Mission: Tomlinson - 22. kapitola

3. prosince 2016 v 11:31 | Makkakonka |  Mission: Tomlinson

Mission: Tomlinson

Fandom: 1D | Pár: Larry Stylinson | Žánr: slash | Upozornění: 15+ | Autor: Makkakonka


***

Po tom, co je Niall vyrušil, a zruinoval tak všechny vyhlídky na další společnou noc, setrvali Harry s Louisem několik minut ve společném objetí. Harry se tvářil jako boží umučení a Louis se jen v duchu smál jeho ublíženým a smutným výrazům. Vypadal totiž jako malé dítě, kterému vezmete hračku. Nakonec se z Louisova ponouknutí položili společně do peřin a nechali ze sebe vyprchat i ty poslední přeživší kapičky vzrušení.

Louis ležel na zádech a na hrudi mu spočívala Harryho hlava. Nos měl zabořený do brunetovy pokožky a tiše vdechoval jeho vůni, kterou se nechával uklidňovat, stejně jako vzdáleným tlukotem Louisova srdce. Paži si přehodil přes drobný hrudník, jako by se snažil si ho přivinout více k sobě a udělat si z něj polštář. Louis mu s úsměvem pohrávajícím na rtech vložil ruku do vlasů a začal je přehrabovat a hrát si s nimi. Užívali si přítomnosti toho druhého až do té chvíle, kdy se Harry s téměř neslyšným zabručením odvalil a posadil se.

"Asi bych měl jít," zamumlal. Slabě se ušklíbl a s povzdechem svěsil nohy dolů z postele a vstal. Přešel ke svému oblečení pohozenému na podlaze a pustil se do oblékání.

Louis jej celou dobu trochu posmutněle pozoroval podpíraje se na loktech, aby na Harryho vůbec viděl. Když však viděl, jak na sebe kudrnáč navléká tričko, s těžkým výdechem sebou plácl nazpátek do peřin. Setrval tak několik vteřin, avšak poté se sám zvedl a Harryho napodobil. Začal se též oblékat a nakonec kudrnatého ještě vyprovodil dolů. Před tím, než vůbec odešli z pokoje, přitáhl si ho Harry k sobě a dlouze ho na rozloučenou políbil.

Ke dveřím se dostali téměř nepozorovaně. Nialla ani Liama po cestě nepotkali a jediné oči, které je zaznamenaly, byly ty Alexovi. Líně pohnul hlavou, ale když si zjistil, že narušiteli jeho poklidného odpočinku jsou pouze Louis s Harrym, zase se od nich odvrátil a dál si hověl na gauči s hlavou položenou na předních packách. Mezi vchodovými dveřmi se Louisovi dostalo ještě jednoho polibku z Harryho stranu. Tentokrát výrazně kratšího a rychlejšího.

"Tak někdy příště, Lou," utrousil Harry těsně před tím, než už opravdu odešel.

***

Sotva se Louis vrátil dovnitř do domu, vešel do obýváku s úmyslem přisednout si k Alexovi a věnovat se teď zase jen a jen jemu. Avšak zrak mu ihned při vstupu do místnosti padl na Nialla, který stál na schodišti opřený o stěnu s rukama založenýma na prsou. Nechápavě a možná i trochu naštvaně se na něj mračil. Liam postával za ním, jednou rukou ho lehce hladil na zádech, druhou měl strčenou v přední kapse svých džínů. Díval se na Louise spíše otcovským pohledem s viditelnou složkou laskavosti a pochopení.

"Můžeš mi říct," začal trochu ostřeji Niall, dokonce možná i o něco více než měl sám původně v plánu, "co to mělo jako znamenat? Co tady sakra dělal?! Víš, že tě chce odkrouhnout, ale pustíš ho sem a ještě se s ním chceš znovu vyspat?! Jsi vůbec normální?!" Afektovaně rozhodil rukama do stran. Jednal takhle jen ze strachu o svého kamaráda. Měl obavy o jeho život. A v koutku duše i o sebe. Když tu Harry byl, zvýšilo se riziko nebezpečí i pro něj a Liama, ovšem tohle bral jako téměř nepodstatné. To, co ho tak dopálilo, bylo Louisovo nezodpovědné chování.

"To sis ho sem pozval jen tak? Nebo se pozval sám?" dorážel nadále blonďák a Liam za ním jen házel oči v sloup. Vzal jej kolem pasu a bradu si položil na jeho rameno. "No tak, zlato, dá se to vyřešit i v klidu," snažil se zmírnit jeho rozčilení. Niall však jen nakrčil čelo, jak moc s tím nesouhlasil, a pak Liama jemně odstrčil od sebe a vymanil se z jeho objetí.

"To se teda nedá! Copak ty nevidíš, co ten blbec všechno riskoval? Mohli jsme přijít domů a najít v posteli nahou mrtvolu!" rozčiloval se nadále Niall pobouřený Louisovým jednáním a tím, jak se ho Liam dokonce v podstatě zastává. "Uvědomuješ si, že jsme o tebe mohli přijít?!" obrátil se nazpět k Louisovi.

"Ni, prosím… Nenechal bych ho sem vejít, kdybych nevěděl, že je to bezpečné! Byl jsem si jistý tím, že se nic hrozného nestane!" snažil se na svou obranu vznést Louis.

"Jak sis tímhle mohl být jistý, Louisi! Sakra! Tím si nejde být jistý!"

"Měl jsem… takový pocit?" řekl brunet uvědomujíce si, jak hloupě to zní.

"He, jasně…" zakroutil Niall hlavou nad absurdností toho, co Louis řekl.

"Ni, omlouvám se, dobře?" povzdechl si Louis. "Asi to bylo hloupé a nezodpovědné, ale já…" bezmocně rozhodil rukama do stran, "cítím se s ním dobře," přiznal tiše.

Niall se zarazil nad jeho náhlým posmutnělým tónem.

"Nevyznám se sám v sobě, Ni. Prosím, nezlob se. Já… je to pro mě složitější, než si myslíš." Kousl se do rtu a sklopil hlavu. Když to blonďák viděl, zamrzelo ho, jak na něj předtím křičel. Přešel k němu a pořádně ho obejmul. "Nechtěl jsem se na tebe tak utrhnout, jen jsi mě vylekal, Lou. Měl jsem o tebe strach. Přeci jen si docela zahráváš."

"Louisi?" ozval se konečně i Liam. Setkal se s pohledem modrých očí, které na něj koukaly přes Niallovo rameno. "Já… přijde mi… i podle toho, co jsi říkal teď… přemýšlel jsi už nad tím, jestli… jestli do něj třeba nejsi zamilovaný?" nadhodil a pokrčil rameny.

"Zamilovaný?" zopakoval po něm Louis trochu nevěřícně, zároveň však i přemýšlivě. Pomalu se spolu s Niallem od sebe odtáhli a oba dva upřeli své oči na Liama. Louis zaražením, Niall překvapením. Pak však začal chápat myšlenkové pochody svého přítele a zornice se mu rozjasnily. Otočil se zpět na Louise a v očekávání se na něj zadíval.

"To přece nejde, Li," zakroutil hlavou Louis stále přemýšleje o Liamových slovech. "Nemůžu se zamilovat do někoho, jako je on. Navíc… nejde se do někoho zamilovat jen po pár dnech známosti, ne?" frustrován vydechl a odešel si sednout na gauč vedle Alexe. "To nejde…" odmítavě zakroutil hlavou a složil ji do dlaní. Harry se mu líbil, byl mu sympatický, ale na zamilovanost je přeci brzo! Není možné, aby byl zamilovaný. Zvlášť do Zaynova poskoka. Nebo snad je?

***

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama