Drarry in drabbles - 3. část (kapitoly 21-30)

25. prosince 2016 v 12:54 | Makkakonka |  Drarry in Drabbles

Fandom: Harry Potter | Pár: Drarry | Žánr: slash | Upozornění: 12+ | Autor: Makkakonka


***

21. Zpoždění

Harry celý zpocený doběhl k famfrpálovému hřišti, kde už měl pět minut vést jeden z tréninků nebelvírského týmu. "Omlou-omlouvám se za zpoždění," zasupěl.

Když se rozhlédl po ostatních, neušel mu Ronův pohrdavý výraz.

"To nevadí, může se to stát každému," usmála se na něj vstřícně Ginny.

Harry jen pokýval hlavou. "Díky."

"Teď, když jsem se jaksi konečně dostavil, můžeme začít s tréninkem," zavelel potom celému družstvu a všichni nasedli na košťata. "Dáme si pár koleček kolem hřiště na rozehřátí a potom si zkusíme hody."

Těsně před tím, než se Harry odrazil od země, zahlédl vzadu na tribuně sedět blonďatou postavu.


***
22. Už je to tu

Týden plný učení Harrymu uběhl jako voda. Ron s ním pořád nemluvil a Hermiona se ho nenápadně snažila sledovat každou volnou minutu. Dvakrát se mu i stalo, že na něj čekala v noci v nebelvírské klubovně a odmítala ho pustit pryč stejným způsobem, jako to zkoušel Neville v prvním ročníku.

Teď seděl naproti ní u sobotního oběda a nechával se skenovat jejím zkoumajícím pohledem, který by se dal přirovnat k mudlovskému rentgenu.

"Ahoj, Harry," přisedla si ke stolu Ginny a vtiskla mu pusu na tvář. Potom se usmála na všechny okolo jako sluníčko. "V kolik a kde se setkáme, Harry?"

***
23. Jdeme?

"Tak můžeme?" zeptal se Harry Ginny, když konečně přišla do společenské místnosti, kde spolu měli sraz.

Ginny se na něj mile usmála. "Ano," téměř zašeptala a opatrně vzala Harryho za ruku.

Harry se na ni váhavě podíval a potom svoji ruku pomalu vyvlíknul. Zakroutil hlavou. "Ještě ne, Ginny."

Rusovláska se kousla do rtu. "Dobře, promiň," zašeptala.

"V pohodě," usmál se na ni Harry. "Tak pojď."

Společně vyšli z nebelvírské věže a scházeli hradem dolů ke vstupní síni.

Když prošli hlavní branou ven, Harry se podíval přes rameno dozadu a díky chvilkové nepozornosti do někoho narazil. "Sakra Pottere, kam jako čumíš?"

***
24. Tak dělej!

Draco se na něj naštvaně obořil, ale Harry věděl, že to jenom hraje. "Promiň," omluvil se potichu a šel dál. Když se po pár krocích otočil nazpátek, Draco na něj vyzývavě koukl a potom se nepatrně usmál. Pak se zase dál věnoval zbytku svých spolužáků, se kterými venku stál.

"Ve čtyři se máme sejít s Ronem a Hermionou u třech košťat," oznámila mu Ginny.

"Dobře," souhlasil Harry.

Když došli do Prasinek, Ginny Harryho doslova dotáhla k madame Pacinkové. Posadili se k jednomu odlehlému stolu vzadu v místnosti a objednali si.

Po chvilce ticha Ginny spojila jejich ruce položené na stole.

***
25. Jsem zadaný

"Ginny, ne," zaprosil Harry a svoji ruku opět stáhl.

Rusovláska se na něj nechápavě podívala, potom sklopila pohled. "Jdu na tebe moc rychle?" zeptala se stydlivě.

"Ne, Ginny, o tom to není," Harry zakroutil hlavou. Potom se zhluboka nadechl. "Myslím, že bych ti měl něco říct."

Ginny se na něj zmateně podívala, pak zamrkala a zeptala se: "Ty někoho máš?"

"Jo, ano, mám," zadíval se jí Harry do očí.

"Aha," hlesla Ginny a spojila si ruce v klíně. Cítila se trapně.

"Ale to není všechno, myslím, že bys měla vědět i něco dalšího."

Ginny se na něj se zájmem podívala.

***
26. Už chápeš?

"Co?" zašeptala.

"Já… nikdy bych ti nemohl dát to, co bys ode mě chtěla a očekávala, Ginny. Nešlo by to." Harry se odmlčel a zadíval se Ginny do očí. Vyčkával, jestli pochopí.

Ginny na něj chvíli nechápavě koukala, potom zalapala po dechu, na chvíli otevřela pusu, následně ji zase zavřela, zrůžověla a sklopila pohled.

"Je mi to líto, Ginny," řekl Harry. "Jsi opravdu skvělá kamarádka, ale z mé strany z toho nic víc být nemůže."

"To-to nevadí, Harry," začala pomalu Ginny a bylo vidět, že váží každé slovo. "Já… je mi teď trapně, omlouvám se. Nevěděla jsem."

"V pořádku, Ginny."

***
27. Nákupy

Bylo pár minut před půl třetí, když Harry s Ginny opouštěli podnik madame Pacinkové. Každý se nyní vydal jiným směrem. Každý z nich potřeboval na jiná místa, do jiných obchodů.

Harry se mimo jiné vydal nakupovat i vánoční dárky. Byla sice polovina listopadu, ale vypadalo to, že tento výlet do Prasinek je tím posledním před letošními Vánoci, takže nechtěl otálet. Když měl vybrané dárky pro Hermionu a Rona, což bylo v podstatě klasikou, přemítal, co by mohl koupit Dracovi. Nikdy pro nikoho podobného žádný dárek nekupoval. Nejenže byl Draco osobnost sama o sobě, ale také u Harryho zastával výjimečnou pozici.

***
28. Hotovo, vybráno

Krátce před čtvrtou odpoledne se Harry vydal směrem ke Třem košťatům. Pod bundou měl schovaný i poslední dárek, nad jehož výběrem strávil velmi dlouhý čas. Dalo by se říci, že byl s výběrem naprosto spokojený, teď jen doufal, že se strefil i do vkusu toho, komuž byl dárek určený, totiž Dracovi.

Když se přesně s úderem čtvrté zpoza rohu vynořila i Hermiona s Ronem a Ginny, Harry se k nim připojil a společně šli dovnitř na máslový ležák. Přesně tak, jak Hermiona před týdnem slibovala.

Konverzaci u stolu vedla především Hermiona s Ginny, protože Ron se s Harrym stále nebavil.

***

29. Jaké bylo rande?

Navíc ani nevypadal, že by s tím hodlal začít. I přesto se Harry vcelku dobře bavil. Když se ho Hermiona pokoušela zatáhnout do konverzace, tak sice moc nereagoval a spíše ji rychle odbyl, ale bavilo ho poslouchat ty holčičí řeči, které vedla s Ginny. Ta na něj moc nemluvila, bylo vidět, že jí je stále trapně.

Atmosféra byla více méně příjemná, tedy alespoň do té doby, dokud Hermiona nestočila řeč na Harryho "rande" s Ginny. Když se tak stalo, Harry se zakuckal máslovým ležákem a Ginny sklopila zrak a nejistě se kousla do rtu. Potom se tázavě podívala na Harryho.

***

30. Bylo to super!

Jakmile Ron zaslechl nové téma rozhovoru, začal bedlivě poslouchat každé slovo, i když se stále tvářil, že ho to vůbec nezajímá.

"No…" začal Harry, "já myslím, že jsme si to celkem užili, že?" Podíval se na Ginny přesvědčujícím pohledem a snažil se, aby jeho pochopila, že má jeho slova potvrdit.

Ta nejprve koukla na Harryho, pak na Rona, potom zase na Harryho a nakonec na Hermionu. "Jo, jo užili jsme si to. Moc!" začala nadšeně a tvářila velmi šťastně. Dokonce se jí povedlo i mírně se začervenat.

Ron při jejích slovech strnul a Hermiona se naopak zatvářila až příliš nadšeně.

***

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama