Nápoj lásky - 19. kapitola - Zásadní otázky

7. ledna 2017 v 12:40 | Makkakonka |  Nápoj lásky

Fandom: Harry Potter | Pár: Drarry | Žánr: slash | Upozornění: 15+ | Autor: Makkakonka


***

Harry ani nevěděl, kdy se tak vlastně stalo, ale Draco v jeho náruči usnul. S nosem zabořeným do Harryho trička a s rukou stále přehozenou přes nebelvírovo břicho. Evidentně mu tak bylo dobře a nejméně stejně dobře se cítil i sám Harry. Na tváři měl usazen drobný úsměv. Potěšeně sledoval, jak mu blondýn leží na hrudi, studoval jeho spící tvář a kochal se pohledem na dokonalý obličej. Bylo krásné vědět, že může Draca nestydatě okukovat a on mu za to nevynadá. Po čase ucítil únavu i on sám. Netrvalo dlouho a i on začal podřimovat.

***

Hermiona mezitím netrpělivě poposedávala u dlouhého kolejního stolu po boku Rona a nedočkavě vyhlížela, až se do síně přiřítí Harry. Chystala se mu dnes u oběda říct jistou "novinku", kterou by snad započala svůj pečlivě promyšlený plán. Vlastně… dost pochybovala o tom, že Harrymu řekne novou informaci, avšak byla si jistá, že jej dokáže vyhecovat k tomu, aby se jisté věci změnily.

Hlavní předmětem konverzace měla být Ronova sestra Ginny. Hermiona moc dobře věděla, jaké city rusovláska k nebelvírskému hrdinovi chová. Dokonce měla jeden čas pocit, že by jí je snad mohl sám chlapec opětovat, ale očividně se spletla. Avšak hodlala to ještě zkusit. Ginny by byla pro Harryho skvělou partií. Je to úžasná dívka, krásná, chytrá, má ráda famfrpál a Harry by nemusel mít strach, že by s ním byla jen díky slávě, protože ji znal a věděl jaká je.

Když se Harry odnikud nevynořil po celou dobu oběda, Hermiona začínala být mírně dopálená. Netrvalo jí to příliš dlouho, aby jí došlo, s kým že to Harry vlastně bude. Vadilo jí, že její kamarád tráví s Malfoyem poslední dobou mnohem více času, než by měl. A lektvar brala jen jako výmluvu. Vždyť se přece Harry zmínil, že nefunguje tak, jak má. Tak proč tedy s Dracem byl, když vlastně nemusel? Dívka ke své vlastní škodě neznala podrobnosti situace, která díky lektvaru nastala. A ještě více se divila, že Malfoy Harryho doposud nevypakoval ze svého života.

Byla to jen čiročirá náhoda, když Hermiona během svého uvažování zaletěla pohledem ke zmijozelskému stolu. Avšak výjev, který tam na ni čekal, ji jednoznačně zaujal. Zmijozelští nejspíše řešili něco velmi důležitého. Celý stůl si špitáním předával nějaké informace. A reakce na ně byly různorodé, jak Hermiona usoudila z rozličných výrazů každého ze studentů.

***

Harryho z lehkého spánku probudilo drobné vrtění se těla na jeho hrudi. Něco nesrozumitelného zamručel a instinktivně sundal svou paži z Dracova ramene. Blonďákovy jemné vlasy jej zašimraly na bradě, když se zmijozel odkutálel z jeho hrudi.

"Pottere?" uslyšel pak Harry své příjmení vyřknuté Dracovým, lehce nakřápnutým, hlasem.

"Hm?" dostal ze sebe nebelvír, aniž by otevřel oči.

"Pottere…" řekl nyní Draco trošku tvrději a šťouchl jej do žeber.

"Co?" zamumlal černovlasý.

"Vstávej," drkl do něj blonďák znovu. Na to už se zelené oči podívaly na svět. Tedy… spíše na rozespalého Draca ležícího na zádech kousek od něj s roztomile rozčepýřenými vlasy na zátylku. Harry se podepřel na loktech a zkoumavě si zmijozela přeměřil.

"Co je?" nakrčil Draco čelo, když si všiml Harryho pohledu.

"Jak ti je?" odpověděl mu otázkou nebelvír.

"Fajn," ušklíbl se jemně Draco. "Už mě nic nebolí…" dodal.

"Opravdu?" podezíravě se na něj Harry podíval.

"Opravdu," protočil oči zmijozel a rozhodil na posteli ruce do stran. "Pamatuju si to…" hlesl po chvilce ticha rozvážným hlasem. "Všechno…" Natočil hlavu k Harrymu a zadíval se mu do tváře. Než stačil nebelvír vymyslet vhodnou odpověď, Draco opět promluvil. "Děkuju," řekl a drobně se usmál.

"Za co?" zeptal se nyní trochu nechápavě Harry.

"Za péči?" zasmál se blonďák a otočil se na k Harrymu celým tělem. Hlavu si podepřel rukou.

"Za péči?" zopakoval po něm s úsměvem Harry.

"Jo, za péči," ukázal mu Draco své bílé zuby v milém úsměvu.

Nebelvír nad tím zakroutil hlavou.

"Pottere?" zvážněl najednou blonďák. "Víš… něco mi nejde do hlavy."

Harrymu zmizel úsměv z tváře a s obavami na Draca pohlédl.

"Proč to všechno děláš? Nemáš mě rád a já nemám rád tebe. Měli bychom se nenávidět a štvát, ale my se tu namísto toho chováme spíš jako… kamarádi s jistejma výhodama. Mohl si mě v tom nechat. Nemusel ses o mě starat, když jsem ten lektvar vypil a vlastně ani nikdy potom. Tak proč? Proč to děláš? Nevěřím, že bys do těch svých hrdinských sklonů zahrnoval i moji maličkost."

"No…" Harry si nervózně odkašlal. Absolutně nevěděl, co na to odpovědět. Pravdu sice znal, věděl, jaké city k Dracovi chová, ale na druhou stranu také věděl, že mu ji nemůže říct. Zatím ještě ne. Mohl tušit, že se blonďák jednou zeptá, ale nenapadlo ho, že by to mohlo přijít takhle brzy. Nakonec se rozhodl z toho vyvléknout tím nejhorším způsobem a zároveň nejlepším úskokem, který znal. Zamluvit to a odpovědět na otázku otázkou. I když si podvědomě uvědomoval, že mu to u Draca neprojde, rozhodl se to zkusit. "Vlastně… I já něčemu nerozumím. Proč ty sám se chováš takto… přátelštěji? Myslel jsem… že se budeš snažit mi to nejvíce znepříjemnit."

Draco se uchechtl. "Možná proto, že tě potřebuji. Ačkoliv si to strašně nerad přiznávám, ale je to tak. Nač se tedy snažit o hádky, kterými bych tě od sebe mohl akorát odehnat? Já se musím chovat umírněněji, jinak bych mohl přijít o to, co vyžaduji, ale ty… ty to dělat nemusíš. A já chci znát důvod, proč to i přesto děláš.

Navíc… nikdy předtím bych neslyšel, že bys měl něco s nějakým klukem, ale ," ukázal Draco prstem na sebe, "kluk určitě jsem a ty se chováš, jako by ti tento fakt vůbec nevadil. Což je samo o sobě také hodně zajímavé, nemyslíš?" Tázavě nadzdvihl obočí a zvědavě se na Harryho koukal.

Svou otázku položil vstřícně, tentokráte se nebelvíra opravdu nechtěl dotknout nebo ho nějak urazit. Ne. Nyní chtěl jen znát pravdivou odpověď na své dvě otázky. Proč se Potter chová tak mile, když si to nezasloužím a proč ještě nedal najevo nesouhlas s tím, že jsme oba stejného pohlaví a chová se tak, jako by mu to vůbec, ale vůbec nevadilo?

***

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama