How Is It Possible? - 7. kapitola - Novinky

11. prosince 2016 v 21:55 | Makkakonka |  How Is It Possible?

Fandom: Harry Potter | Pár: Drarry | Žánr: slash | Upozornění: 15+ | Autor: Makkakonka


***

"Starší záležitost? Jak starší záležitost?" zeptal se Harry se zájmem.

Ginny přešla k němu a sedla si na opěrku křesla. "Je to asi rok." Začala pomalu vyprávět.

"Nenapínej, pokračuj!" Dorážel na ni Harry, když se Ginny schválně odmlčela déle, než by bylo potřeba. Ta se jenom zasmála Harryho nedočkavosti a pokračovala.

"Ono je to celkem prostá záležitost, ale v případě někoho, jako je Malfoy, se to hodně sledovalo. Vlastně se to celkem hodí k tomu, o čem jsme se spolu bavili před chvílí."

"No tak Gin, k jádru věci!"

"Dobře, ty nedočkavče!" zasmála se opět Ginny a pokračovala: "No, prostě a jednoduše: Malfoy a Oliver spolu chodili."

Harry měl pocit, že asi zapomněl dýchat a srdce se mu na okamžik překvapením zastavilo. Křečovitě seděl v křesle. "Co že spolu?"

"Chodili, Harry. Stejně jako my spolu."

" Cože?" Harry stále nemohl vstřebat onu informaci. "Oliver a… a Malfoy?"

"Jo."

"No to mě podrž. Tak to je síla."

"Proč myslíš, Harry?" zasmála se Ginny. "Zrovna ty bys tomu mohl rozumět, ne?"

"Co? No jo, ale… ale Malfoy, aby… aby byl gay? To je šok! A co teprve Oliver! Bože!"

"No, abych to upřesnila, Oliver je bisexuál a ne gay. Teď se vrátil ke Katie Bellové, vzpomínáš si, ne? Chodili spolu už v Bradavicích." Informovala ho Ginny.

"Jo, já vím. Slyšel jsem, jak se ti dva spolu o Katie bavili."

"Ah, tak to se celkem divím," ohrnula Ginny ret.

"Proč?" zeptal se nechápavě Harry.

"Jen si vzpomeň, co udělal Malfoy Katie na škole, skončila kvůli němu u Svatého Munga, to si nevzpomínáš?"

"Jo, vzpomínám si až moc dobře. Nezapomeň, že jsme to s Ronem a Hermionou viděli. Na ten okamžik, kdy Katie zasáhla ta kletba z náhrdelníku, se nedá zapomenout." Řekl zamyšleně Harry, v hlavě se mu začal přehrávat onen okamžik. Pamatoval si to, jako by to bylo včera.

"To věřím."

" Tak proto se Malfoy tvářil tak divně, když o ní Oliver mluvil! Tehdy mi to nějak nedošlo. Člověk by řekl, že mu to možná bylo i líto. I když to mohlo být i proto, že jeho bejvalej mluvil o své nynější přítelkyni."

"Harry, Malfoy se podle všeho hodně změnil, nebo spíše by se mělo říci, že zahodil tu masku, kterou nosil a stal se z něj víc člověk."

"Tak to bych zrovna neřekl, Gin. Já ho dnes viděl a rozhodně se netvářil nijak přívětivě, i když… v Oliverově společnosti vlastně ano. Jak se vůbec rozešli? A proč?"

"Proč? Tak to je zjevné, nemyslíš? Katie. Oliver se vrátil ke Katie."

"A Malfoy? Jak to vzal Malfoy?" zeptal se se zájmem Harry. Malfoyova reakce ho opravdu zajímala. Nikdy by ho nenapadlo, že by Malfoy mohl být na kluky. To ani nejde k sobě! Malfoy a gay? Ten kluk, na kterého vždy holky v Bradavicích stály fronty? Mohl být z rozchodu zdrcený? Zasáhlo ho to? Nebo mu to bylo jedno, protože on milovat ani nedokáže?

"Jak to mám vědět, Harry! V těch novinách nepíšou všechno. Ale jestliže si je dnes viděl spolu v dobré náladě, tak nejspíš dobře, nemyslíš?"

"Hm. Stejně tomu nemůžu uvěřit. Přišel jsem ještě o nějakou zajímavou událost v Malfoyově životě?"

"No, je toho celkem dost, co se za ty dva roky změnilo."

"Povídej," pobídl ji Harry.

"Po válce si Malfoy stejně jako ty dodělal dálkově sedmý ročník v Bradavicích. Pak se dal na studium léčitelství. Myslím, že si dělal ten základní školicí kurz. Během té doby se začal angažovat v lektvaristice a zaměřoval se na jedy. Je v tom celkem dobrý, často o tom psali v novinách. Myslím, že se zařadil mezi celosvětovou špičku v tomto oboru, což dává smysl, protože proč jinak by byl i v tom vašem týmu, že?" Zasmála se Ginny pro sebe a pokračovala: "Podařilo se mu zdokonalit jakýsi lektvar na rozpoznávání těžko poznatelných jedů, také udělal celkem boom do světa s vylepšenou verzí vlkodlačího lektvaru. Psali toho víc, ale tohle jsou podrobnosti, které jsem si do hlavy moc neukládala.

Co se týče jeho osobního života, i ten hodně probírali. Začalo to tím, že ho a jeho matku - s tvojí pomocí - zbavili všech obvinění, za které měli jít do Azkabanu. Pokud si dobře vzpomínám, Lucius tam skončil ale na půl roku, musel zaplatit ministerstvu nějaké odškodné a když ho propustili, dostal ještě nějaký hlídáček, který mu zabraňoval - nebo možná ještě zabraňuje - vycestovat z Británie. Když chce na některé ze zahraničních panství, musí dostat nějaký ministerský doprovod. Podrobnosti nevím. Mělo to být jen na určitou dobu.

Dalo by se říci, že Malfoyovi po válce utrpěli celkem velké veřejné ponížení, ale Dracovy úspěchy je zase vynesli do vyšších kruhů a když se Lucius vrátil z Azkabanu, začal přispívat na nějaké organizace a tak, což mu taky trochu vrátilo respekt.

Pokud dobře vím, Draco se odstěhoval z Manoru krátce po otcově návratu z vězení, ale podle všeho je tam i přesto stále pečenej vařenej. Nevím, kde teď bydlí. Nepotřebuji to vědět.

Potom o něm psali také v souvislosti s napadeními jeho matky, Narcissy…"

Harry ji přerušil: "Napadeními, jakými napadeními?"

"No, Narcissa v tu dobu, kdy byl ještě Lucius v Azkabanu, skoro nemohla vyjít na ulici, aby se něco nestalo. A i když se Lucius už vrátil, stále se občas stane, že ji zase někdo napadne, ale ne už tak brutálně. Ti, co mají potřebu se Malfoyovým pomstít, na ni útočí asi nejčastěji. Je to žena, a tak ji berou jako nejslabší článek rodiny. Párkrát byla i hospitalizovaná u Munga."

"Aha, to jsem netušil." Hlesl zkroušeně Harry.

"Ani jsi nemohl, když nečteš noviny, ty troubo," zasmála se jemně Ginny. "Také se hodně probíral právě Dracův vztah s Olim. Bylo to celkem omílané, když se Draco přiznal ke své orientaci. Ale v podstatě to byla další věc, která říkala, že i Malfoyovi jsou jen lidi.

V souvislosti s tím také hodně psali i o tom, že se Draco více méně zase udobřil s otcem a že Luciusova odezva byla překvapivě poklidná. I když Lucius vlastně nic neztratil, že jo. Mluvilo se o tom, že to měla z jeho strany být menší kompenzace vůči Dracovi, ale v podstatě je to pochopitelné, protože jak už jsem řekla, Lucius tím nic neztratil, možná spíše naopak." Zakončila vyprávění Ginny.

"Páni, jsi slušně informovaná!" zasmál se upřímně Harry.

"No to víš, no, jsem holka," obdarovala ho Ginny širokým úsměvem.

Harry se podíval na hodinky. "Je půl šesté, měl bych jít balit, ať nepřijdu pozdě." Měl sice v úmyslu se ještě zeptat, co tím Ginny myslela, když říkala, že Lucius nic neztratil, ale spíše získal, ale nebyl na to čas. A v podstatě mu to také bylo jedno. Vstal z křesla a dopil svůj džus, skleničku odlevitoval do dřezu, vzal staré výtisky Věštce, odnesl je na své místo a odešel po schodech nahoru směrem k ložnici.

V té už nebylo ani památky po předchozím dobrodružství. Harry přešel k šatní skříni, vytáhl z ní černou sportovní tašku a začal se balit.

Naházel do ní nějaké potřebné oblečení, potom přešel chodbu a vzal si potřebné věci z koupelny. Věděl, že mohl použít zmenšovací kouzlo a vzít si tak méně objemné zavazadlo, ale v tomhle nikdy nezapřel své dětství u mudlů. Spoustu věcí dělal raději mudlovským způsobem. Alespoň se přitom vždy odreagoval.

Když měl hotovo, seběhl i s taškou schody dolů a pohodil ji ke skříni před zrcadlem. Vešel zase do kuchyně, kde seděla Ginny v křesle a pročítala si jeho pracovní složku. Jakmile si ho všimla, mírně zčervenala, zaklapla ji a vrátila zpět na stůl.

"Promiň, nemohla jsem odolat," špitla.

"V pohodě," usmál se Harry. Vzal složku a odnesl ji do své pracovní tašky, která stále ležela na skříni v chodbě tak, jak ji tam pohodil, když přišel domů ze schůze.

Podíval se na hodinky, bylo za osm minut šest. "Měl bych jít, Gin." Zavolal do kuchyně.

Ginny vstala z křesla a opřela se o rám dveří. "Dobře, měj se! A v rámci možností si to tam užij." Přešla k němu a objala ho.

"Díky."

"A potom mi koukej napsat, s kým jsi na pokoji, jasný!? A jak to Malfoy zvládá v mudlovském hotelu!" rozesmála se.

"Spolehni se." Řekl se smíchem Harry.

"Dobře." Ginny opět zvážněla. "A až se vrátíš, tak už tu nebudu, jak jsem slíbila. Vím, říkal si, že tu můžu zůstat, jak dlouho budu chtít," pokračovala honem, když viděla, jak Harry otevírá pusu, aby mohl něco říct, a donutila ho ji zase naprázdno zavřít. "Ale já půjdu, hm? Dám ti vědět, kde mě najdeš a doma to nějak vysvětlím."

"Fajn, tvoje volba, ale kdyby se něco pokazilo, tak tu klidně zůstaň, jasné?" Řekl Harry, když si dával tašky na rameno.

"Dobře. Děkuju. Měj se, Harry!"

"Ahoj, Gin." Harry vyšel ze dveří ven na zahradu, došel ke konci pozemku a chystal se přemístit na ministerstvo. Než tak učinil, ještě se ohlédl na Ginny, která stála mezi vstupními dveřmi. Mávla na něj a on jí pozdrav oplatil kývnutím hlavy, pak se otočil a přemístil se do toho blázince ve vstupní hale ministerstva kouzel.

***

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama