Nápoj lásky - 21. kapitola - Informace

7. ledna 2017 v 12:44 | Makkakonka |  Nápoj lásky

Fandom: Harry Potter | Pár: Drarry | Žánr: slash | Upozornění: 15+ | Autor: Makkakonka


***

"Mám se bát?" nakrčil Harry obočí.

"Hm…" hraně se zamyslel Draco. "A bojíš se?"

"No… eh… Tvé nápady bývají občas šílené, Malfoyi."

Draco se nahlas zasmál. "Nebuď srab," popíchl ho.

"Tak co chceš dělat?" poraženecky vydechl tmavovlasý.

"No…" prodlužoval to schválně Draco, "vzhledem k tomu, že dneska nevypadáš příliš akčně, rozhodl jsem se, že nás zabavím poklidnějším způsobem. Probudil si ve mně zvědavost, Pottere, takže s tím něco uděláme. Navíc vyhovím tvému zmudlovštělému srdci. Zahrajeme si Otázky, hm? Co ty na to? Volba otázky na střídačku. Odpověď za odpověď. Upřímnost za upřímnost. To zní férově, ne? A pokud se ti nelíbí, že budeme dělat něco tak obyčejného, můžeme to přejmenovat na Poznej svého soka. To zní líp…" Blonďák se na Harryho oslnivě usmál a černovlásek díky tomu začal pomalu roztávat.

"Fajn," zamručel nakonec a rty se mu zkřivily do úsměvu.

"Tak začni," vybídl ho blonďák s vítězným úšklebkem.

"Ehm…" odkašlal si nebelvír, když se snažil přijít na něco vhodného. "Jak… jak je to vlastně mezi tebou Pansy?" dostal ze sebe nakonec jednu z věcí, která jej od dnešního poledne hlodala v mysli.

Draco se zvonivě rozesmál. "Teda… nečekal jsem, že hned na začátek přijdeš s něčím takovým," vydal ze sebe mezi smíchem. "Myslel jsem, že to bude - aspoň na začátku - taková ta nudná klasika. Jaká je tvoje oblíbená barva, číslo, kniha a bla bla bla, ale ty… jsi originální," ocenil jej. "To se mi líbí." Věnoval Harrymu široký upřímný úsměv.

"No teď k věci… Jak asi ty i celý zbytek Bradavic víte, Pansy do mě byla zabouchnutá. Ano, slyšíš, dobře, byla. Mám takový pocit, že ode dneška randí s Blaisem. Nikdy jsem o nic zájem neměl, tudíž mi to nevadí. Ba naopak. Čeká mě božský klid…." Blonďák se odmlčel a se samolibým úsměvem se na okamžik zasnil. "Teď jsi na řadě ty, Pottere, a moje otázka zní jednoduše. Upřesni to své předchozí 'možná'. A nedělej, že nevíš, o co jde. To bych ti neradil."

Harry si hlasitě povzdechl. "Jo…" vydechl nakonec a vyhýbal se pohledu do modrošedých očí.

"Ha! Já to tušil. Mám u Blaise pět galeonů…" zasmál se Draco.

"Co?" zeptal se nechápavě Harry. Takovou reakci opravdu nečekal.

"Bylo mi to divné hned od začátku… že spolupracuješ. Přijal si svůj úděl absolutně bez keců. Blaise ti věřil. Vsadili jsme se. Mimochodem… právě jsi promarnil svou otázku. Takže se opět ptám já," ušklíbl se blonďák. "Jej, teď mě tak napadá… chudák Weasleyová," zasmál se. "No nic. Takže…" Draco se hluboce zamyslel. "Jména kluků, se kterými jsi spal," podal další dotaz.

"Žádní nebyli," podivně se pousmál Harry a celý zčervenal.

"Nekecej… že by nikdo nechtěl do postele Hrdinu?" zasmál se Draco a pro odlehčení situace dloubl černovlasého do žeber. "Tak aspoň ti, se kterými ses líbal," zaškemral potom.

"Přeskakuješ, teď se ptám já," neodpustil si Harry odvetu. "S kolika lidmi jsi spal ty?" rozhodl se pro stejnou informaci a zároveň zisk nové.

"Ehm…" odkašlal si nervózně Draco. "To bude těžký spočítat… myslím, že tak… zhruba…" zahrával si se slovy a pobaveně sledoval Harryho obličej, "nula nula nic?" vydal ze sebe nakonec s hravým úšklebkem. "Kdyby ses teď viděl," zasmál se nad Harryho výrazem. "Nikdy nepochopím, proč všichni očekáváte hotový kvanta lidí…" zamumlal si pak sám pro sebe.

"Ptej se," vybídl jej Harry, když Draco delší dobu nic neříkal.

"No… ponechávám otázku. S kým ses líbal?"

"Byli jen dva…" hlesl Harry. "Jedním z nich jsi ty. Tím druhým byl Seamus."

"Finnigan?" vydechl překvapeně zmijozel. "Jste spolu chodili?"

"Ne. Opili jsme se při oslavování vítězství nebelvíru při školním poháru a hrála se flaška."

"Fíha, takže Finnigan, to si musím zapamatovat," zasmál se Draco. Nevypadalo to, že by mu dnes večer úsměv z tváře jen tak zmiznul. Ne. Zmijozel se smál neustále. A Harry si nemohl stěžovat. Draco mu připadal mnohem uvolněnější, než ho znal. A také mnohem přátelštější. Navíc jej bavilo sledovat smějícího se Draca. Jeho úsměv byl nádherný, oslnivý. Získal si nebelvírovo srdce už hodně dávno.

"Ty jsi někoho měl?" oplatil mu Harry dotaz.

"Jako jestli jsem s někým někdy chodil?" Draco se na nebelvíra podíval. "Jo. S Pansy, když mi bylo deset. Udělali jsme to kvůli ostatním. Chtěli jsme být ti top. Neměl jsem pomalu ani potuchy, co takové chození obnáší," rozesmál se pohroužen do vzpomínek. "Vydrželo nám to asi týden, než jsme pochopili, že se kvůli ostatním nebudeme chovat jako magoři."

Harry se nakazil blonďákovým smíchem.

"Žádný opravdový vztah jsem nikdy neměl. Možná už jen díky tomu, že mi není zrovna dvakrát povoleno vybírat si své partnery sám," zvážněl najednou Draco a posteskl si. I Harryho úsměv díky tomu povadl. Už už chtěl Dracovi odpovědět něco chlácholivého, když se najednou zarazil. Poznání jím proletělo jako blesk z čistého nebe. Opravdu Draco řekl to, co řekl? Opravdu řekl partnery? Harry zůstal s pootevřenou pusou a na moment nebyl schopen slova.

Díky jeho reakci blonďákovi došlo, co vypustil z pusy. "Oh, kurva…" zamumlal a rukou si zatahal za vlasy. "Kurva, kurva, kurva…" zopakoval ještě několikrát. "Nic jsi neslyšel, Pottere, jasný?!" vyštěkl pak na tiše se smějícího černovláska. "Jestli někde cekneš, tak jsi mrtvej," zavrčel a prstem si přejel po krku v dokreslujícím gestu. "Rozuměl jsi?" Jeho úsměv byl tatam. Svalil se do postele a prsty svých rukou nechal zapletené ve vlasech. Oči se mu upíraly na strop a myšlenkami byl evidentně úplně někde jinde.

"Jo," uchechtl se Harry, ale srdce se mu tetelilo blahem. Tak přeci jen… Jeho šance na úspěch se zvedly. Teď už se jen nevzdávat a bojovat, bojovat o blonďákovo srdce. Jeho vnitřní veselí však nemělo dlouhého chování. Při pohledu na Draca se neubránil tomu, aby si vyčetl, že se vůbec zeptal. Nechtěl vidět zmijozela takto vykolejeného a svým způsobem i zoufalého.

Právě nastal jeden z těch okamžiků, kdy si musel střelit imaginární facku za svou nerozhodnost a rozpolcenost. Vždy, když šlo o Draca, kloubily se v něm vlastní cíle s blonďákovým rozpoložením. Nyní se radoval ze svého malého vítězství, ale stejně tak přemýšlel, jak co nejrychleji znovu vykouzlit blonďákovi úsměv na tváři a odvést jeho myšlenky pryč od obav a strachu. Byl ochoten obětovat vlastní šťastné pocity, pokud to bude znamenat, že se Draco bude znovu cítit dobře. Zkrátka, byl v tom až po uši.

***

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama