How Is It Possible? - 6. kapitola - Rozhovor

11. prosince 2016 v 21:46 | Makkakonka |  How Is It Possible?

Fandom: Harry Potter | Pár: Drarry | Žánr: slash | Upozornění: 15+ | Autor: Makkakonka


***

Nebude je rušit, půjde dolů a počká. Bylo by to akorát jen trapné pro všechny strany. Vždyť mu do toho vlastně skoro nic není. "Akorát to nemusela být zrovna moje postel," pomyslel si. I když tohle vlastně nemuselo být poprvé, co si sem Ginny Deana přivedla. I to mu docházelo.

Sešel zpátky do kuchyně, vzal si rozpitou skleničku s džusem a položil ji na stůl vedle ministerské složky, sedl si do křesla, hodil nohy na stůl a dal se do čtení všeho, co ve složce je.

Na prvním listu ve složce se nacházely pokyny pro přesun do Česka. Harry tam ještě nikdy nebyl, jen o něm párkrát slyšel. Ostatně neměl moc potřebu cestovat, takže se do zahraničí podíval jen výjimečně, a to většinou kvůli práci.

Ve zkratce: neměl si s sebou vzít nic zvláštního, na papíře bylo v podstatě napsáno, že se má dostavit i s věcmi dnes v šest večer na ministerstvo, přesněji na bystrozorské oddělení, do klubovny. Tam se dozví, s kým bude na pokoji. "No, snad to nebude Malfoy," pomyslel si s úšklebkem.

Pohlédl na hodinky, bylo něco po půl čtvrté odpoledne. Má ještě zhruba dvě hodiny a půl. Balení mu nikdy netrvalo příliš dlouho, nanejvýš patnáct minut. Ale pokud Dean neodejde do půl paté, bude muset jít nahoru, protože ještě než půjde zase do práce, chtěl by si s Ginny o Deanovi promluvit. A nerad by večer přišel pozdě.

Na dalším papíře byly rozepsány obecné informace ohledně pobytu v zahraničí, a také o průběhu vyšetřování. Schůzky týmu bude organizovat Pyne, standardně bude každý den jedna od půl sedmé večer, změny se opět dozví od Pynea. Po ukončení schůze bude osobní volno, které každý bude moc využít jakkoliv bude chtít.

Při vyšetřování v terénu budou členové vždy po dvojicích, a to tak jak budou na pokojích. Pokud budou určené nějaké noční akce, bude to ohlášeno dopředu. Vše podobné organizuje Pyne.

Dotazy na Jacksonovi, kteří zůstanou v Británii a budou poskytovat případné informace z archivu, se budou zapisovat do složky, kde si je Jacksonovi přečtou a stejným způsobem i zodpoví.

Výslechy při vyšetřování se musí vždy provádět v přítomnosti Michaela.

Po celou dobu vyšetřování bude tým pobývat v ČR, pokud Pyne neurčí jinak. Zůstane tam do vyřešení případu nebo do té doby, dokud se vyšetřování nestane neúspěšným a neskončí na mrtvém bodě.

Snídaně budou od šesti do osmi v hotelové jídelně, v devět začíná pracovní doba. Ovšem všichni členi týmu musí být připraveni k povolání do práce po celý den, i v době volna. Na oběd bude čas od půl dvanácté do jedné, není hromadně zařízen v hotelu a každý si ho bude platit sám.

"Jak jinak," uchechtl se Harry.

Večeře jsou opět na hotelu, týmu je na ně vyhrazen čas od šesti do půl sedmé. Dnes zajištěné nejsou, až zítřejší snídaně. Po ubytování mají dnes večer členové týmu volno a v neděli také, mimo Malfoye, který bude muset jít prohlédnout tělo se svým parťákem. Práce začíná v pondělí mimo výjimku již popsanou. Každou neděli budou mít členové týmu volno, nebude-li to situace vyžadovat jinak. Na konci stránky stálo ještě upozornění, že hotel bude mudlovský.

"Tak to bude ještě zajímavý, nezávidím tomu, kdo dostane Malfoye," zasmál se Harry sám pro sebe.

Na další stránce byl přesný přehled členů anglického famfrpálového národního družstva se základními údaji o každém hráči. Další stránka byla věnovaná stejnému tématu, jen se týkala českého družstva. Na další straně potom byla uvedena výpověď o události v podání Harolda Price. Nic jiného už ve složce nebylo. To Harryho vcelku překvapilo. Očekával alespoň nějaké předběžné odhady se strany českých léčitelů.

Zaklapl složku a odhodil ji na stůl. Napil se džusu a podíval se na hodinky. Ještě mají pár minut čas. Opřel se zády o křeslo a do hlavy mu zase vplula myšlenka na Olivera s Malfoyem. Vzpomněl si na své předsevzetí o tom, že si projde všechny staré výtisky Věštce a pokusí se v nich něco najít. Malfoy se tam objevoval celkem často. Ovšem všechny tyto výtisky letěly přímo do krbu.

Zvedl se z křesla a přešel ke skříňce vedle dveří, kde se válely různé noviny a časopisy, které už měli s Ginny přečtené a teď jen čekaly, až se s nimi zatopí v krbu. Rukou prohrábl hřbety starých Věštců v předposlední přihrádce a štos novin vydělal. Moc jich nebylo, maximálně deset. Vzal je a sedl si s nimi do křesla. Hodil si je do klína a začal je pomalu pročítat. Každý projitý výtisk hodil na zem vedle křesla. Když byl asi v polovině, uslyšel dupot nohou po schodech.

Ginny vletěla do kuchyně, ani si ho nevšimla. Šla k lince, kde se napila už určitě studené kávy z hrnku.

"Ahoj zlato," pozdravil ji Harry a koukal na ni přes vršek novin. Ginny se lekla a málem vyprskla trochu kávy ven z pusy.

"Ha-har-harry? Co tu děláš? To už jsi zpátky?" zeptala se vyjeveně Ginny.

"Vidíš, ne," odpověděl jí Harry s úsměvem.

"Kdy ses vrátil?"

"Asi před hodinou. Necelou hodinou, je to asi 50 minut," dodal, když zběžně pohlédl na hodinky.

"Aha," řekla nejistě Ginny.

"Gin, nebudeme chodit okolo horké kaše," začal Harry a odhodil noviny na hromádku vedle křesla. Zbytek výtisků, které měl na klíně, pohodil na stolek před sebou. "Vím, že jsi tady měla Deana." Ginny se zhluboka nadechla a chtěla něco říct, ale Harry ji předběhl. "Nemusíš to popírat, viděl jsem vás v ložnici."

Když postřehl Ginnyin zděšený výraz, rychle dodal: "Už bylo po všem."

Ginny si oddechla, ale stále byla celá napnutá a čekala, co dalšího z Harryho vypadne.

"Gin, já se nezlobím," řekl.

Ginny zvedla hlavu a podívala se mu do očí. "Jak to? Proč? Vždyť na to máš právo."

"Já vím, ale… Podívej se, oba moc dobře víme, že v poslední době to už mezi námi nebylo takové jako dřív. Souhlasíš?"

Ginny nepatrně kývla.

"Oba dva jsme tu spolu žili spíše jen jako obyčejní přátelé, než jako dva lidé, kteří se milují."

Ginny se kousala do rtu a dívala se Harrymu zpříma do očí.

"To, co bylo v posledních dnech i týdnech mezi námi, by nikdo rozhodně neoznačil jako chození. Už nám prostě tolik neklape, Ginny. Víme to oba. A já nepopírám, že za to můžu především já. To já se změnil a uvědomuji si to každým dnem víc a víc."

Ginny opět kývla hlavou na souhlas a semknula rty k sobě.

"Řekni mi, co si o tom myslíš ty, prosím," vyzval ji Harry.

"Já s tebou v podstatě souhlasím." Začala Ginny opatrně. "Jako páru už nám to nefungovalo delší dobu. Nechci tě tu nyní obviňovat, ale ano, myslím, že změna přišla především z tvé strany. Nebo z ní přišla přinejmenším jako první."

"Neobviňuješ mě, já to vím, Ginny. Jak dlouho už ses scházela s Deanem?"

"No, já…"

"Chci pravdu, Ginny. Nebudu se zlobit."

"Asi dva týdny a psali jsme si už pár dní předtím. Ozval se jako první s tím, že…"

"Nemusíš mi říkat podrobnosti, nic ti nevyčítám."

"Dobře. A Harry?" Zeptala se Ginny nejistě.

"Ano?"

"Můžu… můžu ti položit jednu otázku?"

"Jistěže."

"Víš, už delší dobu mi to vrtalo hlavou. Všimla jsem si jistých změn v tvém chování a… a taky toho, že ses v poslední době začal více dívat po ostatních mužích. Harry, ty jsi… jsi gay? Já, promiň, jestli to tak není, jen mi to tak přijde. Pokud to tak je, nemám s tím problém, Harry. Nevadí mi to. Nezapomeň, že Charlie je taky gay, takže…" Ginny si evidentně oddechla, že už jsou její myšlenky venku a čekala na Harryho odpověď.

"Já… sám nevím Ginny. Nejsem si tím úplně jistý, ale s největší pravděpodobností ano, ano jsem gay. Víš, když jsme spolu naposledy něco měli, a že to bylo již hodně dávno, tak už to nebylo ono, víš, co se stalo. Jsi stále stejně krásná, Gin, ale já už to posledně nedokázal dostatečně ocenit. Nebo spíše moje tělo to nedokázalo."

Ginny kývla hlavou. "Takže tohle znamená konec? Už spolu nechodíme? Když budu s Deanem, tak už tě nebudu podvádět?"

"Ty jsi mě nepodváděla, Ginny. Neberu to tak. Neber to tak ani ty, prosím."

"Dobře."

"A ano, nejspíš to znamená konec, ale chtěl bych se s tebou na něčem domluvit."

"Poslouchám," nastražila Ginny uši.

"Nejde v podstatě o nic důležitého, jen… dnes v šest mám být na ministerstvu, přesouváme se do Česka. Zůstaneme tam, dokud se to nevyřeší. Nevím, jak dlouho to bude trvat. Tváří se to jako banalita, ale přitom mám pocit, že to bude mnohem složitější. Myslím, že ta doba, po kterou tam budu, nám poskytne dostatek času na to, abychom se s tím vším oba vyrovnali. Veřejně bych to nechal rozhlásit až potom. Neupozorňovali bychom ta no, až by na to lidi přišli, tak by na to lidi přišli. Vzhledem k tomu, jakým způsobem se rozcházíme, bych byl rád, kdybychom i nadále zůstali přáteli. Co ty na to?"

"Máš pravdu, tvůj odjezd nám to trošku zlehčuje, dává nám čas. Proti tomu nic nemám, Harry. Necháme to, až se vrátíš. A ráda bych, kdybychom nadále zůstali přáteli. Jsi skvělej kluk."

"Díky, i ty jsi super," zasmál se Harry, potom zase zvážněl a zadíval se na Ginny. "Můžeš tu zůstat, jak dlouho budeš chtít."

"Děkuju, ale až se vrátíš, budu pryč. Nějak to oznámím doma a pak tam buď zůstanu, nebo půjdu k Deanovi."

"Dobře. A klidně jim řekni pravdu, Gin. Myslím tím tu o mně. Nebude mi to vadit."

"Díky."

"V pohodě."

"A Harry? Proč jsi vlastně přehraboval ty noviny, dokud jsem nepřišla?" zeptala se Ginny se zájmem.

"Hledal jsem určité informace."

"A jaké? Smím-li se ptát?" zasmála se Ginny.

"Víš, v tom našem týmu jsou i Malfoy a Oliver Wood. A prostě mě zarazilo, jak se k sobě mají. Víš, normálně se spolu bavili, vtipkovali. Napadlo mě, že by něco mohlo být v novinách, o Malfoyovi tam píšou také celkem často."

"Aha. No, ale to ti klidně můžu říct i já, protože na rozdíl od tebe, jsem všechny ty články četla a nepálila ty noviny hned, jak na mě vykoukla Malfoyova fotka. A taky ti můžu říct, že v těchto výtiscích bys to nenašel. Malfoy a Oli jsou totiž starší záležitost."

***

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama