Nápoj lásky - 3. kapitola - Pravda a následky

31. prosince 2016 v 13:25 | Makkakonka |  Nápoj lásky

Fandom: Harry Potter | Pár: Drarry | Žánr: slash | Upozornění: 15+ | Autor: Makkakonka


***

Tmavovlasý chlapec překvapeně nadzvedl obočí, když uslyšel své křestní jméno z blonďákových úst. Překvapovalo ho nejen oslovení samotné, ale také tón hlasu, se kterým ho Draco vyslovil. Zmateně zamrkal a snažil se uvěřit tomu, co slyšel. Avšak Zmijozelova následná slova mu pomohla, aby se ujistil.

Draco se totiž s opětovným radostným výkřikem černovláskova jména rozběhl k Harrymu. Tvrdě narazil do jeho hrudi, až tmavovlásek musel udělat krok dozadu, aby náraz ustál. Než se stihl vzpamatovat, ucítil, jak se blonďákovy ruce omotávají kolem jeho krku a jak se na něj Zmijozel lepí celým svým tělem. O chvíli později vyjekl překvapením, když ucítil Dracovy rty na svém krku.

Zmateně vykulil oči a s prosbou o vysvětlení v očích se zadíval se svého kamaráda. Ron jen nevěřícně kulil oči a na Harryho pohled zareagoval pokrčením ramen.

Harry váhavě Zmijozela objal nazpátek a část jeho mysli si začala nastalý okamžik užívat. Ta druhá, racionálnější, se snažila přijít na příčinu náhlé změny v Dracově chování a každou chvíli očekávala nějakou podpásovku. Tak, jak to bylo u Zmijozelů obvyklé.

"Neéé, to neéé!" zaječela Pansy když viděla, co Draco dělá, a vztekle mrskla lahví se zbytkem nápoje o zem. "To nemůže být pravda," zafňukala zoufale a klesla na kolena. Hlavu si schovala ve svých dlaních.

"Hej, co se tu děje?!" ozval se chlapecký hlas od vchodu do zmijozelských šaten. Všichni až na Draca, který se stále věnoval okusování Harryho krku, se otočili za hlasem a střetli se s překvapenou tváří Zabiniho, svého zmijozelského spolužáka.

"Co to kurva děláš, Pottere?" zběsile zasyčel a naštvaně se zadíval do Harryho vyjukané tváře. Mezitím se za jeho zády začal vynořovat zbytek zmijozelského famfrpálového týmu.

Harry hluboce polkl a v duchu se začal připravovat na nepěknou potyčku, která nastane. K jeho štěstí se ale Zabini zadíval lépe.

"Draco?" vydechl Blaise překvapeně, když si uvědomil, na co se to vlastně dívá. "Co se tu ksakru děje?" rozkřikl se potom a očima přeletěl po všech přítomných. Nakonec se zastavil očima na Pansy sedící na zemi. Přesto, že vypadala velmi zničeně, neviděl na ní žádnou stopu po nepochopení. Oproti dvěma vytřeštěným Nebelvírům a nevnímajícímu Dracovi mu tak přišla jako jediná osoba schopná vysvětlení.

"Pansy?" řekl s jasnou otázkou v hlase. Skupinka studentů za jeho zády ani nedutala.

Harryho oči se zabodly do zničené tváře zmijozelské dívky a on čekal na vysvětlení stejně napjatě jako ostatní.

"On… on se napil… spadlo… Potter… lektvar…" přeskakovala dívka z jedné myšlenky na druhou, jak byla stále v šoku.

"Co?" zeptal se netrpělivě Blaise a nechápavě se na ni podíval.

"Chtěla jsem mu dát lektvar, v té flašce, ale musela jsem to být já, ale ona mu spadla a Potter ji zvedl a Draco se pak napil a…" stále mluvila trochu zmateně, ale ostatní už začínali chápat.

"Jaký lektvar?" vydechl šokovaně Ron a zděšeně se zadíval na Draca, který stále ocucával Harryho a tiskl si ho k sobě.

"Lektvar lásky…" zaúpěla Parkinsonová a opět složila hlavu do dlaní. Ramena se jí třásla pod potlačovanými vzlyky.

"Cože?!" vyjekl Ron společně s Harrym a Zabini jen naprázdno otevřel a zavřel pusu. Oči všech přítomných se stočili na Draca, který na první pohled absolutně nevnímal nic z toho, co se okolo něj dělo. Pravdou ovšem bylo, že mu nyní jen všechno přišlo naprosto nepodstatné a oproti Harryho krku nezajímavé. Jediná Pansy svůj pohled nezvedla a utápěla se ve svém neštěstí.

"Takže… jestli tomu dobře rozumím," začal Harry a zorničky na očích měl rozšířené děsem, "tak se do mě Draco právě zamiloval díky nějakému lektvaru?" přelétl očima k Pansy, která jen zakývala hlavou na souhlas a na Harryho se ani nepodívala.

"Je to trvalé?" vyhrkl Harry až příliš nadšeně. Svou chybu si uvědomil, až když bylo pozdě. Všechny oči se tentokrát otočily jeho směrem a nevěřícně na něj zíraly. Dokonce i Parkinsonová odlepila svůj pohled od země.

Harry se pod upřeným pohledem tolika párů očí začal červenat.

"To nemyslíš vážně, Harry, že ne?" zeptal se pomalu Ron a váhavě vyslovoval každé slovo.

Tmavovlásek jen zahanbeně sklopil hlavu. Nic neříkal, a díky tomu to všem bylo naprosto jasné.

"Harry?!" vyjekl přidušeně Ron a oči mu div nevylézaly z důlků.

"Ty bastarde!" zakřičela s běsem Parkinsonová a jako lítá saň se rozeběhla k Harrymu. "Jak jsi mohl! On je můj, rozumíš? Můj!" ječela jako smyslů zbavená.

Harry stydlivě klopil hlavu.

"Ještě jsi nám neodpověděla, Pansy," zarazil ji najednou tvrdý hlas Zabiniho. "Je to trvalé?"

Tmavovlasá dívka se podivně ušklíbla a v očích jí svitla naděje. "Ne," pravila s téměř posvátnou úctou ve hlase. "Vzhledem k tomu, že vypil jenom půlku, bude pod vlivem lektvaru jen čtrnáct dní. Celá dávka by totiž měla vystačit na měsíc. A jelikož mu lektvar nebyl podáván pravidelně, tak mu nic trvalého nehrozí." Jakmile to dořekla, oči se jí rozšířily vidinou na možné získání Draca. "A pak bude zase jen můj," ušklíbla se na Harryho, "a ty, Pottere, se budeš moct jít zahrabat."

"Dobře, dobře, dobře, dobře," mumlal dokola Ron a snažil se uklidnit. "A co to jako bude znamenat, když je teď Malfoy do Harryho zamilovaný?"

Pansyin úsměv z její tváře zmizel velmi závratnou rychlostí.

"Mluv Pansy!" pobídl ji rozhořčeně Zabini a zadíval se do jejích očí.

"Dnes se na něj bude Draco neustále lepit, až si jeho organismus zvykne na přítomnost lektvaru, začne se zase chovat normálně, jen bude… mít tendence dělat takový ty… zamilovaný věcičky," odfrkla si a svůj ostrý pohled zabodla do Harryho.

"Jaký zamilovaný věcičky?" zeptal se tmavovlásek opatrně.

"Jaký asi, Pottere!" vykřikla opět nahlas Pansy. "Líbání, tulení, hlazení, sex, všechno to, co měl dělat se mnou!" už opět ječela jako opice.

"Cože?" zamumlal Ron a zděšeně se podíval na Harryho, který jen vytřeštěně koukal před sebe. Na rtech měl jen jedno jediné slovo, ovšem nahlas ho neřekl. Sex.

"Tohle musíme utajit," řekl najednou se vší vážností Zabini. Evidentně přebíral po Dracovi vedoucí funkci. "Bude toho Draco schopný?"

"Když ho dnes někde ukryjeme, mělo by se nám to podařit. Jen mu Potter bude muset dávat vše, co Draco bude chtít. Měl by tak přežít hodiny bez nějakého povyku." Pansy ohrnula nos a naštvaně nafoukla tváře.

"Tak fajn, takže všichni jste slyšeli! Budete mlčet, jasné?" zvýšil hlas Zabini a pohledem přejel po každém, kdo celou scénu sledoval.

***

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama