Mission: Tomlinson - 24. kapitola

3. prosince 2016 v 11:46 | Makkakonka |  Mission: Tomlinson

Mission: Tomlinson

Fandom: 1D | Pár: Larry Stylinson | Žánr: slash | Upozornění: 15+ | Autor: Makkakonka


***

Dlouhé minuty po ukončení telefonátu s Taylor Harry seděl na posteli, zíral do prázdna a přemýšlel. Snažil se pochopit podstatu své nynější práce, přesto když už se konečně dostal do fáze, kdy měl pocit, že začíná rozumět, vynořilo se na povrch něco dalšího, co jeho dosavadní teorie jednoduše smetlo pryč a rozcupovalo je na malinké kousíčky. Nemohl si pomoct, ale neustále mu připadalo, že mu něco důležitého uniká. Něco neví, něco mu chybí, něco důležitého postrádá. Štvalo ho to. Nesnášel rozpolcenost, ale právě teď s ní bojoval. A jejím středobodem nebyl nikdo jiný než Louis.

Připadal si hrozně. Jeho srdce bylo sevřené ve svěrači. Přely se v něm pocity s rozumem. Racionálnost s nepochopitelným poutem, které k Louisovi měl. Jeho osobní zájmy a profesní požadavky. Smysl pro spravedlnost, který mu říkal, že je správné bruneta zabít, protože taková jsou pravidla, a nevysvětlitelné pocity, které si pomalu nedokázal vysvětlit a které jej nutily, aby nepřestával zkoumat okolnosti a aby se stále snažil vše pochopit.

Když se podíval na Louise, viděl tajemného muže, ovšem krásného a také milého a ochotného. Člověka, který skrývá něco velkého, což jej ubíjí. Muže, který se brání otevřít lidem okolo sebe ze strachu. Někoho s pravděpodobně docela hektickou minulostí. Louis mu nepřišel krásný jen zvenku, ale i zevnitř. Ano, musel přiznat sám sobě, že jej brunet neokouzlil jen svým dokonalým vzhledem, perfektní postavou a nejnádhernějšíma očima, které kdy viděl. Ne, on měl mnohem víc, než jen andělskou tvář. Možná bylo na podobný úsudek brzy, ale podle něj měl Louis i dobré srdce.

Stále se mu příčila představa, jak Louis někomu ubližuje. Spíš z něj nabyl dojmu, že to jemu bylo nějak ubližováno. Ten pes - Alex, jak mu Louis rád připomínal - vše jen dokazoval. Už měl tu čest vidět silné pouto člověka se zvířetem, ale nikdy se nikdo ani zdaleka nepřiblížil oddanosti, kterou k sobě chovali Louis s Alexem. Bylo to něco tak nádherného. Přestože mu brunet tvrdil, že si asi Alexe získal tím, jak se ho ujal, Harry si myslel něco jiného. Možná, že Louis dal Alexovi domov a stará se o něj, ale cítil, jako by ti dva spolu zažili mnohem víc. Alex Louise hlídal, dohlížel na něj a dával na něj pozor. Stejně jako se Louis staral o něj, staral se i Alex o svého pána.

Vzpomenul-li si Harry na momenty z těch rán, co Louise teprve sledoval, jak odchází ze svého domu, vždy se střetnul s tím samým postřehem. Alex nebyl jediný, kdo se o modroočka bál. Před očima se mu z paměti vynořovala všechna ta objetí, která Louis dostává od toho blonďáka, se kterým bydlí. Toho, se kterým se už setkal, avšak za celkem nevhodné situace. Hádal, že jejich setkáni nebylo příjemné ani jedné straně. Uklidňoval se tím, že to celé mohlo být ještě horší. Když jim včera Niall - či jak se jmenuje - vletěl do pokoje, byli ještě v přijatelné pozici a oba s Louisem na sobě měli ještě své spodní prádlo, což byla další trochu uklidňující skutečnost.

Tohle všechno ho nutilo, aby úplně nezapomínal na svůj vlastní úsudek o Louim. Ten se ovšem dostával do rozepře se vším, co mu o něm kdy namluvil Zayn. Zayn byl v téhle záležitosti další taková nerozřešená hádanka. Harry mu nemohl vidět do karet, neznal jeho úmysly, přesto však si byl zcela jist tím, že tu Zayn hraje docela velkou hru. Kdyby pro něj Louis neznamenal nic víc, než jen pouhého utečence, kterého je třeba zabít, neposílal by za ním právě jeho. Takovéto případy si bere Zayn na starost sám, aby všechny mohl popravit on sám, osobně, a vyčíst jim přitom, jak byli hloupí, když se rozhodli zdrhnout.

Kdyby byl Louis Tomlinson jen pouhé další jméno na seznamu, na Blacklistu, Harry by ani nevěděl o tom, že někdo takový existuje. Nikdy by nedostal do rukou složku s jeho jménem, nikdy by ho Zayn nepověřil tímhle úkolem. Zběhové se popravují. Většinou jednou dobře mířenou kulkou do hlavy. Nikdo si s nimi nehraje tak, jako si teď Harry musel zahrávat s Louisem. Na jednu stranu ho to mrzelo, na druhou si uvědomoval, že to je prostě jeho práce a tohle má v jejím popisu.

Ale všechny tyhle skutečnosti mu dávaly jasně najevo, že Louis je Zaynovi dražší, než si Harry na počátku myslel. Oni se znají. Louis pro Zayna pracoval a pravděpodobně byl velmi dobrý, když nakonec skončil v týmu těch nejlepších lidí, které Zayn má. Patřil do elitního týmu, stejně jako nyní Harry. A pokud Taylor nelhala, byl i v TOP 10.

Do té Zayn vždy vybral deset lidí z oné elity a ti s ním potom řešili ty nejdůležitější věci na poradách konaných v zasedací síni organizace. Sdílel s nimi své plány na největší akce a pověřoval je vedením různých drobnějších týmů. Většinou se totiž vždy jednalo také o specialisty na různé obory, kteří byli pro Zayna potřební hlavně kvůli konzultacím. I Harry si časem vydobyl své místo v TOP 10. A možná právě to je důvod, proč je zničení Louise právě jeho úkolem.

Sice měl neustále na paměti, jak se o své místo tam musel bojovat s dalším Zaynovým agentem, ale nakonec to byl on, kdo na černovlasého udělal větší dojem. Někdy při jeho vlastním nástupu do Desítky se se Zaynem začali více sbližovat a poznávat se, až se z nich stali více méně dobří přátelé. Byl si vědom toho, že mu nikdy nebude moct věřit natolik, nakolik by kamarádovi věřit měl.

Viděl Zayna jako hráče a manipulátora, který dokáže použít vhodná slova ve vhodnou chvíli. Byl povrchní, svým způsobem velmi arogantní a neústupný. Když něco chtěl, zpravidla toho dosáhl a nebál se jít přes mrtvoly. Vzhledem k tomu, kým Zayn je, tak to lze brát i doslovně. Občas, když pravda nebyla k Zaynovi příliš milá, šlo vidět, jak si nedokáže přiznat vlastní chybu či zaváhání.

Byl zvyklý lidi kolem sebe využívat, a to všemožnými způsoby. Proto si Harry chtěl nechávat určitý odstup. Nemohl říct, že by Zayna neměl svým způsobem rád. Měl. Ale Malik byl nevypočitatelný. Nikdy si u něj člověk nebyl jistý, zdali se nestane součástí něčeho, co by mu později mohlo přinést jen a jen špatné věci. A Harry pouze doufal, že jej něčeho takového Zayn ušetřil, že se nestal součástí některého ze Zaynových plánů.

***

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama