zkoušel?" zeptala se jej nebelvírská chytrá čarodějka, když se odtáhla.


***
95. Špatná formulka

Když jí Draco řekl kouzlo, kterým se pokoušel dát modřinu pryč, Hermiona se na chvíli zarazila, avšak pak se hlasitě rozesmála. Blonďák se na ni nechápavě podíval a Harry učinil stejně jako on.

"Proč se směješ?" zeptal se své kamarádky černovlasý chlapec a nechápavě nakrčil čelo.

Hermiona mu neodpověděla, ale postupně se uklidňovala, až se nakonec přestala smát. Odkašlala si, aby po vlně smíchu srovnala tón svého hlasu, a pak se s pobaveným výrazem zadívala na objímající se chlapeckou dvojici, která na ni nechápavě hleděla.

"Vyslovoval jsi to špatně," řekla chytře směrem k Dracovi. "Proto ti to nešlo odstranit samotnému."


***
96. Nostalgie

"Poslední samohláska se musí vyslovovat dlouze. Zní to sice divně, ale je to častá chyba, které se většina kouzelníků dopouští," vysvětlovala dívka. Její hlas nesl stále stopy pobavenosti.

Draco se trochu zarděl hanbou, avšak Hermiona mu věnovala povzbudivý úsměv. Harry se lehce zasmál do blonďákova ucha a vtiskl mu malou pusu na čelo. Pažemi jej objal a pevně jej sevřel v náruči.

Ron sedící na druhém konci sedačky se uchechtl. "To mi něco připomíná," zasmál se a zaklonil hlavu, aby přes Draca viděl na Harryho. Černovlasý chvíli nechápal, ale pak se rozesmál.

"Je to leviósa, ne leviosáá," řekli oba unisono.


***
97. Kouzlo

Hermiona si založila ruce v bok a nasupeně se na oba řehtající se kluky podívala. Ginny sedící v křesle za ní se jen tiše smála a Draco na ně na všechny nechápavě hleděl.

"Vy dva," ukázala Hermiona prsten nejdřív na Rona a poté na Harryho, "mě neštvěte. A ty," ukázala prstem na blonďáka a Harrymu svým postojem připomněla paní Weasleyovou, "drž. Dám ti to dolů," oznámila mu pak.

Draco slabě kývl hlavou a natočil se tak, aby Hermiona měla k jeho tváři snadný přístup. O okamžik později ucítil na své pokožce chladný hrot Hermioniny hůlky, ze kterého vyšlo hřejivé kouzlo.


***
98. Je pryč!

Když Hermiona hůlku odtáhla, pocit tepla zmizel a Draco se konečky prstů bezděčně dotknul pokožky, kde se ještě před chvílí vyjímal barevný a na dotek bolavý flek. Když jej nic nezabolelo, usmál se. "Je pryč?" obrátil se na Harryho se šťastným úsměvem.

"Ano, je," pobaveně se zasmál Harry, když se zadíval na blonďákovu tvář. "Už tam nic nemáš," zašeptal a na ono místo vtiskl zmijozelovi lehký polibek.

Draco slabě zčervenal a pak se obrátil na Hermionu. "Děkuju," řekl a mile se na ni usmál.

"Nemáš za co," odvětila dívka potěšeně. Nikdy by nevěřila, že se dočká díků od samotného Malfoye.


***
99. Nečekané

Harry si toho dne připadal jako nejšťastnější člověk pod sluncem. Atmosféra v komnatě nejvyšší potřeby byla mnohem více uvolněná, než by čekal. Jeho přátelé se snažili dát blonďákovi druhou šanci a zapomenout na všechno zlé, co jim Draco kdy provedl.

Zmijozel se na oplátku snažil být vstřícný a milý, a na konci odpoledne, po několika hodinách strávených ve společnosti Harryho přátel, všechny v místnosti překvapil. A to včetně Harryho.

Sám od sebe totiž překousl svou Malfoyovskou hrdost a omluvil se nebelvírům za své předchozí chování. K nevíře všech se sám nazval arogantním blbečkem a uznal, že jeho chování bylo strašné.


***
100. The END

Když ten večer Harry s Dracem v komnatě osaměli, černovlasý nebelvír si přitáhl blonďáka, co nejblíže to šlo a pevně jej přimknul ke své hrudi. Rukou mu jemně vískal platinové vlasy a potěšeně se v nich přehraboval.

"Miluju tě, Draco. Jsem moc rád, že jsi to právě ty," zašeptal blízko zmijozelova obličeje.

"Taky tě miluju, Harry," oplatil mu Draco a opřel si své čelo o to Harryho. "A nikdy nepřestanu."

Černovlasý se šťastně usmál. Naklonil se dopředu, aby mohl spojit jejich rty dohromady v procítěném polibku plném lásky. Té, kterou našli, za kterou bojovali a kterou jim nikdo nikdy nevzal.

***

KONEC
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama