Mission: Tomlinson - 31. kapitola

3. prosince 2016 v 12:43 | Makkakonka |  Mission: Tomlinson

Mission: Tomlinson

Fandom: 1D | Pár: Larry Stylinson | Žánr: slash | Upozornění: 15+ | Autor: Makkakonka


***

Louis nečekaně kolem svých ramen ucítil Harryho svalnaté paže, jak si jej přitahují k sobě do objetí. Kudrnáč si jej tisknul na hruď a Louis si - kupodivu uvolněně - dovolil zabořit svou hlavu do jeho krku a užíval si Harryho náruč plnými doušky.

"Záleží mi na tobě, Lou." Harryho teplý dech jej zašimral ve vlasech, když kudrnatý promluvil. "Záleží mi na tobě, opravdu moc. Za těch několik posledních dní… možná, že jsem tě zpočátku vodil za nos, ale věř mi, prosím tě, věř mi, že čím déle jsem tě znal blíže, čím více jsem toho o tobě věděl, čím více času jsem s tebou trávil, tím víc se uvnitř mě vše zamotávalo, ledy kolem mého srdce povolovaly a mé srdce… začalo něco cítit. Nemůžu ti říct, jestli je to láska nebo ne. Nikdy jsem ji nezažil, nedokážu odhadnout, co to vlastně je, ale… je to tam.

Jsem odhodlaný udělat všechno, abych tě ochránil. Nedovolím Zaynovi ani nikomu jinému, aby tě zabil. I kdybych měl být mrtvý namísto tebe, udělám to…"

"Harry," posmutněle si povzdechl Louis a odlepil svou hlavu od Harryho krku. Zblízka se mu podíval do očí a prstem se zlehka dotkl kudrnáčovy tváře. "Neslibuj něco, co nemůžeš splnit. V naší branži nikdy nevíš, se Zaynem nikdy nevíš. Může se stát cokoliv. Jsme tu zavření na pokoji a dole před motelem určitě čeká někdo se Zaynových lidí. A taky… Alex," s hrůzou si uvědomil a hbitě vyskočil na nohy. "To ne! Sakra!"

"Lou, Lou, klid!" postavil se i Harry a pevně ho chytil za ramena. Nasměroval si ho k sobě tak, aby jejich obličeje byly jen kousek od sebe. "Nic mu neudělají, ano? Nevědí, co se tu děje, navíc… mám čas do půlnoci. Zayn by jim dřív žádné rozkazy dát neměl a pokud vše bude vypadat, že to mám pod kontrolou, mohli bychom se odtud dostat."

"Kam bys chtěl jít?" Louis si odfrknul nad jeho pošetilostí. "Teď už mu neuteču. Má mě na dosah a už si mě nenechá proklouznout mezi prsty. Tohle pro mě nemůže skončit dobře. Bude lepší, když mě necháš jít a necháš je, aby mě oddělali."

"Já nevím," frustrovaně vydechl Harry a podrbal se na hlavě. "Pro začátek můžeme jít třeba k tobě domů. I když už nepracuješ jako zabiják, vsadil bych se, že máš doma poschovávaných pár užitečných věcí. Nikdo z našeho oboru by se svých věcí jen tak nevzdal, takže hádám, že i u tebe se něco najde…" slabě se ušklíbl.

Louis se nad jeho slovy tiše zachechtal. "K čemu nám to bude?" zakroutil hlavou.

"Dvě pistole zastřelí víc lidí než jedna," mrknul na něj Harry.

"Můžeme to zkusit," pousmál se brunet.

"Fajn. Takže plán zní: dostat se z hotelu k autu, vzít Alexe, a odjet k tobě domů… To je… celkem dobrý, řekl bych. Aspoň pro začátek…" pyšně zkonstatoval Harry, než se rozesmál. "Jestli to ovšem vyjde."

Louis se na okamžik zasmál spolu s ním. "Tak pojďme," pobídl jej nakonec a rozešel se ke dveřím, zatímco Harry si za opasek strkal svou zbraň a do kapes si dal zbývající dva zásobníky, které tu měl. Když Louis položil ruku na kliku, jeho dlaň byla překryta jednou mnohem větší.

"Lou…" chraplavě jej oslovil Harry a ukazováčkem druhé ruky si nasměroval jeho obličej k sobě. Pak se beze slov vpil do jeho rtů. "Jestli dnešek oba přežijeme, doufám, že mi dáš šanci. Cítím, že o ni mám zájem."

***

"Myslím, že zatím dobrý," prohlásil Harry, když vyjížděl autem z parkoviště před motelem. Louis seděl na sedadle spolujezdce a Alex mu ležel stočený do klubíčka pod nohami.

"Ehm… tak ne," vzal svá slova zpět Harry, když si vzápětí všiml stříbrné Audi, která se za nimi nenápadně rozjela. Ve zpětném zrcátku zjistil, že mimo řidiče se v autě nachází ještě jeden člověk. Takže mají na krku dva Zaynovi poskoky. To není zas tak hrozné.

"Doufám, že mi to kluci odpustí," vyslovil Louis své přání. Uvědomoval si, že jestliže přivedou k jejich domu někoho z Malikovy organizace, ohrozí tím tak Niallovu i Liamovu bezpečnost. Ale rozhodl se to risknout. Moc jiných šancí neměli.

Harry namísto odpovědi přesunul svou ruku z řadicí páky na brunetovo stehno, kde ho zlehka pohladil a následně na tom místě chytil Louise za ruku a propletl si s ním prsty. "Bude to dobrý, zvládneme to. Jsme přeci profíci, ne?" pokusil se Harry o chabé povzbuzení.

***

"Louisi!" uslyšel za sebou brunet pobouřené křiknutí, sotva vkročil domů s Harrym v závěsu za sebou a Alexem u jeho nohou.

"Ni, já…" nadechl se Louis, aby Niallovi vysvětlil celou situaci a ospravedlnil Harryho přítomnost v domě, ale Niall jako by ho neslyšel.

"Proč ho sem kurva zase vodíš? Zbláznil ses snad? Přivádí tě do ještě větších problémů!"

"Spíš si myslím, že mu z nich chci pomoct," suše konstatoval Harry a popadl Louise za ruku. "Měl bys to ocenit… ee… Nialle."

"Co se děje?" zeptal se - oproti Niallovi o poznání klidněji - Liam, který se najednou objevil za blonďákovými zády.

"Nic neobvyklého. Prostě jde po mně," podrážděně prohodil Louis a vydal se do obýváku, odkud měl dobrý výhled na příjezdovou cestu před domem. Audi právě zastavovala na chodníku, ale oba muži zůstali uvnitř i po vypnutí motoru. Bylo vidět, že jeden z nich právě s někým telefonuje a že jejich rozhovor je pravděpodobně velmi peprný. Rozhazoval rukama do stran, jak se s člověkem na druhém konci hádal.

"Komu myslíš, že volá?" zeptal se Louis tiše Harryho, když si všimnul, že přišel za ním a stoupl si kousek za jeho záda.

"Nevím. Pravděpodobně Zaynovi, ale byl bych nerad, kdyby to byla pravda. Ovšem on je teď jediným člověkem, kterému by se Stan," kývnul hlavou ven z okna, "měl podřizovat. Takže je to… téměř jisté. Jen nevím, o čem se s ním může takhle bavit…"

"Hádám, že to brzy zjistíme," pohřebním hlasem hlesnul Harry. "Podívej," prstem ukázal na druhý konec ulice, odkud zběsilou rychlostí přijíždělo další auto. Černý bavorák s hlasitým skřípěním brzd zaparkoval těsně před stříbrnou Audi, jejíž pasažéři oba ihned vyskočili z auta. Stejně tak řidič bavoráku, který auto ihned oběhl a otevřel dveře na straně spolujezce.

"Zayn…" šeptnul téměř neslyšně Louis, když z auta vystoupil jemu velmi dobře známý člověk. Ovšem, co se mu nelíbilo ještě více, než samotná Zaynova přítomnost, bylo gesto, které Zayn udělal. Hlavou pokynul všem třem mužům k zadním sedačkám auta a sám si uhladil sako.

Harry si za pas přivinul Louise k sobě. "To zvládneme. Zvládneme to," opakoval, ale zněl, jako by přesvědčoval i sám sebe. Vzápětí nevybíravě zaklel, když oni muži z auta vytáhli blonďatou ženu. Ústa měla přelepená izolepou a ruce svázané provazem za zády.

"Kdo to je?" zeptal se Louis Harryho se zmatkem ve tváři.

"Taylor," hlesnul kudrnáč a hluboce polknul. "Má kamarádka, která mi pomohla zjistit, že jsi pro Zayna pracoval. To ona našla tvé jméno na Blacklistu v archivu."

***

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama