Mission: Tomlinson - 19. kapitola

3. prosince 2016 v 11:27 | Makkakonka |  Mission: Tomlinson

Mission: Tomlinson

Fandom: 1D | Pár: Larry Stylinson | Žánr: slash | Upozornění: 15+ | Autor: Makkakonka


***

Louis se nervózně ošil a celý nesvůj přešlápl na místě. Momentálně zcela litoval svého rozhodnutí kývnout Harrymu na schůzku. Ale i přes všechny ty obavy, které pociťoval díky svému snu, tu teď stál. Pár minut před třetí, v parku, přesně na tom místě, kde se s Harrym potkali. Alex seděl u jeho nohou a občasně zavrtěl ocasem. Společně čekali, až se sem dostaví i Harry. A netrvalo to dlouho. Během chvilky se v Louisově zorném poli objevila kudrnatá hlava. Ležérní chůzí s rukama v kapsách rozepnuté bundy došel Harry až k nim a věnoval jim téměř až okouzlující úsměv.

"Ahoj," pozdravil Louise a přistoupil k němu, aby jej krátce obejmul a vtisknul mu na tvář letmý polibek. Brunet se pod jeho dotykem lehce ošil, ale díky oblečení to na něm Harry nepoznal. Louis však cítil, jak mu od znepokojení naskočila na zádech husina. "Ahoj," trošku roztřeseně mu pozdrav oplatil a snažil se co nejrychleji uklidnit.

Když od Harry od Louise odstoupil, sehnul se k Alexovi a jednou rukou jej podrbal na hlavě a za ušima. Na to pes vyplázl jazyk a upřel na něj své oči. "Čau, ty kluku," usmál se Harry a své gesto ještě jednou zopakoval, než koukl na Louise. "Páníček tě vzal taky, jo?"

Brunet mu věnoval ostýchavý úsměv. "Promiň, já… snad to nevadí." Nedokázal si představit, že by někam šel bez Alexe. Zvláště po tom, co se mu v noci zdálo. Věděl, že šlo o pouhý sen, ale fakt, jak moc se v něm propojovala jeho minulost s nynějškem prezentovaným Harryho přítomností… vyvolalo to v něm obavy. Alex jej vždy ochraňoval a on se díky jeho přítomnosti cítil bezpečněji, než kdyby šel na schůzku sám.

"To víš, že ne," mrkl na Louise Harry a vstal. "Tak kam půjdeme?"

***

Od chvíle co vyšli z parku, šli téměř mlčky. Jen občas prohodili několik slov, když se Harry snažil zapříst nějaký nadějný rozhovor, avšak Louis ho vždy nechtěně dovedl do slepého místa. Neměl moc náladu na povídání. Ještě stále z něj úplně nevyprchal strach z Harryho přítomnosti. Tichá chůze po jeho boku jej kupodivu uklidňovala. Čas od času promluvil sám od sebe, když jako správný průvodce po okolí Harrymu řekl nějakou informaci o místě, kudy zrovna šli. Z města se díky Louisovým zkratkám dostali během několika minut, a pak už pokračovali po polních cestách mezi loukami.

Alex se zpočátku držel těsně vedle jeho noh, ale poté, co mu Louis naznačil, že může i odběhnout o kousek dál, plně jeho svolení využíval a toulal se v zeleni okolo nich. Sem tam jim přeběhl před nohami, občas zůstal kousek za nimi a následně je doběhl. Louis se jen tiše podivoval, jak moc dobře snáší Alex Harryho. Neprotestoval, když se ho Harry v parku dotkl, a ani nyní nevypadá, že by mu vadil občasný střet s jeho nohami. Jako by ho měl opravdu rád.

"Máš Alexe opravdu rád, viď?" nahodil znovu téma Harry, jako by snad věděl, o čem Louis právě přemýšlí. Dost možná si všiml jeho láskyplných pohledů, které Louis Alexovi tak často věnoval.

"Ano, to mám," pousmál se Louis a věnoval Harrymu rychlý pohled.

"Takže i v tvém případě platí, že je pes nejlepší přítel člověka?" odlehčeně se zasmál Harry a umínil si, že tentokrát to nevzdá a Louise už konečně rozmluví. Chce poslouchat jeho hlas, tak strašně moc ho chce znovu slyšet pořádně mluvit, vyprávět.

"Ano, asi ano… Alexe bych nikdy za nic nevyměnil. Co na tom, že má čtyři nohy a ocas. Co na tom, že nemluví, ale štěká. Je to prostě ten nejlepší kamarád, jakého jsem si mohl přát."

"Jak dlouho ho máš?"

"Za několik týdnů to budou čtyři roky, ale Alexovi by teď mělo být něco přes pět let. Nevím přesně. Kdysi jsem ho našel a tohle byl odhad veterináře, ke kterému jsem ho později vzal. Hrozně rychle mi přirostl k srdci. Stal se takovým mým záchranným bodem. Neměl jsem tehdy zrovna na růžích ustláno. On mi pomohl přenést se přes nejhorší. Srovnat se sám se sebou. Nevyčítat si některé věci a brát je jako něco, co se jednoduše stát mělo.

Byl mi hodně oddaný už od začátku. Doteď nevím, jestli protože jsem mu dal domov, nebo prostě kvůli mně samému," pousmál se nakonec. Alex jako by věděl, že je řeč o něm, přiběhl k Louisovi s klackem mezi zuby. Brunet si jej od něj převzal a odhodil ho daleko do trávy.

Harry tiše hvízdnul, když viděl, kam až klacek dopadl. "Ty jo! Házíš dobře," vystřihl Louisovi poklonu a neodpustil si další mrknutí, díky čemuž se Louis jen zaculil a slabě zčervenal. O nedlouho později se Alex vrátil s klacíkem v puse, avšak nezamířil za brunetem, nýbrž za Harrym. Kudrnatý si od něj lehce překvapeně klacek převzal a tentokrát jej hodil on. Louis nestačil zírat, jak moc si s ním Alex rozumí.

***

"Pojď, neboj," pobídl Louis Harryho, když se rozhodl sejít po úbočí menší zarostlé skály dolů. "Stojí to za to." Natáhl ke kudrnatému ruku a počkal, až se ho chytí. Pak společně opatrně našlapovali na vybraná místa. Nebylo to žádné náročné slízání, když člověk věděl, kam stoupnout. A Louis to věděl moc dobře. Tohle místo miloval, a když už s Harrym byl tak blízko, rozhodl se, že ho sem zavede a ukáže mu to tady. "I když nesvítí slunce, bude to nádhera."

"Páni," vydechl okouzleně Harry, když konečně stanul dole. Uvědomoval si, že už mohl Louisovu ruku klidně pustit, ale neučinil tak. Jen poupravil její sevření a propletl si s Louisem prsty. Vlastně to ani nebyl jeho záměr. Udělal to tak nějak automaticky, zatímco svůj pohled na kousek zachovalé krajiny před sebou. Nešlo o nic víc, než pár stromů a menší jezírko napájené vodou z pramene padajícího dolů po další skále, ale tohle místo v sobě mělo něco kouzelného, co vás prostě učarovalo.

"Krásné, že?" otočil se na něj Louis a usmál se, když viděl jeho fascinaci.

Harry mu neodpověděl, dokud neodtrhl své oči od přírody před sebou a nezadíval se do jeho očí. "Ne víc, jak ty," vydechl nakonec a konečky prstů přejel po brunetově líci, než překonal vzdálenost mezi jejich obličeji a spojil jejich rty v jedny.

***

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama