Drarry in drabbles - 4. část (kapitoly 31-40)

26. prosince 2016 v 21:09 | Makkakonka |  Drarry in Drabbles

Fandom: Harry Potter | Pár: Drarry | Žánr: slash | Upozornění: 12+ | Autor: Makkakonka


***

31. Podrobnosti a lži

Nebyla by to Hermiona, kdyby ji nezačaly zajímat podrobnosti. Harry s Ginny se při jejím dotazu zarazili a koukli po sobě. Po krátké odmlce se Ginny zhluboka nadechla a obrátila se na Hermionu: "Myslím, že ty si zatím necháme pro sebe, viď Harry?" snažila se najít u Harryho podporu a kouzelně se na něj usmála.

Harry ji vzal za ruku, co měla položenou na stole, a kývl hlavou. "Ano, to necháme." Hodil po Ginny rádoby zamilovaný výraz a potom její ruku zase pustil.

"Jdu na vzduch," oznámil Ron a s velkým rámusem odsunul židli od stolu a naštvaně vypochodoval ven.

***

32. Díky, Ginny!

"Toho to nějak vzalo," pronesla Ginny, když s Harrym odcházeli od Tří košťat, kde nechali Hermionu. Ta se snažila nějakým způsobem uklidnit Rona, ale podle toho jak na sebe před hospodou štěkali, se jí to moc nedařilo.

"Hm," zamručel Harry. "Chtěl bych ti poděkovat, nemusela jsi to divadlo hrát, ovšem udělala jsi to. Máš to u mě," řekl potom a upřímně se na Ginny usmál.

"Není za co, přišlo mi to správné. Pokud jsem to dobře pochopila, ti dva o ničem nemají nejmenší ponětí, že?"

"Ne, to nemají," potvrdil její slova černovlasý muž.

"Kdy jim to vůbec hodláš oznámit, Harry?"

***
33. Zmijozel?

Harry se nad její otázkou zarazil. "Já vlastně ani nevím," pokrčil rameny. "Mám strach, že by to nevzali dobře. Nejde o to, že jsem gay, to ne. Vzhledem k tvému bratrovi, Charliemu, by jim to asi nevadilo. Spíš jde o to, že by se mohli jaksi dovtípit, s kým vlastně chodím."

"A to by byl problém?"

"Jo, byl. A velký."

"Aha… takže Zmijozel." Ginny se zasmála.

Harry se viditelně zarazil. "Pro-proč myslíš?"

"Když by to byl problém…" Ginny pokrčila rameny. Jakmile viděla, že její odpověď Harryho zdaleka neuspokojila, pokračovala: "Oba dva vycházejí snad se všemi, jen se Zmijozely ne, proto."


***
34. Pravda nebo lež?

"Mám pravdu, že jo?" dodala potom a s úsměvem se na Harryho podívala.

"Jo, jo máš," přiznal se nerad Harry a nervózně se podrbal na hlavě.

Ginny se na chvíli odmlčela a vypadala, že usilovně přemýšlí nad vhodným adeptem. "Řekneš mi, kdo to je?" položila potom zásadní otázku.

Teď zase mlčel Harry. Nejistě se podíval na Ginny. "Já… já nevím…" začal pomalu.

"No tak, Harry! Slibuji, že to nikomu neřeknu, jen mě to prostě zajímá! Chtěla bych vědět, kdo mě porazil v boji o tvoje srdce." Ginny se sama pro sebe zasmála a pak se vážně zadívala do Harryho očí.


***
35. Draco Malfoy

"Tak?" zašeptala. "Řekneš mi to?"

"Ginny… já opravdu nevím… já…" Harry nemohoucně zavrtěl hlavou.

"Nemusíš mi to říkat, jestli nechceš, nenutím tě. Jen bych to ráda věděla," řekla Ginny vážně a mírně se pousmála.

Harry se zastavil a zadíval se Ginny do očí, potom sklopil hlavu a chvíli bylo ticho. Nakonec se zhluboka nadechl a opět s Ginny navázal oční kontakt. "Já… je to…" Odmlčel se.

Ginny mírně nadzvedla obočí v nevyřčené otázce.

"Draco… Draco Malfoy." Harry sklopil svůj pohled na zem a očekával Ginnyinu reakci. Ta prvně nic neříkala, po chvíli se však hlasitě rozesmála a objala zmateného Harryho.


***
36. Vadí ti to?

Jakmile se Ginny přestala smát, tak se odtáhla od Harryho. "Vidím, že člověk doopravdy může o Malfoyovi říkat, že je neodolatelný. Když jsi mu podlehl i ty." Usmála se a setřela si slzy smíchu z koutků očí. "Pojď sem," řekla a ještě jednou Harryho objala, tentokrát však jen krátce.

Harry byl dokonale zmatený její reakcí a překvapeně na ni koukal neschopný slova. "Tobě to nevadí?" vysoukal ze sebe po hodné chvíli.

"Ani ne, Malfoyovi se nikdo nemůže vyrovnat," zasmála se Ginny. "A navíc… když tak nad tím přemýšlím, hodíte se k sobě," pokrčila rameny.

Harry se na ni vděčně usmál.


***
37. Jsme prostě Nebelvíři

"Děkuju," řekl.

"A za co, prosím tě?" opětovala mu Ginny úsměv.

"Za to, že jsi o vzala takhle. Já… měl jsem strach, přeci jenom není Draco tvůj oblíbenec. Ostatně asi jako by tomu bylo u každého Nebelvíra. To je taky hlavní důvod pro to, proč to Hermiona s Ronem stále neví."

"Není za co, Harry, ale pleteš se. Přinejmenším u jednoho Nebelvíra tomu tak není, ne?" zasmála se Ginny a škádlivě drkla Harryho loktem. "Myslím, že bys to ale Mioně s Ronem říct co nejdříve." Vážně se na Harryho podívala.

"To bych asi měl, ale jak?" Harry bezradně pokrčil rameny.


***
38. Strach nebo obavy?

Bylo ještě velmi brzy na návrat z Prasinek, proto byli Harry s Ginny jediní, kdo kráčel po cestě směrem k bradavickému nádvoří.

"Kdo z vás dvou byl vlastně prvně zamilovaný, Harry? Ty nebo Malfoy?" zeptala se Ginny.

"Já, ale Draco udělal první krok." Harry se zasmál nad vzpomínkou.

Ginny se usmála. "Jak dlouho spolu vlastně jste?"

"Moc dlouho ne. Něco přes dva měsíce. Což je další z důvodů, proč jsem to Hermioně a Ronovi zatím neřekl. Vlastně si sám nejsem jistý tím, jak to bude dál. Draco je holt Draco. Člověk se v něm nevyzná."

"Máš strach, že časem couvne?"


***
39. Ano, bojím se

Harry se mírně zarazil. "Nevím, jestli bych to řekl takhle, ale… více méně ano."

"Proč?" podivila se Ginny. "Vždyť když spolu chodíte, tak k tobě musí něco cítit, nebo ne?"

"Doufám, že to tak je, ale jeho okolí by z našeho vztahu asi dvakrát nadšené nebylo. Mám strach, že to za čas ukončí kvůli něčemu, do čeho ho ostatní dotlačí. Navíc naznačil, že už mu otec vybírá vhodnou adeptku do role budoucí mladé paní Malfoyové. Nevědí, že je gay. Bojím se, že kvůli mně Draco nebude bojovat se svojí vlastní rodinou, že nebude riskovat všechno, co má jen díky mně."


***
40. Nejistota

Ginny se nejistě kousla do rtu. "To je mi líto, Harry, ale pokud tě opravdu miluje, tak by podle mě měl riskovat!"

"Myslím, že říkat tomu opravdová láska je ukvapený závěr. Jsme spolu jen přes dva měsíce, Ginny, sami nevíme, na čem vlastně jsme. Ano, sice se spolu snažíme trávit veškerý volný čas v Komnatě, říkáme si zamilovaný slovíčka a jsme majetničtí ohledně toho druhého, ale ty dvě slova jsme se ještě neřekli." Harry pohlédl Ginny do tváře.

"V každém vztahu je nejistota, ale když to oba myslí vážně, tak vše časem přijde," řekla a přitáhla si Harryho do objetí.

***

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama