Drarry in drabbles - 2. část (kapitoly 11-20)

25. prosince 2016 v 12:44 | Makkakonka |  Drarry in Drabbles

Fandom: Harry Potter | Pár: Drarry | Žánr: slash | Upozornění: 12+ | Autor: Makkakonka


***

11. Hlídáte mě?

Harrymu neušel Hermionin významný pohled, kterým střelila po Ronovi, když okolo něj procházela. Teď už si byl stoprocentně jistý tím, odkud vítr fouká a v hlavě začal spřádat plán na to, jak se vyvléct z dalšího učení s Hermionou a jak se nepozorovaně vypařit pryč.

Ron s ním i přesto nadále nemluvil a po celou dobu oběda byl potichu. To se však nedalo říct o Ginny, která naopak celý oběd mluvila o tom, co dopoledne dělala a neustále se na Harryho usmívala a snažila se ho zapojovat do konverzace.

Harry její řeči moc neposlouchal a raději se věnoval svému obědu.

***

12. Omlouvám se

Když během jídla zabloudil pohledem ke zmijozelskému stolu, setkal se s vyčítavým pohledem ocelově šedých očí. Harry se snažil nahodit omluvný výraz tak, aby si toho nikdo z jeho spolužáků nevšiml. A vypadalo to, že se mu to i podařilo.

Šedé oči se od něj odvrátily a jejich majitel se zapojil do konverzace u svého kolejního stolu. Po zbytek oběda se na Harryho už ani nepodíval.

Konverzace u obou stolů byla velmi živá. Jak u zmijozelského, tak u nebelvírského. Harry se do té své nezapojoval a vše, co na něj jeho spolužáci chrlili, pouštěl jedním uchem dovnitř a druhým ven.

***


13. Tak zase půjdeme

"Už jsi dojedl, Harry?" zeptala se ho po chvíli Hermiona.

"Jo, už jo, proč?"

"Tak… Jestli se už můžeme jít zase učit?"

"To nemyslíš vážně, Hermiono," procedil Harry skrz zuby.

"Myslím, pojď." Hermiona ho nekompromisně vytáhla na nohy a strkala ho pryč z Velké síně. "Sám jsi přece říkal, že máš v plánu se učit, tak pojď, jdeme do knihovny," prohlásila Hermiona přesně ve chvíli, kdy míjeli Malfoye a jeho partu Zmijozelů stojící na chodbě před dveřmi.

Když šel Harry kolem Draca, zachytil Zmijozelův pohled, ve kterém se mísil soucit se smutkem.

"Ale ne celý den, Hermiono!" zavrčel nepříjemně Harry.

***


14. Tak dost!

Harry s povzdechem zavřel jednu z učebnic, kterou měl před sebou a položil si hlavu do dlaní.

Hermiona po něm hodila tázavý pohled. "To už končíš?" zeptala se ho.

"Jo," odpověděl prostě Harry a začal si učebnice házet do tašky.

Když se chystal k odchodu, Hermiona ho chytla za rukáv. "Kam jako půjdeš?"

Harry zalapal po dechu a potom vypěnil. "To mě teď jako budete s Ronaldem neustavičně hlídat nebo co?" šeptal naštvaně. "Můžu si jít, kam chci, kdy chci a s kým chci!" Harry vytrhl svoji ruku z Hermionina sevření a nakvašeně odcházel pryč z knihovny. Nedošel však daleko.

***

15. Ahoj, lásko…

Procházel právě předposlední uličkou, když se zpoza regálu vynořila bledá ruka a přitáhla si ho za tričko k sobě. Hned na to byl Harry natisknut na dřevěnou poličku plnou knih a na jeho rty se přisály jiné. Do vlasů se mu vpletly dlouhé štíhlé prsty a druhá ruka jeho přítele spočívala na Harryho levém boku.

Harry polibek vroucně opětoval a ruce položil na hruď druhého chlapce. Když mu došel dech, pomalu se odtáhl a na tváři se mu usadil úsměv.

"Co tě napadlo, Draco? Někdo nás může vidět!" zašeptal šťastně.

Blonďák jen pokrčil rameny.

"Jak jsi mě tady vlastně našel?"

***

16. Půjdeš taky?

"Zaslechl jsem vás s Grangerovou, když jste po obědě vycházeli ze síně," vydechl blonďák a vtiskl Harrymu na rty drobný polibek.

"To jsi tady celou dobu?" zeptal se udiveně Harry.

"Jo." Draco pokrčil rameny.

"Jsi neuvěřitelnej," zasmál se Harry a propletl s Dracem svoje prsty na ruce. "Půjdeme pryč?"

"Jo." Draco pokýval hlavou.

Oba se společně vydali ke Komnatě.

"Už víš o tom, že se půjde v sobotu do Prasinek?" zeptal se Harryho po chvilce mlčení Draco.

"Jo, Ginny nás ráno všechny informovala." Harry nad vzpomínkou zakroutil hlavou.

"A půjdeš?"

"Jo, asi jo," zněla Harryho odpověď. "Budu muset," povzdechl si.

***

17. Děláš si prdel?

"Jak to myslíš?" zeptal se Draco Harryho ve chvíli, kdy se oba rychle přitiskli ke zdi ve výklenku, a skryli se tak před kolemjdoucí skupinkou čtvrťáků.

Až se hulákající hlouček vzdálil do bezpečné dálky, vysoukal ze sebe Harry odpověď: "No… já… tak trochu jsem jí odkýval pozvání na rande." Nervózně se podrbal na hlavě a neodvážil se podívat na Draca. Ten stál opřený o stěnu a nevěřícně koukal na Harryho.

Po chvilce vybuchl: "To si děláš prdel, ne?"

Harry se zadíval do Dracových rozbouřených šedých očí, potom svůj pohled sklopil a velmi ho zaujala špinavá kamenná podlaha dole. "Ne," zašeptal.

***

18. Proč?

"Jak… jak jsi mohl?" vysoukal ze sebe Draco po notné chvíli.

Harry si rukou opět nervózně projel vlasy a rozčepýřil si je tak ještě víc než normálně. "Já nevím… Já… prostě jsem měl pocit, že to mám udělat. Vím, že bych neměl a že je to nefér vůči tobě, ale snaž se to, prosím, pochopit.

Prvně jsem jí chtěl říct ne, ale Hermiona… ona… ráda by nás s Ginny viděla spolu. Ví, že se Ginny líbím, a tak ji podporuje snad ve všem, co Ginny napadne. Svým způsobem mě donutila, Draco!" Harry se zoufale podíval na Draca a pak pokračoval.

***

19. Najdi řešení

"Ron s Hermionou už přišli na to, že po nocích nejsem v posteli. Dneska ráno na mě Ron čekal, vyčetl mi, že před ním mám tajemství a že to nejlepší kamarádi prostě nemívají. Nemluví se mnou. A Hermiona si nejspíš usmyslela, že mě bude celý den hlídat a přijde na to. Já… já prostě nevím, jestli by nebylo lepší jim to říct." Harry si povzdechl a podíval se na Draca.

"Když myslíš, že budou mlčet, tak jim to klidně řekni," pokrčil Draco rameny, "ale prvně si to koukej vyřešit s tou ryšavkou!"

Harry se opřel o zeď a zaklonil hlavu.

***

20. Jsi jen můj, pamatuj si to!

"Já se snažím," hlesl a opět se zadíval na Draca.

"A proto jí odkýváš rande?" nadzdvihl Draco obočí.

Harry pokrčil rameny. "Třeba tam bude příležitost jí to nějak vysvětlit."

Draco si povzdechl a objal Harryho kolem pasu. "Jsi jenom můj, tak jí to koukej řádně objasnit," zamumlal do ohbí Harryho krku a následně to stejné místo políbil.

"Vynasnažím se," zašeptal Harry a vtiskl Dracovi pusu na rty. Potom si položil ruce na Dracovu hruď a nechal se objímat.

"Tak pojď, půjdeme," řekl Draco a dal Harrymu pusu na čelo. Následně ho přestal objímat a za ruku ho táhl ke Komnatě.

***

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama