Drarry in drabbles - 5. část (kapitoly 41-50)

26. prosince 2016 v 21:14 | Makkakonka |  Drarry in Drabbles

Fandom: Harry Potter | Pár: Drarry | Žánr: slash | Upozornění: 12+ | Autor: Makkakonka


***

41. Myšlenky

Harry seděl na křesle v prázdné společenské místnosti a hlavou mu vířily myšlenky. Od té doby, co se na bradavickém nádvoří oddělil od Ginny, musel neustále myslet na jejich rozhovor. Byl rád, že se mohl někomu v rámci možností vyzpovídat, ale na druhou stranu ho to nyní nutilo přemýšlet nad všemi možnými i nemožnými scénáři budoucnosti. Otázky bez odpovědí a nejistota. Jaké šance na přežití má vlastně jeho vztah s Dracem?

Miluje ho. Ví, že Draca miluje, ale přesto mu to nedokáže říct do očí. A Draco? Neustále Harrymu dokazuje, jaké jsou jeho city, ale také mu ta slova neřekl.


***
42. Zamilovaný

Když se klubovna pomalu začala zaplňovat, Harry se přestěhoval do ložnice. Chvíli jen seděl na posteli opřený o její čelo, potom si z pod polštáře vytáhl Pobertův plánek a začal na něm hledat Dracovo jméno. Jakmile ho konečně objevil, na tváři se mu usadil zamilovaný úsměv.

Draco se právě nacházel na jedné z chodeb do sklepení. Podle plánku stál na místě v nějakém výklenku a byl sám.

Harrymu hlavou bleskl pošetilý nápad. Rychle ze svého kufru vyndal neviditelný plášť a společně s plánkem si ho zastrčil pod tričko. Pak rychle seběhl schody z ložnice do klubovny a proklouzl davem ven.


***
43. Nález

Na jedné z prázdných chodeb na sebe hodil neviditelný plášť a na plánku zkontroloval Dracovu pozici. Co ne nenápadněji se snažil dostat až do sklepení.

Když byl na začátku oné chodby, zastavil se a očima zabloudil do míst, kde by se měl Draco nacházet. Popošel ještě pár kroků a poté uviděl blonďatou postavu sedící ve výklenku, opřenou zády o chladnou zeď a s přivřenýma očima nepřítomně hledící před sebe.

Harry se sám pro sebe ušklíbl, opřel se ramenem o stěnu a chvíli Draca pozoroval. Zkoumal očima Dracovo mírně zkrabatělé čelo, jeho bezchybnou pleť a vlastně vše, co jen bylo možné.


***
44. Pochopení

Po chvíli se odlepil ode zdi a pomalu přešel k Dracovi. Ten o Harryho přítomnosti neměl ani ponětí, jelikož si Harry stále nesundal svůj plášť.

Harry se svými prsty lehce dotkl Dracovy paže. Draco polekaně nadskočil a vyděšeně se rozhlédl kolem sebe. Pak mu ale vše došlo, a tak se zadíval do míst, kde tušil Harryho oči.

Harry Dracovi o svém neviditelném plášti už řekl. Kolikrát ho využívali společně, když se potřebovali před někým nezvaným znenadání bezpečně schovat. Někdy ho Harry dokonce Dracovi půjčoval, aby se blonďáček mohl nepozorovaně dostat k sobě do ložnice. O plánku však Draco nic nevěděl.


***
45. Cesta

Harry chytl Draca za předloktí a jemně zatáhl, aby Dracovi naznačil, že se má postavit. Jakmile tak Draco učinil, Harry se pod pláštěm rozhlédl na oba dva konce chodby. Nikoho nikde neviděl.

"Pojď," šeptl u Dracova ucha. Slabě se svými prsty dotýkal Dracovy dlaně, aby blonďák věděl, kam má jít, i když Dracovi byl Harryho cíl naprosto jasný.

Než dorazili ke Komnatě, Draco se na každém rohu otáčel, aby se ujistil, že nikde nikdo není. Harrymu tak přišel ještě více nápadný, ale nic mu na to neřekl.

Když se dostali do sedmého patra, Harry se třikrát prošel sem a tam.


***
46. Překvapený

Před chlapci se objevily ty stejné dveře, které jim dávaly chvíle soukromí už nespočetněkrát. Harry chytl Draca za ruku a vtáhl ho s sebou do místnosti.

Jakmile se společně ocitli uvnitř, Harry se dravě přisál na Dracova ústa. Blonďák zprvu zůstal překvapeně stát, ale během zlomku vteřiny se ochotně přidal. Zapletl si prsty do Harryho vlasů a druhou rukou ho objal kolem pasu.

Když jim docházel kyslík v plicích, Harry se pomalu od Draca odtáhl. Díval se mu do očí, potom ho uvěznil ve svém objetí a zabořil mu hlavu do prohlubně mezi krkem a klíční kostí.

"Stalo se něco?"


***
47. Pravda

Dracova otázka přiměla Harryho vzhlédnout. "Nic a zároveň mnoho," zašeptal Harry.

Chvíli setrvali v objetí, potom vzal Draco Harryho za ruku a dovedl ho k pohodlnému černému gauči stojícího u krbu. Posadil se na něj a Harry si položil hlavu do Dracova klína.

"Povídej," vyzval Draco černovláska a zabořil mu jednu ruku do vlasů. Prsty druhé ruky propletl s těmi Harryho.

"Byl jsem na té schůzce s Ginny."

Pohyb v Harryho vlasech na chvíli ustal, pak se však obnovil. "A?"

"Řekl jsem jí pravdu."

Draco se na pohovce narovnal. "Jak to myslíš?"

"Řekl jsem jí, že u mě nemá šanci."


***
48. Všechno

Draco se usmál, sklonil se a dal Harrymu pusu na čelo.

"Už ví, že jsem gay. A zadaný."

"Skvělé." Draco téměř zavrněl a políbil Harryho na ústa.

"No… ale to není všechno." Harry se kousl do rtu.

Draco tázavě nadzdvihl obočí.

"Když jsme se vraceli zpátky do Bradavic, tak jsme si o tom ještě povídali a já…" nedořekl. Najednou si nebyl příliš jistý tím, že Dracova reakce bude kladná.

"Co ty?" zeptal se Draco s náznakem obavy v hlase.

"Řekl jsem jí, že jsi to ty." Harry se nejistě zadíval do Dracových očí.

Blonďák se zarazil a hlasitě si povzdychl.

***
49. Zlobíš se?

Nastala chvíle ticha.

"Zlobíš se?" zeptal se opatrně Harry a posadil se.

"Ne…" řekl potichu Draco. "Ne. To nejde. Nemůžu se na tebe zlobit, i kdybych chtěl." Mírný úsměv přelétl po Dracově tváři. "Jednou to přijít muselo. Jen doufám, že o tom zítra nebude vědět celá škola."

Harry si opět skousl spodní ret. "Taky doufám, nějak jsem jí to zapomněl připomenout… Omlouvám se," dodal, když viděl Dracův výraz.

Blonďák si frustrovaně povzdechl a zajel si rukou do vlasů.

"Tobě by to opravdu tolik vadilo, kdyby o nás věděli?" Harry se zkoumavě podíval na Draca.

"Harry… vždyť víš, na čem jsem."


***
50. Zpráva

Harry si přesednul k Dracovi na klín. "Vím. A chápu." Jemně blonďáka políbil. "A nesmírně si vážím toho, že přes to všechno se mnou stále jsi."

Draco si Harryho přitáhnul do hlubokého polibku. "Líp jsem si vybrat nemohl," zamumlal do Harryho rtů.

Když se od sebe oddálili, Harry si opřel své čelo o to Dracovo. "Jak daleko je vlastně tvůj otec s výběrem?"

"Myslím, že už má hotovo. Psal mi dopis. Mám se s ní zasnoubit o vánočních prázdninách." Draco sklopil hlavu.

"A to mi říkáš jen tak?" mírně zvedl hlas Harry, stoupl si a rozčileně přešel ke krbu.

"Promiň."

***

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama