How Is It Possible? - 47. kapitola - Nečekaný host

31. prosince 2016 v 12:13 | Makkakonka |  How Is It Possible?

Fandom: Harry Potter | Pár: Drarry | Žánr: slash | Upozornění: 15+ | Autor: Makkakonka


***

"Olivere…" vydechl překvapeně Harry.

"Co tu děláš?" Vstal od stolu a nechal se vtáhnout do krátkého objetí Woodových paží. Draco po jeho boku jej napodobil a též vstal ze židle. Jeho tvář zdobil mile překvapený úsměv.

"Hledám Katie, doufal jsem, že by tu už s Ronem mohla být, ale evidentně ne," řekl a svá slova doplnil podivným dutým smíchem. Pustil Harryho a obrátil se k blonďákovi.

"Oli…" vydechl tiše Draco, když se i on ocitl v Oliverově náruči. "Rád tě vidím," usmál se na Olivera mile.

"Já tebe taky, Draco," pohladil jej hnědovlasý po zádech. "Jak se ti daří?" zeptal se jej se starostí v hlase.

"Dobře. Mám se fajn," věnoval mu blonďák oslnivý úsměv.

"To je dobře," odkryl Oliver své zuby v širokém úsměvu a díky Harryho lehce žárlivému pohledu už Draca konečně pustil ze svého objetí. "Opravdu ti nebude vadit, když tu na ni počkám, Mio?" obrátil se k hnědovlasé čarodějce.

"Ne, Ron ji sem určitě dotáhne…" zakroutila Hermiona v záporu hlavou a rukou mu pokynula k jedné z volných židlí u stolu. "Posaď se. Chceš taky něco k jídlu?" optala se zdvořile.

Oliver záporu zakroutil hlavou. "Ne, jsi hodná, ale jedl jsem doma," věnoval jí drobný úsměv, zatímco se usazoval na vybrané místo. "Asi nevíš, kdy dorazí?" optal se pak s lehce skrčeným čelem.

"Ne, to opravdu nevím," odpověděla zahořklým hlasem Hermiona. "Ron tu už měl dávno být. Měl obědvat s námi," pokrčila bezmocně rameny.

"Aha…" hloupě hlesl Oliver, evidentně v mírných rozpacích.

"Mám pocit, že se z toho chtěl vykroutit," smutně se pousmála Hermiona a hodila okem po Harrym a Dracovi.

"Hermi…" povzdechl si černovlasý, "proč by to dělal?"

"No…" opatrně se podívala na Draca, "možná kvůli vám…"

"Pořád ho to žere?" zamumlal Harry a s rukou pod stolem pohladil Draca po stehnu. Cítil, jak mu ji blonďák překrývá svou vlastní a proplétá si s ním prsty.

"Ano, ale už ne tolik, co předtím… Sám mi tvrdí, že už se přes to přenesl. Prý, když budete šťastní vy, on se s tím smíří…" zakroutila hlavou ze strany na stranu. Oběma věnovala posmutnělý pohled, který si následně vyměnili snad všichni v místnosti. Dolehlo na ně tíživé ticho.

Draco svýma očima zakotvil na své ruce, kterou měl stále propletenou s tou Harryho. Pak však na sobě ucítil pohled někoho v místnosti, a tak zvedl hlavu a rozhlédl se. Jeho zrak se střetl s Oliverovýma očima. "Děje se něco, Oli?" zeptal se zmateně, když uviděl podmračenou tvář svého bývalého přítele, který jakoby snad nad něčím usilovně přemýšlel.

"Ne," věnoval mu Oliver obratem falešný úsměv, "všechno je v pohodě…"

"Opravdu?" koukl na něj podezřele blonďák. "Nevypadáš na to," konstatoval.

"Opravdu," pokusil se jej Oliver utvrdit.

"Proč vlastně Katie tak sháníš?" vložila se do toho Hermiona se svou myšlenkou.

"Potřebuji s ní mluvit," našpulil pusu Oliver mírným podrážděním. "A to celkem akutně. Na něco jsem přišel, a jestli je to pravda…" zhluboka se nadechl, "roztrhnu ji jako hada."

"Oh… aha…" dostala ze sebe zaraženě Hermiona. Neočekávala takovou odpověď.

Krátce na to všichni uslyšeli šramotivé zvuky z předsíně. "Hermi?!" ozvalo se vzápětí hlasem, ve kterém každý do jednoho poznal Rona. "Už jsem doma!"

Jmenovaná žena se prudce odsunula od stolu. "Omluvte mě," věnovala mužům v místnosti falešný oslnivý úsměv a vzápětí se rázně rozešla do vstupní části domu, odkud se během okamžiku začaly rozléhat zvuky tiché hádky. Možná nebylo rozumět slovům a o tom, kdo právě mluví, by se také dalo dohadovat, ale všem bylo jasné, že se Hermiona do Rona řádně pustila.

"Ou," našpulil rty Oliver, "ten to asi schytá," zasmál se.

"Ani se nedivím," ušklíbl se Harry, "Hermiona nikdy neměla ráda nedochvilnost."

I na Dracově tváři se usídlil lehký úsměv.

"Už to nebudeme řešit, ano? Můžeme si to vyříkat, až odejdou!" ozval se Ronův rázný mužný hlas blízko dveří, načež se do místnosti nahrnul zrzek se dvěma ženami v závěsu. Ty na sebe házely nenávistné pohledy.

"Čaute," pozdravil Ron Olivera s Harrym a hlavou slabě kývl blonďákovým směrem.

"Oh, Olivere," vyšlo zaskočeně z tmavovlasé čarodějky, kterou Hermiona nechala stát mezi dveřmi. "Co tu děláš?!" slabě zasyčela, jako by snad nebyla ráda, že svého přítele vidí.

"Čekám tu na tebe," odsekl jí hnědovlasý. "Musíme si spolu promluvit."

"To vypadá na problémy v ráji. Všude," uchechtl se Harry tiše. Tak, že jeho poznámku slyšel jen Draco sedící vedle něj, který právě překvapeně zíral na vzájemnou přestřelku mezi Oliverem a Katie.

"O čem se mnou chceš jako ještě mluvit? Myslela jsem, že jsme si vše vyříkali ráno!" podrážděně prskla Katie ke svému příteli.

"Tak evidentně ne!" prudce si stoupl Oliver. "Jdeme domů," rozkázal jí potom.

"Nebudu skákat, jak ty budeš pískat, sakra!" rozkřikla se Katie. "Nejsem tvůj čokl!"

"To máš pravdu, čokl určitě nejsi!" odpověděl jí stejně hlasitě Oliver. "Ty jsi totiž jedna velká zmije!" sykl naštvaně. "Nevím, kdy se z tebe stala taková mrcha…"

"Co to meleš?" štěkla po něm. "Na rozdíl od tebe umím i něco jiného, než druhým neustále kazit plány!"

"No tak… my asi půjdeme…" zamumlal nahlas Harry a začal se pomalu zvedat ze židle, při čemž držel Draca za ruku.

"Ne! Vy se odsud ani nehnete!" zběsile zaječela jeho směrem Katie.

"Eh… Co?!" vyjekl překvapeně černovlasý.

"Slyšels! Nikam nejdete!" zavrčela nepříjemně.

Harry zmateně koukl na Hermionu s Ronem, ovšem ti mu nevěnovali pozornost. Ron překvapeně zíral na černovlasou nebelvírku a Hermiona ji nasupeně probodávala pohledem s rukama založenýma na prsou. Než se kdokoliv z nich nadál, Katie v ruce svírala hůlku a mířila jí na Olivera. Když však ostatní zareagovali tím, že se chtěli natáhnout po svých vlastních, namířila jejím hrotem nazdařbůh doprostřed místnosti ve výhružném gestu.

"Všechno jsi podělal, neměl jsi tu vůbec být…" nesmyslně prskla Oliverovi do tváře.

"Kdybys přišla zavčas domů, nemusel bych tu být! A vůbec… můžeš mi jako říct, co tu máš tak důležitého na práci, hm? Štveš mě tím, jak jsi neustále pryč!"

Katie naštvaně stiskla čelisti k sobě. Chvíli nasupeně zírala do Oliverovy tváře, až se jí nakonec ústa stáhla do zlověstného úšklebku. "Však to brzo poznáš, zlato," ušklíbla se. "Budeš se jen bezmocně dívat, abys pochopil…" divoce se zasmála nad vyjevenými výrazy ostatních. "Petrificus totalus!" namířila hůlkou na Olivera, který se vzápětí bezmocně sesunul k zemi.

"Katie, jsi v pořádku?" dostal ze sebe překvapeně Ron. Harry si instinktivně stoupl před Draca v ochranném gestu a očima těkal z Katie na Rona a obráceně. Občas pohledem zavadil o Olivera na zemi. Tohle bylo divné. Hodně divné.

Katie se v odpověď pro Rona nebezpečně ušklíbla. "Jistě, že jsem," začala medovým hlasem. "Imperio!" vzkřikla pak náhle a paprsek z její hůlky zasáhl zrzka přímo doprostřed hrudi. Neverbálně mu sdělila svůj rozkaz a Ron pod jeho tíhou vytáhl hůlku a namířil ji na Hermionu. Ta tiše vyjekla jeho jméno a couvla o krok nazpátek, čímž zády narazila do kuchyňské linky.

Harry na nic nečekal a rychle vytáhl svou vlastní hůlku z kapsy u kalhot. V ještě více obranné pozici si stoupl před blonďáka. Katie na něj hrozivě mířila a na tváři měla usídlený vítězný úšklebek.

"O co ti jde, Katie?" zeptal se roztřeseně Draco zpoza Harryho zad. Sám v ruce držel svou hůlku. Nechápal tuhle situaci, stejně jako ji nechápali ostatní. Katie potěšeně koutkem oka zahlédla, jak Hermionina hůlka poslušně přistála v Ronově dlani pod náporem použitého Expelliarmu. Následně se kolem ženina těla obmotaly provazy, též vyvolané Ronem.

"O co mi jde?" zopakovala po něm Katie během toho, co svým štítem odrazila Harryho neverbálníodzbrojení. "O co mi jde?" řekla ještě jednou, a fixovala tak Harryho i Dracovu pozornost čistě jen na sebe. "Lepší by bylo ptát se o koho," hrdelně se zasmála, při čemž odrazila další z černovláskových kouzel, které se také stalo pro tuto chvíli posledním, když jej zasáhly Ronovy Mdloby na tebe. Hermionino varovné pozor přišlo bohužel pozdě.

"Harry!" vyjekl Draco, když na něj černovlasý částečně spadl. Překvapeným pohledem těkl do boku na Rona, jenž nyní mířil svou hůlkou přímo na něj stejně jako Katie.

"Katie…" polkl nahlas Draco a s obavami se zadíval do tmavých očí ženy naproti sobě.

"Jde mi o tebe, ty hajzle," věnovala mu pokřivený úsměv. "Možná mi Oliver a Hermionina hádka trochu pokazili plány, ale přeci jen… stojíš tu sám, bezbranný, tak jak to mělo být…" ušklíbla se. "Oh, nemusíš se namáhat," zasmála se, když Draco pevněji sevřel hůlku a odhodlaně ji na ni namířil. "Sám víš, že mi neublížíš. V tomto stádiu těhotenství už nemáš na mocnější kouzla sílu. Tak co mi uděláš, hm?"

"Hlídej ji," křikla pak po Ronovi, když si všimla, jak se spoutaná Hermiona snaží nepozorovaně dostat k Oliverovi pro jeho hůlku. Když uslyšela Katiin příkaz, otočila se Ronovým směrem. "No tak, lásko, bojuj s tím…" snažila se jej přivést k rozumu, ovšem jakmile díky Ronově bojovné pozici poznala, že je to marná snaha, obrátila se rychle k Dracovi: "Přemísti se! Zahrada!"

Draco se pokusil na Katie vrhnout jedno ze začátečnických útočných kouzel. Ačkoliv si to nerad přiznával, žena měla pravdu. Nemohl kvůli dítěti používat nic náročnějšího již několik týdnů. Ke své smůle minul a následně musel uhnout před Katiinou kletbou, což se mu díky menší obratnosti podařilo jen tak tak. Potřeboval získat čas, aby se na zahradu dostal, a navíc musel nějak proklouznout kolem Katie. Na zlomek sekundy se zamyslel a rozhlédl se po místnosti. Musí něčím odlákat ženinu pozornost.

Když zahlédl jen kousek od Katie poličku se skleničkami, měl jasno. Nečekaně namířil hrot hůlky na křehké sklo a nechal jej rozbít pádem na podlahu. Jakmile Katie uskočila na stranu před padajícími střepy, Draco se v rámci možností omezených bříškem rozběhl do obýváku, kde si předtím všiml francouzského okna na zahradu. Podařilo se mu ho otevřít a dostat se na zelený trávník. Ovšem Katie byla v těsné závěsu za ním a v momentně, kdy se přemisťoval na první místo, které jej napadlo, stihla jej chytnout za předloktí a přemístit se spolu s ním.

***

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama