How Is It Possible? - 27. kapitola - Důležité

30. prosince 2016 v 15:14 | Makkakonka |  How Is It Possible?

Fandom: Harry Potter | Pár: Drarry | Žánr: slash | Upozornění: 15+ | Autor: Makkakonka


***

Colin se na chvíli odmlčel a pohledem sjel zaraženého Harryho v křesle naproti sobě. Když viděl, že se Harry k žádné reakci nechystá, pokračoval.

"Tím se přesouvám ke svým dvěma prosbám, které na tebe mám. Tu první už jsem v podstatě řekl. Budu potřebovat, abys na Draca dohlédl. Jednak proto, aby neudělal nějakou blbost, až se o tom dozví. Jednak proto, že jste spolu na pokoji a vypadá to, že jste si za těch pár dní tady k sobě našli cestu, takže by to neměl být problém a hlavně to nebude nápadné, když budete stále spolu. A nakonec také proto, že by případné… zájemce o jeho osobu, mohla tvá přítomnost odrazovat. Přece jenom tvé jméno něco znamená.

Tou druhou je, že bych byl rád, kdybys dnes večer po večeři přišel i s Dracem do mého pokoje, kde bych mu rád vysvětlil vše, co jsem ti řekl a co ti ještě řeknu." Odmlčel se a podíval se na Harryho.

Ten kývl hlavou na souhlas. "Samozřejmě. Budeme tam."

"Dobrá. Další věcí, kterou bys měl nejspíš vědět, je fakt, že Luciusovi byla prozatímně přidělena dvojce bystrozorů, kteří na něj mají dávat pozor. Pokud se naše domněnky potvrdí, bude nejspíše přesunut pod Fideliovo zaklínadlo. A Draco s ním."

Harry opět kývnul hlavou na souhlas.

"Teď k další věci. Té svým způsobem důležitější a související s tou první, také se týká Draca."

"Co může být důležitější než to, že mu jde někdo po krku? Nejspíš tedy," skočil mu Harry do řeči.

"Nech mě domluvit, prosím tě." Colin si promnul obličej. "Jde o to, že jeden z členů našeho vyšetřovatelského týmu - a ty nejspíš pochopíš který - za mnou dnes přišel a řekl mi soukromě svůj jistý dojem. Aniž by věděl o nastalých věcech v Británii. To je dle mého velmi důležitý fakt." Nejistě kouknul na Harryho, který ho pohledem vybízel k pokračování.

"Přišel za mnou a řekl mi, že jistý člověk z našich podezřelých, by mohl ohrozit jednoho z našich agentů. Rozvíjel mi tu svoji teorii celkem podrobně, ale hlavně ji podkládal logickými argumenty.

Dle jeho domněnek byl Morgan v prvotní linii jen návnadou, která sem měla přilákat nejlepšího lekvaristu a lékouzelníka v Británii, Draca Malfoye. Nebyl to jediný úmysl, ale byl to hlavní úmysl.

Morgan byl nejspíše nějakým způsobem zapleten do plánů… pomstychtivých, říkejme jim zatím tak. Bylo třeba ho odstranit z cesty. Možná věděl něco, co vědět neměl, možná odmítl spolupracovat, kdo ví. Hlavní je, že se jim hodil do plánu. Měli takto možnost zabít dvě mouchy jednou ranou.

Na Morganovo odstranění použili špatně rozpoznatelný jed, který sem přilákal právě Draca. Dali na předpoklad, že mladého Malfoye umístíme do našeho týmu a nespletli se. Ale proč ho chtějí zde, to zatím nebylo jasné ani mému zdroji.

Jednou z variant byla možnost útoku na Narcissu. Když byl Lucius zadržen stranou od ní, což po jeho výslechu prokazatelně víme, a její syn byl odklizen až sem, měli volnou cestu k její smrti. Tato teorie se však pozdává neúplná, protože proč by se nezbavili Draca jiným způsobem? Mohli ho jen zadržet na jiném místě, stejně jako Luciuse.

Další z variant tedy pracuje i s tímto detailem. Její podstatou je ještě nenastalá událost. Draco má mít v Moranově případě nějakou funkci. Může být nepostřehnutelným způsobem využit k něčemu nekalému, může být cílem dalšího útoku.

Ať už je to jakkoliv, já nemám důvod, proč slovům našeho agenta nevěřit. Vše co mi říkal, nějakým způsobem dávalo smysl. Zvlášť, když já jsem už věděl podrobnosti o případu Narcissy Malfoyové a on o nich neměl nejmenší tušení." Colin dokončil svou řeč a s obavami pohlédl na Harryho.

"Víš to od Michaela, že?" zeptal se po dlouhé chvíli mlčení Harry.

Colin na chvíli zaváhal, pak však kývl hlavou v souhlas.

"A ten člověk, který má dle jeho verze fungovat jako spojka mezi případem Narcissy a Moranovým případem, je Harold Price, že?"

Colinovou tváří přeběhl stín údivu. Nakonec však opakoval svůj pohyb hlavou. "Jak to víš?" zeptal se.

"Když jsme byli na té seznamovací schůzce týmu, Michaelovi se na něm něco nepozdávalo. Už tehdy řekl, že: 'Nemůžeme být úspěšný, když už od začátku budeme dostávat lživé informace.' Víc to nerozváděl."

"V tom případě měl pravdu. Ano, jeho podezřelým je opravdu trenér Price. Michael byl přítomen u jeho výslechu a z velké části ho dokonce sám vedl. Nejspíš z něj vypáčil něco, co ho přesvědčilo o jeho aspoň částečné vině na Moranově smrti."

Harry pokýval hlavou. "Dobrá tedy, jen mi řekni, proč Draca raději nepřesuneš do bezpečí? Proč ho necháváš tady, i když víš, že ho můžou chtít zabít?"

Colin se hořce zasmál. "Víš, je vidět, jak málo jsi měl do činění s podobnými případy. Kdybychom Draca stáhli, dali bychom tím najevo, že víme o jeho ohrožení. Pomstychtiví by byli varováni a Price dost možná v první řadě. Musíme naše vědění zatím tutlat. A ty taky nikde necekneš, je ti to jasné? Jediný, kdo o tom bude vědět, budu já, ty, Michael a Draco. Nikdo jiný. Ani z týmu, ani z venku. Rozumíme si?"

Harry zahanbeně sklopil hlavu. Mohlo mu to dojít. Lehce jí pokýval.

"Fajn. Navíc tu Draca zatím potřebujeme, ještě nedokončil svůj výzkum. Když nebudeme znát jed, nebudeme moct oficiálně pokračovat ve vyšetřování."

"Myslím, že Draco už má hotovo," pronesl Harry s náznakem pyšnosti v hlase.

Colin tázavě nadzvedl obočí.

"Než jsem sem šel, dokončil poslední pokus. Říkal, že byl úspěšný. Prý stačí sepsat papíry a půjde za tebou. Vypadá to, že má hotovo."

"To mě těší, ale přesto tu zůstane, ano? Minimálně do pátku. Mám pocit, že je to tak trošku i v tvém zájmu." Colin se vědoucně usmál. Při pohledu do Harryho zmatené tváře dodal: "John se zmínil, když mi přišel oznámit, že ti můj vzkaz předal."

Harry se ušklíbl a pobaveně zakroutil hlavou. "Fajn."

"Harry, doufám, že chápeš, proč ti to říkám?" Colin opět zvážněl.

"Částečně," přiznal Harry.

"Jednak to dělám v Dracově zájmu, vlastně ve vašem společném zájmu. Také myslím, že až to na něj vše vychrlím, bude dobré, když tu nebudu mít dva zmatence, ale jen jednoho. Je potřeba, abys o tom věděl dopředu a dokázal ho potom uklidnit. Oba jsme si nejspíše všimli toho, jak je Draco na věci ohledně své rodiny citlivý. Takže oba víme, že tyto informace možná nepřijme tak úplně v klidu. Nakonec se sice bude tvářit vyrovnaně jako pravý malfoyovský profesionál, ale ten prvotní šok tam bude."

"To nejspíše ano," přikývl hlavou Harry.

"No. Za další jde také o tebe samotného. Jak už jsem zmiňoval, tvoje jméno by mohlo Dracovi poskytnout jistou ochranu. Proto se s ním snaž být co nejvíc. I tvá přítomnost by mohla být skvělým pomocníkem k zajištění Dracovy bezpečnosti. Jakmile si to budeme moct dovolit, zajistíme mu opravdovou ochranu, stejně jako jeho otci. Dům s Fideliovým zaklínadlem. A také…"

Colinovu řeč přerušilo tiché zaklepání na dveře. "Dále," řekl hlasitě Colin a dveře se pomalu otevřely. Dovnitř nakoukla blonďatá hlava. "Neruším?" zeptal se její majitel.

"Ne, pojď dál, Draco," pokynul mu hlavou Colin.

Draco vešel a zavřel za sebou dveře.

"Co se děje?" zeptal se ho Colin a rukou ukázal na křeslo vedle Harryho.

"Dokončil jsem svůj výzkum. Tady je výsledek," podával Colinovi papírovou složku a zároveň dosedal do křesla.

"Dobrá. Stručně?" vybídl ho Colin k tomu, aby ho slovně poinformoval.

"Má domněnka se potvrdila. Jed pochází z málo známé tichomořské ryby. Je vcelku nemožné ho získat. Zvláště pro středozemský stát jako je tato země. I na černém trhu se ho pohybuje velmi omezené a malé množství. Nemělo by být příliš složité vypátrat lidi, kteří ho v poslední době odkoupili.

Co se týká jeho použití, i malá dávka způsobí okamžitou smrt, je-li podána ve vhodné kombinaci. Nejčastěji se přidává do jídla, nejinak tomu bylo i v našem případě. Jak jsem ale řekl, jed se musí aplikovat v jisté kombinaci s jinými složkami potravy. V takovém případě je potom smyslově nevypátratelný. Tudíž si ho oběť nemůže jakkoliv všimnout.

V Moranově případě s největší pravděpodobností nebyl dodržen přesný poměr. Proto jed nezafungoval okamžitě po jídle, ale až o něco později." Draco mírně pohodil rukama na znamení, že to je asi tak všechno, co lze ve stručném obsahu říct.

"Hm, fajn. Dobře. To nám nejspíš hodně usnadní práci." Colin se podrbal na zátylku a zaklapl složku, kterou mu donesl Draco. Pohodil ji na svůj stůl a očima přejel po obou přítomných. Na chvíli si zkousl ret, vzápětí ho však zase pustil. Nastala nepříjemná chvíle mlčení. Vypadalo to, že Colin o něčem přemýšlí.

"Můžu jít?" zeptal se nejistě Draco, když Colinovy oči na delší dobu ulpěly na Harrym.

"Ne," řekl Colin krátce. "Harry, myslím, že tě zprostím jednoho slibu. Uděláme to hned, když už vás tu mám takhle oba."

Černovlasý muž lehce kývl hlavou a sjel pohledem k blonďákovi vedle sebe. Ten očima zmateně tikal mezi ním a Colinem.

"Dobrá. Takže… Draco, mám pro tebe pár… smutných zpráv," zhluboka se nadechl a pustil se do vysvětlování situace zhruba stejným způsobem, jakým to udělal před chvílí s Harrym. Jen vynechal onu část, kdy Harryho pověřil hlídáním Dracovy osoby. A když chtěl Harry něco namítnout, ostrým pohledem ho zarazil. Takže Harry pochopil, že Colin nemá v úmyslu říkat Dracovi o tomto malém detailu.

***

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama