How Is It Possible? - 8. kapitola - Neočekávané

11. prosince 2016 v 21:57 | Makkakonka |  How Is It Possible?

Fandom: Harry Potter | Pár: Drarry | Žánr: slash | Upozornění: 15+ | Autor: Makkakonka


***

Musel uznat, že lidí už je tu mnohem méně, než tomu bylo po poledni. Vymotat se z davu a dojít do bystrozorské klubovny pro něj bylo mnohem jednodušší než dostat se na schůzi.

Když vstupoval do místnosti, bylo přesně za minutu šest. Stoupl si ke stěně, opřel se o ni, položil si tašku s věcmi k nohám, založil si ruce na prsou a čekal. Většina lidí tam už byla, ale přece jenom ještě nebyli kompletní. To se však během chvíle napravilo. S pomyslným úderem šesté hodiny se ve dveřích objevil ministr Pastorek s Colinem po boku.

"Vítám vás tu," začal Kinglsey se svým proslovem. "Většinu instrukcí jste dostali už v papírech, ale jsou tu věci, které bych vám rád připomenul a které budou pro vás nové. Ty nové vám sdělí tady pan Pyne, já vám jen zopakuju ty nejdůležitější."

Pokynul rukou směrem ke svému společníkovi a pokračoval: "Jistě jste se dočetli, že v hotelu na pokojích budete po dvojicích a pokud se nepletu, museli jste se dočíst i to, že váš spolubydlící bude i vaším parťákem při vyšetřování. Dvojice jsme vybírali trochu podle zaměření, trochu podle nejvhodnější spolupráce a osobní vazbě. Sám za sebe můžu říct, že v jistých případech," přejel očima po přítomných, "si nejsem stoprocentně jistý funkčností dané dvojice v osobní rovině, ale vězte, že námi vybrané uspořádání bude to nejlepší pro skvělé profesní výsledky týmu.

Pokud nastanou nějaké potíže, reklamace přijímá a vyřizuje tady Colin a je jen na něm, jestli vyhoví nebo ne, to předem upozorňuji. Snažte se být týmoví hráči.

Jak stálo i na papíře ve složce, hotel, který jsme vám zajistili, je mudlovský. Stojí na okraji hlavního města ČR, Prahy. Vzhledem k tomu, že jsme vše zařizovali narychlo, se stala jedna menší nepříjemnost. Spíše pro vás než pro mě. Už nebyl dostatek volných dvojlůžkových pokojů s oddělenými lůžky, jedna dvojice bude muset mít manželskou postel."

Po tomto oznámení se mezi přítomnými rozhostilo zvláštní ticho. Každý se nervózně ošil a pokukoval po reakci ostatních, doufal, že se to nebude týkat zrovna jeho a v duchu litoval ty, kterým tento pokoj připadne. Harry na tom nebyl jinak. Jediné, co mu v tu chvíli letělo hlavou, bylo přání, aby zrovna on nemusel být tím "šťastlivcem", který bude s někým sdílet onen prokletý pokoj. Ale znal své štěstí na podobné situace. Vždy, když jeho život mohl, hodil mu pod nohy další nepříjemnost, takže si byl tak trochu jistý, že v této situaci tomu nebude jinak. Začal se v duchu pomalu připravovat na to, že se mu jednou zase "poštěstí".

"A abyste neřekli, že jsme to někomu udělali naschvál, klíče od pokojů si potom rozeberete, aniž byste věděli, který z pokojů je ten s manželským lůžkem. Bude to los. A dva z vás budou výherci." Zakončil Pastorek tohle téma.

"Spíše poražení," ozval se z davu Oliverův hlas smísený se smíchem.

Ministr zkřivil rty do úsměvu. "Časový orientační plán byl též napsán ve složce, kdo si ho nepřečetl, tak ať tak prosím učiní hned po přesunu. Pro ten použijete přenášedlo, které odsud vyráží přesně ve čtvrt a odnese vás na louku kousek od hotelu."

Někteří přítomní pokývli hlavou na znamení souhlasu. "Nerad bych, abych musel řešit nějaké vaše neopatrnosti či prozrazení mudlům, rozumíte? Zítra máte volný den, abyste se seznámili s prostředím, v pondělí začínáte. Výjimkou je pan Malfoy."

Kingsley upřel zrak na Draca a chvilku mluvil jen k němu: "Je nutné, abyste šel Moranovo tělo prohlédnout už zítra, další den navíc by vám mohl prohlídku jen zkomplikovat, budete-li se pídit po nějakém jedu. Váš společník půjde s vámi. Informace vám potom dodá pan Pyne, až dokončíte svoji práci, dodáte do složky své poznámky, ano?"

Malfoy kývl na znamení souhlasu. "Ano, pane ministře."

"Dobrá. Průběžně do složky dodávat své poznatky a případné zápisy z výpovědí je práce vás všech, rozumíte? Ve složce tak bude mít každý všechny údaje pohromadě a bude tak moci uvažovat o případu na sto procent. Nyní bych rád předal slovo Colinovi, aby vám sdělil naše rozhodnutí ohledně rozdělení týmu na dvojice. Coline?"

"Ano, děkuji, pane ministře. Na schůzce nás bylo dohromady i s panem ministrem třináct. Je vám nejspíše jasné, že pan ministr ani jeho zástupkyně s námi do zahraničí nepojedou. Také bylo na schůzce řečeno, že zde zůstávají i manželé Jacksonovi, kteří budou obstarávat případné informace pro vás. Na hotelu s námi nebude ani pan Price, ten je ubytován i se svým družstvem někde jinde. Já se uskromním a budu dočasně bydlet s některým z vás. S kým, to se dozvíte o chvilku později.

Teď bych vám ještě rád řekl pár věcí ohledně vyšetřování, v pondělí ráno v devět se sejdeme před hotelem a společně se přesuneme k přenášedlu, které nás dopraví na místo, kde budete mít něco jako vyšetřovací místnost. Když nebudete v terénu, budete čas pracovní doby trávit právě tam. Také se tam budou konat schůzky týmu. Jak bylo v papírech, standardně bude jedna každý den večer od půl sedmé. Pracovní doba vám začíná v devět, končí v šest večer. Od pondělí do soboty. Připraveni do práce ale buďte po celý den a to i v neděli. Případné změny vám vždy oznámím předem.

Dobrá a teď k přidělování společníků. Bystrozore Browne, vy budete na pokoji se mnou."

"Ano, pane."

Pyne kývl hlavou a pokračoval: "Bystrozorky Brownová a Whincheepová," vyhledal je očima mezi přítomnými, "vy budete na pokoji spolu."

Obě svorně kývly hlavou, přešly k sobě a s úsměvem si podaly ruce.

"Zůstává nám tu pan Wood, pan Potter, pan Swinton a pan Malfoy. Abych řekl pravdu, zde jsme s panem ministrem celkem dlouho váhali, abychom neudělali tak trochu chybu, ale nakonec jsme přehodnotili všechna pro i proti a rozhodli následovně."

Harry se celkem zhluboka nadechl. Nelíbila se mu představa, že by musel být s Malfoyem. Sakra to ne! Nejenže by musel trávit čas s tím blbem téměř čtyřiadvacet hodin denně, ale taky by ho to připravilo o zítřejší den volna!

"Pan Wood bude na pokoji s panem Swintonem."

Ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne, ne! To se mi snad jenom zdá. To nemůže být pravda. Je to jenom špatnej vtip. Teď někdo zakřičí: sranda a bude se trhat smíchy. Je to jenom další noční můra, každou chvílí se musím probudit! To se přece nemůže dít, tohle!

"Pan Potter s panem Malfoyem."

Harry nebyl schopen normálně myslet. Jeho dny svobodného a racionálního myšlení se chýlí ke konci, protože teď se bude moct leda tak zbláznit!

Co jsem komu udělal, proboha? Pane Bože, ať nedostaneme ještě ten pokoj s manželskou postelí! Chci se alespoň normálně a v klidu vyspat. Prosím!

"Pane Pottere, posloucháte mě?" přerušil Harryho úvahy Pyneův hlas.

"Cože? A-ano, pane poslouchám." Zakoktal se Harry.

Za Harrym se ozvalo posměšné odfrknutí. Když se podíval na jeho blonďatého původce, měl chuť začít mlátit hlavou o stěnu za to, že mu to nedošlo. Jistěže, ten blb se bude ještě smát! Kdyby mohl Harryho pohled vraždit, Malfoyovi by teď nestačilo ani devět kočičích životů.

"Hmghm…" Odkašlání donutilo Harryho obrátit se dopředu na svého nadřízeného. "Takže, pane Pottere, rozuměl jste?"

"Ehm…" Harry vůbec netušil, co mu Pyne předtím říkal. "Mo-mohl byste zopakovat to, co jste říkal?" Zeptal se Harry provinilým hlasem, avšak s nevinným pohledem. A snažil se ignorovat další várku posměšných frkanců za sebou.

"Říkal jsem vám, že se zítra společně s panem Malfoyem půjdete podívat na Moranovo tělo a že za vámi zítra ráno v devět zajdu na pokoj a dám vám všechny potřebné instrukce. A potom jsem se vás zeptal, zdali jste mi rozuměl. Takže?"

"Ano, jistě. Rozumím. Zítra v devět, instrukce, Moranovo tělo, Malfoy. Dokonalé." Usmál se falešně Harry.

"Jsem rád, že jsme si rozuměli, pane Pottere. Teď si vezměte věci, je nejvyšší čas dotknout se přenášedla."

Všichni si poslušně pobrali svá zavazadla.

"Přenášedlem je ta váza na stole." Ozval se zase Pyneův hlas. "Pane ministře?"

"No, co na závěr říct. Snažte se být úspěšní a profesionální. Nechci slyšet o žádných malichernostech, chápeme se?" Zabodl oči do Harryho a následně do Draca.

"Budu se snažit…" zamumlal Harry spíše sám pro sebe. Na Malfoye se raději ani neotáčel.

Zaujal místo u stolu a prstem se dotkl vázy.

"Tebe to nějak vzalo, Pottere," ozvalo se vedle něj tichým hlasem, přesto však plným pobavení.

"Drž hubu, Malfoyi," procedil skrz zlostí zaťaté zuby.

Odezvou mu bylo další posměšné odfrknutí.

"Nechceš toho nechat? Za chvíli si budu myslet, že vedle mě stojí kůň, kterýho neustále otravují mouchy, a tak musí frkat na všechny strany! Nebo že jsi dostal nějakou koňskou nemoc a teď prostě musíš pořád jen frkat a frkat." Začal naštvaným hlasem Harry.

Než však stihl Malfoy něco namítnout, přerušil ho Kingsleyho hlas.

"Hodně štěstí!" zaslechl Harry, ještě než pocítil známé nepříjemné škubnutí a neocitl se bez pevné půdy pod nohama ve víru vzduchoprázdna.

"Jo! Jedna nula pro mě," musel se v duchu pousmát. To už však ucítil, jak dopadá do měkké trávy. Zase to neustál. Asi si nikdy nezvykne cestovat přenášedlem.

Seděl na zadku v trávě a hodlal se postavit na nohy. V tom se však stalo něco, co by ani ve snu neočekával.

***

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama