Drarry in drabbles - 7. část (kapitoly 61-70)

27. prosince 2016 v 15:30 | Makkakonka |  Drarry in Drabbles

Fandom: Harry Potter | Pár: Drarry | Žánr: slash | Upozornění: 12+ | Autor: Makkakonka


***

61. Začátek

Harry seděl na své posteli v ložnici. Ginny seděla vedle něj a oba dva společně čekali, až přijde Hermiona. Tajně doufali, že s sebou dovleče i Rona, ale ani jeden z nich tomu po dnešní večeři moc nevěřil.

Minutu po osmé se dveře do ložnice dokořán rozrazily. Dovnitř vpadla uřícená Hermiona. Za sebou táhla Ron v evidentně ne moc dobré náladě. "Tady si sedni a seď, sakra!" zafuněla a strčila Rona směrem k jeho posteli. Nakonec se usadila vedle něj a vrhla vyzývavý pohled na Harryho. "Tak, co nám chceš říct?"

Harry se nejistě rozhlédl. Ginny mu povzbudivě stiskla ruku.


***
62. Není to dívka

"Já… tak dobře. Začnu asi tím nejjednodušším. Jde o to, co jsem vám dnes řekl u Třech košťat. Já… Lhal jsem vám. Vím, že jsem neměl, vím, že to bylo špatné, ale nebyl jsem si vůbec jist tím, že chci, abyste věděli pravdu. Teď vám ji ale chci říct. Já a Ginny spolu nic nemáme." Harry se zastavil a podíval se na obličeje svých přátel, když shledal, že se nechystají něco namítat, tak pokračoval: "Sice někoho mám, ale není to Ginny."

Úkosem se podíval na dívku sedící vedle něj a ta se povzbudivě usmála.

"Není to ani žádná jiná dívka."


***
63. Kluk

Harry se rozhodl, že na to půjde pomalu. Prvně chtěl zjistit reakci svých přátel na ten zásadní problém a až potom říct identitu svého přítele. I když měl v plánu, že té bude předcházet zmínění koleje, ze které Draco je.

Poté, co vypustil z úst onu větu, ve které zakukleně sděloval pohlaví svého milého, opatrně se podíval na své přátele.

Hermiona mírně vykulila oči, ale jakmile si uvědomila, co dělá, ihned toho nechala. Ron momentálně vypadal jako ryba na suchu. Neustále otevíral a zavíral pusu, jak se chystal něco říct, ale nakonec to vždy vzdal.

"Pokračuj," vybídla ho nakonec Hermiona.


***
64. Kdo?

"Kdo to je?" položila vzápětí otázku.

"On… on je ze Zmijozelu," řekl Harry a skousl si ret.

Oba jeho přátelé byli z této zprávy ještě více vykulení.

"Cože?" vypadlo nakonec z Rona. Tentokrát došla slova Hermioně.

"Jo. Slyšeli jste dobře. Je to Zmijozel." Harry sklopil hlavu a velmi ho zaujaly jeho nehty. Na rameni ucítil Ginnyin povzbudivý dotek.

"Fajn, fajn, fajn," rozdýchávala to Hermiona. "A kdo to tedy je?"

Harry se bojácně podíval do jejích očí, pak svůj pohled přesměroval na ty Ronovy. Ten jen nadzdvihl obočí v němé otázce.

Harry najednou cítil své srdce tlouct až někde v krku.


***
65. Draco

"DrMafy," řekl rychle, aby to už měl za sebou.

"Kdo? Harry nějak jsem ti nerozuměla," podívala se na něj Hermiona.

Harry si hlasitě povzdychl. "Draco Malfoy," řekl potom nahlas a srozumitelně.

"Cože? Děláš si srandu?" vyjekla Hermiona a dívala se na Harryho jako na blázna.

Ron nic neřekl, jen po Hermionině otázce upnul svůj pohled na Harryho a vypadal, že od něj očekává jen jedinou odpověď, tu potvrzující Hermionina slova.

Harry záporně zavrtěl hlavou. "Ne. My spolu opravdu chodíme."

Hlasité odfouknutí se vylinulo z Hermioniných úst. "Dobře, dobře. Tak fajn. Je to tvoje volba. Jen… jak dlouho už spolu jste?"


***
66. Reakce

"Přes dva měsíce," odpověděl potichu Harry a stále očekával Ronovu reakci, která ještě nepřišla.

"Ou, dobře. Fajn." Hermiona se na chvíli odmlčela. "Jsi… jsi si tím opravdu jistý?" zeptala se vážně.

Harry kývl hlavou. "Ani nevíš jak moc."

"No, myslím, že to přežiju," usmála se nakonec na Harryho. "Pojď sem," řekla a přitáhla si Harry do objetí. Když ho zase pustila, konečně se ozval Ron. Svá slova však nesměřoval Harrymu, nýbrž Ginny.

"Ty… ty jsi o tom věděla?"

Ginny kývla hlavou. "Jo. Ode dneška. Harry mi u Madame Pacinkové sdělil svoji orientaci. Při návratu mi pak řekl i více podrobností."


***
67. Výsledek

Ginny se na svého bratra usmála, ovšem její úsměv nebyl vyvolán samotným Ronem, nýbrž její vzpomínkou na dnešní odpoledne.

Ron se zhluboka nadechl. "Neříkám, že jsem z toho nadšený, ale překousnu to. Aby mezi námi bylo jasno, nevadí mi tvá orientace. Překvapilo mě to, ale nebudu tě za to odsuzovat. Problém vidím v Malfoyovi. Nechápu, jak s ním vůbec můžeš… ghm… no to je jedno, ale pokud ode mě nebudeš chtít, abych se s ním nějak bratříčkoval, tak to nějak zvládnu. Myslím. Časem určitě."

Harry si úlevně vydechl. "Děkuju," upřímně se usmál a Ron mu úsměv s menším váháním oplatil.


***
68. Prázdniny

"O čem přemýšlíš?" Draco zavrtal svůj nos do ohbí Harryho krku.

"Zítra začínají vánoční prázdniny…"

"To ano." Jemný polibek přistál na Harryho klíční kosti.

"A ty jedeš domů…" zamumlal smutně Harry.

"Ano," hlesl Draco. "Je to jen pár dní. Zase se uvidíme. A navíc… rozhodl jsem se, že se vrátím dřív." Draco se na Harryho usmál.

"Mám o tebe strach." Harry se otočil na Draca a zadíval se mu do očí.

"Harry," povzdechl si blonďák, "tohle jsme snad už probírali ne? Budu v pořádku. Nějak to dopadne, hm? Nás dva nic a nikdo nerozdělí."

"Ale…" nedořekl. Draco ho umlčel polibkem.


***
69. Vánoce

Harry Potter se již před měsícem rozhodl, že letos stráví vánoční prázdniny na hradě a zdvořile odmítne nabídku paní Weasleyové k tomu, aby opět strávil Vánoce v Doupěti.

Když však Vánoce nastaly a on se brouzdal po bradavických pozemcích a chodbách, trochu svého rozhodnutí litoval. Draco též odjel domů a i přes jeho slib, že se vrátí o něco dříve, na něj Harry neustále myslel. A jelikož neměl žádné jiné rozptýlení, bylo to to jediné, co naplňovalo Harryho vánoční svátky.

Smutně se pousmál a nenuceně nakopl malý kamínek na cestě, kterou zrovna procházel. Další mínus letošních Vánoc, byly bez sněhu.

***
70. Jiný a stejný

Když Harry o pár dní později o sledoval Pobertův plánek a očekával chvíli, kdy se na něm objeví tečka s Dracovým jménem, mohl se zbláznit netrpělivostí. Tak moc se na něj těšil!

I přesto, že si kolikrát připadal jako holka, byl to ve skutečnosti on, kdo v páru zastával úlohu muže. Jen byl zvyklý své city více projevovat, zakládal si na těch typických zamilovaných věcech. Draco oproti němu vše nechával uvnitř sebe a patřil k těm, kteří očekávali, že ostatní jejich pocity vyvodí ze svých instinktů a řeči těla.

Potřeboval ujištění, dostal ho a nyní byl spokojený. A plný obav.

***

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama