How Is It Possible? - 40. kapitola - Odpuštění

31. prosince 2016 v 11:50 | Makkakonka |  How Is It Possible?

Fandom: Harry Potter | Pár: Drarry | Žánr: slash | Upozornění: 15+ | Autor: Makkakonka


***

"Nebo víš, co? Ještě chvíli nic neříkej, protože chci, aby něco věděl dřív, než se dozvím pravdu." Harry si nervózně promnul ruce, na kterých se mu začínaly objevovat první kapičky potu.

Draco na něj nechápavě koukal a jeho zmatenost byla očividná. Roztržitě poposedl a koukl na tmavovláska vybízejícím pohledem k tomu, aby konečně začal mluvit.

"Dobře… já… chci ti říct, že… že bych byl rád, kdybys mi dal druhou šanci. Udělal jsem chybu a svým způsobem jsem tě v podstatě využil, ale… ale za ty tři měsíce jsem pochopil sám sebe. Udělal jsem si pořádek v tom, co chci. A vím, že jediné, co si teď nejvíce přeji je, abys mi tu šanci dal. Chci bojovat o tvoje srdce a při nejlepším ti ho chci ukrást. A to, jestli jsi těhotný a čekáš naše dítě, na tom nic nemění. A stejně tak, pokud nejsi. Mé rozhodnutí bude stálé a neměnné.

A také tě chci poprosit o odpuštění. To, jak jsem se k tobě zachoval, nebylo hezké. Vím to, a také vím, že mě neomlouvá nic z toho, na co jsem to svedl. Když jsem byl zmatený, měl jsem ti to říct. Měl jsi to vědět, abys s tím mohl počítat. Měl jsi to vědět, abys věděl, na čem jsi. O-omlouvám se ti. Záleží mi na tobě. Chci, abys byl šťastný, a pochopím, když řekneš, že jsi šťastný beze mě, ale přesto tě moc prosím, nech mě, abych ti ukázal, že o tebe doopravdy stojím.

Víš, nikdy dřív - na škole a ty dva roky potom - bych si ani v tom nejhorším snu nedovedl představit, že… že bych s tebou mohl mít i nějaký jiný vztah, než ten nepřátelský, ale teď, teď si zase nedovedu představit, že bychom si zase měli navzájem házet klacky pod nohy a dělat si naschvály tak, jako tomu kdysi bylo.

Já… pozdě jsem si uvědomil, co jsem v tobě během těch pár dní v Česku získal. A musel mi to ukázat až další člověk, který mi po tobě vstoupil do života, ale nyní… nyní vím, že jsi někdo, o koho se vyplatí bojovat a já… prosím… moc tě prosím, zkus to se mnou ještě jednou…"

Harry upřel své prosící oči na Draca a s překvapením zjistil, že mu po bledých lících stéká pár drobných slz dojetí. Blondýn slabě zatřepal hlavou ze strany na stranu a lehce si přejel dlaní po tvářích, aby si své slzy setřel.

"Harry já… já nevím, co na to říct. Rád bych… rád bych ti tu další šanci dal, ale je pro mne těžké uvěřit tomu, co říkáš. Už předtím si mluvil a jednal rozdílně, jak mám vědět, že tomu tak nebude i nyní? Jak mám vědět, že mi zase nedáš naději na… na normální vztah, a pak se zase nesebereš, neseřveš mě a neodejdeš pryč?"

"Draco…" vydechl tmavovlásek a projel si rukou své vlasy. "Já… slibuji ti, že se budu snažit. Udělám vše pro to, abych tě přesvědčil." Harry lehce překryl jednu z Dracových dlaní tou svou. Krátce po ní přejel palcem. "Nemám v plánu nikam odejít. Ne, pokud si to nebudeš přát ty sám." Upřel své oči plné vážnosti do těch Dracových.

Viděl, jak se blonďákovi pod jeho pohledem začíná slabě třást brada. O malý okamžik později byl Draco v jeho náruči a tiše mu vzlykal do trička. Harry jej váhavě objal a přitáhl si ho blíže ke své hrudi. Ruku zabořil do blonďatých vlasů a začal je vískat a přehrabovat. Začal svými pažemi lehce pohupovat ze strany na stranu v konejšícím gestu. Občas Dracovi vlepil malou pusu do vlasů.

O pár chvilek později blonďák přestal plakat a jen se nechal konejšit jako malé dítě. Hlavu měl opřenou o Harryho hruď.

"Pro-promiň," začal se omlouvat a odtáhl se. Utřel si zaschlé lepivé čáry na tvářích a s menším váháním se zadíval do Harryho tváře.

"Ne, je v pořádku. Nemáš se za co omlouvat," usmál se na něj Harry a jemně mu prohrábl rozčepýřené vlasy. A Draco pod jeho dotekem neucukl. Naopak jen přivřel oči a zplna si ten krátký okamžik užíval. Když se od něj Harry odtáhl, zkoumavě se na něj zadíval.

Místnost ovládlo tíživé ticho, které se zdálo být mnohem delší, než ve skutečnosti bylo. Ale Harry mlčel. Viděl v Dracově tváři, že právě přemýšlí o tom, co řekne. Viděl, jak si svou odpověď promýšlí a snaží se najít tu nejlepší. Bylo jasné, kdo má nyní promluvit jako první a Harry si byl vědom toho, že on tím člověkem není.

"Chceš druhou šanci?" zeptal se pomalu a rozvážně Draco po notné chvíli.

Harry slabě kývl hlavou hlavou a zmateně se na blondýna díval.

Draco se opět odmlčel. Ale jen na několik málo sekund. "Dobře. Máš ji mít," řekl nakonec a pokusil se o drobný úsměv.

Na Harryho obličeji se objevil upřímný široký úsměv. Jeho oči se radostí rozšířily a on se šťastně vrhl na Draca a pevně ho objal. "Děkuju," zašeptal do blonďákova krku, "děkuju, děkuju ti moc." U svého ucha cítil Dracův lehký smích.

"No, rád bych řekl, že nemáš za co, ale byla by to lež," začal Draco trochu provokovat. V jeho hlase byla slyšet hravost.

Tmavovlasý se od něj kapku odtáhl a pobaveně zakroutil hlavou. Vzápětí sebou Draco rozverně praštil do peřin a Harryho stáhl na svou hruď. Začal se smát. Harry se zapřel rukama vedle blonďákova těla a ubral tak na tíze, kterou měl Draco na sobě. Pobaveně se zadíval do blonďákových šedých očí, a pak se pomalu naklonil k jeho obličeji.

Draco se přestával smát, až nakonec jen oplácel Harrymu jeho pohled. Šedé oči začaly studovat ty zelené. Tmavovlásek se stále po malých kousíčcích přibližoval a Draco fascinovaně sjel pohledem z jeho očí ke rtům. A o malou chvilku později je ucítil na těch svých.

Brýlatý začal blonďáka lehce a se vší opatrností líbat. Nechtěl nic pokazit, a také si chtěl jejich první polibek po třech dlouhých měsících pořádně užít. Draco mu z počátku polibek opětoval jen trochu, nejistě, ale potom se do něj položil a začal si ho užívat. A to bylo znamení pro Harryho, aby začal polibek prohlubovat.

Z jemného otírání rtů se stalo lenivé proplétání jazyků nabírající na síle a rychlosti. Draco si jednou rukou přitáhl Harryho za tričko o něco blíže a tmavovlásek zase přesunul jednu ruku z matrace na blonďákův bok. Líbali se, dokud jim nedošel dech. Harry si opřel své čelo o to Dracovo, a pak neodolal pokušení a vtiskl blonďákovi malou pusinku na špičku nosu.

Draco se pod ním zvonivě zasmál a šťastně mu pohlédl do očí. Na to si jej a zátylek přitáhl do lehkého a krátkého polibku. Když se odtáhli, oba dva se usmívali a vzájemně si koukali do očí.

Harry svýma očima pečlivě studoval ty blonďákovy. Chtěl si jejich barvu uložit v paměti už napořád. Miloval je. Tak jedinečný odstín šedé by nejspíš nikde jinde nenašel. Leda tak u Luciuse, ale ani on by je neměl úplně stejné jako Draco. Protože Lucius by se na něj nikdy nedíval takovýmto pohledem.

A blondýnovy oči nebyly to jediné, co se Harrymu na jeho obličeji líbilo. Draco celkově byl velmi krásný a okouzlující. A nebelvír byl schopný zamilovat si na něm i ty nejmenší nedokonalosti v podobě znamének a světlých chloupků na rukách.

Teď, když po tak dlouhé době Draca zase viděl, si uvědomil jednu věc. Draco byl už od prvního pohledu skvost, který stálo za to dobývat. A když se nyní díval do Dracovy tváře, věděl, že přicházel o mnoho, když s ním nebyl. Draco byl někdo, na koho by se vydržel dívat celé dny a dozajista by jej to neomrzelo. Byl tak jedinečný, tak svůj.

"Myslím, že teď už mi to můžeš říct," pousmál se Harry a s očekáváním se zadíval na blonďáka.

"Cože?" Draco nechápavě nakrabatil čelo a Harry se musel uculit nad roztomilostí tohoto malého gesta. Tak krásný.

"Už jsem ti řekl vše, co jsem potřeboval," šťastně se ušklíbl. "Můžeš mi to říct. Čekáme spolu děťátko, nebo ne?" Lehce se nadzvedl, aby mohl pozorovat větší část Dracova obličeje.

Blonďák se zatvářil nečitelně a vyvolal tak v Harrym malý pocit nejistoty. Vzápětí se však usmál a odhalil tak své bílé zuby. "Ano," vydechl. "Ano jsem těhotný a čekáme spolu malého prcka." Nejistě se kousl do rtu a pečlivě sledoval Harryho reakci.

Viděl, jak se Harry zarazil, ale vzápětí se mu rozšířily zorničky od radosti.

"To je… to je úžasné!" vydal ze sebe hlasitě tmavovlásek, když novou informaci pořádně vstřebal. "To je úžasné!" zopakoval znovu a už tišeji a vtiskl Dracovi obrovský polibek. "Od teď se mě nezbavíš," zaculil se a se šťastným a blaženým výrazem ve tváři jemně položil ruku na Dracovo - prozatím ploché - bříško.

***

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama