Nápoj lásky - 4. kapitola - Zamilovanost

31. prosince 2016 v 13:25 | Makkakonka |  Nápoj lásky

Fandom: Harry Potter | Pár: Drarry | Žánr: slash | Upozornění: 15+ | Autor: Makkakonka


***

Reakce Zmijozelů oba Nebelvíry překvapila. Všichni totiž svorně kývli hlavami. Jako na povel, bez žádných protestů.

"Jděte!" rozkázal jim pak Blaise. Před šatnami tak zůstali jen Harry s Ronem, Draco, Pansy a on.

"Kolik si toho bude pamatovat?" zeptal se nevinně Harry a snažil se nevnímat studenou ruku, která mu vklouzla pod famfrpálový dres a nyní zkoumala jeho břicho.

"Všechno, ty debile!" vyštěkla Pansy, ale nakonec se jí na tváři rozhostil zlý úšklebek. "A až to přestane působit, tak doufám, že ti dá pořádně do huby."

"Pokud Pottera zmlátí, tak nevím, co čeká tebe," prohodil jakoby nic Blaise.

"Harry," kuňkl potichu Ron, "už bychom vážně měli jít na ten trénink. Máme dvaceti minutové zpoždění."

Tmavovlásek si povzdychl. "Běž sám, já tam evidentně jít nemůžu." Hodil po Ronovi významným pohledem. "Řekni jim, že se mi udělalo špatně a nepřijdu. Postaral ses o mě, proto jdeš pozdě. Pokud na nás stále budou čekat, vezmi si je pak na starost namísto mě." Zaúkoloval svého kamaráda.

"A kde tě pak najdu?"

"Nejspíš budu v Komnatě. Tam nás nikdo neuvidí," oznámil mu. Zabini po něm vrhl pochvalný pohled.

"Kdybych večer nepřišel, vysvětli to Hermioně. Pravdu. A ať mlčí."

Na to už se Zabini mírně zamračil, ale nic neřekl. A Pansy po první části věty začala nafukovat tváře zlobou. Až Blaiseův přísný pohled ji zarazil.

"Pravdu o lektvaru, nebo pravdu o tobě?" zeptal se trochu rýpavě Ron.

"Rone…" povzdechl si Harry.

"Taky jsi nám mohl něco říct," založil si zrzek ruce na prsou.

"Teď to neřešme, ano? Prostě pravdu."

"Ok, ale stejně…"

"Díky, Rone," pousmál se Harry na odcházejícího zrzka. "No a my asi taky půjdeme," řekl k blonďákovi, který zabořoval svůj nos do ohbí tmavovláskova krku a rukou lehce přejížděl po jeho svalech na břiše.

"Opovaž se mu něco udělat," zavrčela Parkinsonová tak, že by se za to nemusel stydět žádný pes.

"Na to jsi měla myslet dřív," usadil ji Harry s vítězoslavným úsměvem. Až teprve teď si dovoloval projevit své nadšení. Hodlal si následující dva týdny pořádně užít a na jejich konci byl ochoten obětovat cokoliv. Klidně i několik dní na ošetřovně. Neměl v plánu nic přehánět, ale kdo by aspoň trochu nevyužil takové situace, že?

Pansy začala vzteky rudnout. "Jak se opovaž-"

"Tak Pansy, to snad už stačí, ne?" usadil ji Blaise.

Dívka jen zlostně zaťala zuby a odplivla si k Harryho nohám. Když se černovlasý začal nadechovat k nějaké poznámce, vztekle zaječela: "Drž tu zkurvenou hubu a vypadni! Vypadni, ať se na vás aspoň nemusím dívat!" obrátila se na podpatku a s dupotem si to zamířila pryč. Když však procházela kolem Zabiniho, byla zadržena pevným stiskem paže, který ji nedovolil jít dál.

"Běžte," zamumlal Blaise k Harrymu. Tmavovlásek kývl a pomalým krokem se snažil rozejít nazpátek do Bradavic. S Dracem, který se mu stále věšel okolo krku, to však nešlo lehce a stálo ho to příliš námahy. Ovšem nemohl s tím nic dělat. Snažil se ignorovat lehké polibky na krku, kterými ho Draco začal zahrnovat. Neustále se rozhlížel kolem, zdali někde někdo nejde a nemohl by je tak zahlédnout. Naštěstí se zdálo, že v odlehlých chodbách, kudy Harry Draca vedl, nikdo sobotní odpoledne netráví.

***

Blaise s Pansy po Harryho odchodu osaměli. Zabini dívku zatáhl do šaten a hrubě ji posadil na jednu z laviček, které se nacházely uvnitř.

"Můžeš mi laskavě vysvětlit, co jsi to s tím lektvarem nacvičovala? To už jsi opravdu tak zoufalá, že se musíš snížit k něčemu takovému, co? Vždyť je to ubohost, Pansy, dožadovat se něčí lásky pomocí nějakého zasraného lektvaru! A to už vůbec nemluvím o tom, že nejspíš ani nevíš, co jsi mu to dala za sračku! Doufám, že jsi to nevařila sama!" tiše se na ni rozkřičel. Důrazně, avšak tak, aby je nikdo nezaslechl.

Pansy chvíli nic neříkala, pak se jí ale začala klepat brada a ona se dala do tichého pláče. Všechen její vztek byl rázem pryč a zůstala jen zoufalost. "Nevíš, jaké to je. Celé dny se snažit o pozornost někoho, koho miluješ, ale setkávat se jen s ignorací a odmítáním. Zoufalí lidé dělají zoufalé činy, Blaii. Vždyť já nechci nic jiného, než se cítit milovaná. Chci, aby mě měl někdo rád." Z dívčiných úst se vydraly první hlasité vzlyky. O chvíli později již seděla s hlavou zabořenou v dlaních a zoufale trhala rameny pod náporem pláče.

Zabini si tiše povzdechl a posadil se vedle ní. Objal ji kolem ramen a ona mu začala vzlykat do trička. "Možná se budeš divit, ale vím, jaké to je. Neopětovaná láska bolí, ale nemůžeš se jí neustále užírat. Raději se pořádně podívej kolem sebe. Třeba ve své zamilovanosti přehlížíš někoho, kdo tě má doopravdy rád, hm? Navíc… myslím, že ses upnula na někoho, kdo by v tobě nikdy nemohl vidět víc než kamarádku."

Pansy se na něj zmateně podívala. "Jak to myslíš?" Hřbetem ruky si utřela slzy z tváře.

"Tak, jak to říkám. Jsi dívka a Draco po dívkách nekouká."

***

"Sakra," zaklel tiše tmavovlásek a rychle se přitiskl do výklenku na chodbě. Draca strhl s sebou.

"Au," zakňučel bolestí blonďák, když jeho rameno tupě narazilo do kamenné zdi.

"Promiň," zašeptal Harry omluvně a lehce se dotkl Dracovy bolavé paže. Po chodbě se mezitím přehnala skupinka studentů z některého mladšího ročníku. "Jsi v pořádku?" zeptal se Harry Draca, jakmile utichl dusot dětských nohou.

"Hm," zamručel blonďák na souhlas, ale paži si stále lehce třel.

"Je mi to líto, omlouvám se, ale nesměli nás vidět."

***

"Pans?" oslovil zmijozelský chlapec svou kamarádku, která mu ležela v klíně a stále trošku popotahovala. On ji zatím vískal ve vlasech a občas prstem setřel zbloudilou slzu.

"No?" ozvala se dívka v odpověď hlasem nakřáplým od pláče.

"Kde jsi vzala ten lektvar?"

"Koupila," zašeptala tiše dívka a sklopila oči na zem.

"Kde? Na Příčné?"

"Ne. Od takového toho chlápka v kabátě, co občas býval v Prasinkách."

Zabini sebou trochu trhl. "Od toho zbabělýho pobudy?"

"Jo," kuňkla Pansy.

"Sakra, Pansy! Zbláznila ses? Vždyť ten chlap prodává strašně pochybný věci!"

"J-já vím, ale já… přece by mi neprodal něco, co by mohlo Dracovi ublížit, ne?" zeptala se s obavami.

"To jsi tak naivní, Pans? Ten je rád, že má kšeft! Víš aspoň, jaké vedlejší účinky ten lektvar má?!"

"No… ne… on… když jsem si ho objednávala, tak říkal, že by se nic stát nemělo…" Dívka si zmateně prohrábla vlasy, zatímco se zvedala z klína svého spolužáka.

"Každý lektvar má vedlejší účinky!" slabě se rozkřičel Blaise. "A ty bys je měla znát, když ho někomu strkáš!"

"J-já…" nadechla se Pansy, ale nebyla schopná větu dokončit, když si uvědomila svou chybu.

"Tohle není dobrý," zamumlal si pro sebe Blaise a složil hlavu do dlaní.

***

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama