Nápoj lásky - 26. kapitola - Večeře

14. ledna 2017 v 12:41 | Makkakonka |  Nápoj lásky

Fandom: Harry Potter | Pár: Drarry | Žánr: slash | Upozornění: 15+ | Autor: Makkakonka


***

"Hele, Harry," nadhodil Ron při večeři a obrátil se ke svému nejlepšímu kamarádovi, který seděl po jeho levici, "nechceš mi říct, jak je to teď vlastně mezi tebou a… mno… ním," tlumeně se rozpovídal a u posledního slova výmluvně změnil tón.

Harry si zaražením přestal nandávat na talíř večeři a rychle spolkl sousto, které si strčil do pusy hned, jakmile se jídlo objevilo na stolech. "A co bys chtěl slyšet?" zamumlal.

"No já nevím… ehm…" odkašlal si Ron, ale bylo na něm vidět, že přesně , na co se chce zeptat, jen se to nechce říct nahlas.

"K věci, kamaráde," pobídl ho Harry a zase si začal spokojeně nabírat jídlo. "Co tě zajímá?"

"No…" protáhl zrzek, "vy teď spolu… jako… no… spíte? Víš, jako jestli… jestli potřebuje… ehm… i tohle…?" pomalu ze sebe soukal tlumeným hlasem Ron, aby je někdo náhodou nezaslechl. Červeň se mu rozprostřela na líčkách a začala tlouct do očí díky barvě jeho vlasů.

"Záleží na tom, co si představuješ pod pojmem spíte, Rone," ušklíbnul se Harry a olízl si prsty špinavé od jídla.

"Ježiš," zaklel Ron, "vždyť víš ne?" Zrudnul ještě víc a zoufale se na svého kamaráda podíval. A Harry se tím pohledem skvěle bavil. "Máte… máte spolu… sex?" poslední slovo vyřknul tak tiše, že černovlasý jen hádal, co přesně řekl.

"Ne, nemáme, Rone," pobaveně se zachichotal Harry.

"Tak co teda po nocích děláte?" vyhrkl rychle Ron. Když si to uvědomil, dodal: "Teda… no, ptám se proto, že jsi teď… nespal ve věži, víš?"

I teď se Harry musel zasmát. "Spíme vedle sebe v jedné posteli."

"A nic…?" zeptal se zrzek.

"A nic," zopakoval po něm Harry.

"Oh."

***

"Draco?" nejistě se optala Pansy svého kamaráda, když už delší dobu seděl na své posteli, zády opřený o čelo, a evidentně o něčem urputně přemýšlel s pohledem upřeným do blba. Čas od času se mu změnil výraz na tváři. Zamračení, ušklíbnutí, vítězně zahnutý koutek úst, nakrčení čela v zamyšlení, pevné semknutí rtů při uvědomění. Myšlenkové pochody odrážející se v Dracových grimasách Pansy se Zabinim hodně napovídaly. Určitě vymýšlel nějaký plán.

"Draco?" zkusila to znovu Pansy o něco rázněji. Sama seděla usazená v nohách Blaiseovy postele, zatímco její kamarád ležel na zádech napříč celou šířku lože. Když ani druhé dívčino oslovení blonďáka nevytrhlo z přemýšlení, vzal druhý chlapec svůj polštář a mrštil ho místností přímo na aristokrata. "Draco!" křikl přitom hlasitě v momentě, kdy polštář přistál na blondýnově hlavě a spadl z ní dolů do jeho klína.

"Co je?!" vykřikl pobouřeně Draco a obdaroval své přátele vražedným pohledem.

"Půjdeme už na večeři?" zakňourala Pansy. "Mám hlad."

Když se blondýn zamračil, podpořil svou vyvolenou i Zabini. "Už je čas."

Draco zaklel, ale pak se s povzdechem zvedl z postele. "Tak pojďte, nenažranci."

***

"Tady jste," vydechla Hermiona, když se jí konečně podařilo najít u nebelvírského stolu černovlasou a zrzavou hlavu vedle sebe. Popostrčila Ginny k volnému místu vedle Harryho a sama si sedla vedle ní.

"Ahoj," oslnivě se Ginny zazubila na Harryho.

"Ahoj holky," usmál se na ně chlapec na oplátku a věnoval jim letmý pohled. Už se chtěl začít zase věnovat jídlu, když se zarazil a pomalu se opět otočil na Ginny. Uvědomil si změnu jejího oblečení a sjel ji pohledem od hlavy až k patě.

"Páni," uniklo mu ze rtů. Nikdy rusovlásku v takovýchto šatech neviděl. "Sluší ti to," zhodnotil její vzhled a věnoval jí upřímný úsměv.

"Děkuju," zaculila se na něj Ginny a nadhodila smyslný pohled. Přesně jak ji to učila Hermiona.

"Máš po večeři rande?" mrkl na ni brýlatý hoch.

"Eh…" zarazila se rusovláska a hodila rychlý pohled po Hermioně. "Možná…" dostala pak ze sebe a snažila se, aby svá slova vyřkla s tajuplným podtónem.

"Počkej!" skočil jim do rozhovoru Ron a zaklonil se, aby přes Harryho viděl na svou sestru. "Ty máš rande?" V zamračení nakrčil čelo a nesouhlasně se na sestru zadíval. "S kým?" otázal se tvrdě.

"Ronalde…" povzdychla si Hermiona. "Nech toho!" okřikla ho.

"Je to moje sestra, mám právo to vědět!" protestoval zrzek a započal tak další hádku mezi ním a Hermionou, díky které si nikdo z nich ani nevšiml, že do síně vešla skupinka tří - dnes podivně odstrčených - Zmijozelů.

***

Draco dnes večeři příliš mnoho nedal. Na talíř si nabral opravdu jen pár soust a nakonec se i v nich jen pohrabal. Příborem je posouval po talíři a tvořil z nich nesmyslné obrazce. Když ho to omrzelo, talíř odstrčil od sebe a pohledem zkontroloval, jak jsou na tom jeho přátelé. Ti se však stále ještě ládovali. Blaise se během krátké chvíle natáhl po míse před sebou a ještě si přidal. Blonďák se zatvářil nesouhlasně, ale akceptoval to.

Nudil se. Když ho přestalo bavit sledování svých přátel při jídle, začal pohledem slídit po Velké síni. Aniž by si to řádně uvědomil, nakonec skončil u skupinky čtyř nebelvírů. Grangerová, Weasleyová, Potter a Weasley, přesně v tomhle pořadí, seděli zády k němu. Grangerová se spokojeně ládovala, zrzka mluvila s Harrym, aniž by jim ostatní věnovali pozornost, a Weasley naštvaně nabodával svou večeři na vidličku a strkal si sousta do pusy. Nic zajímavého. Tedy aspoň na první pohled.

Kdyby blondýnovu pozornost neupoutalo náhlé podivné chování malé Weasleyové, jak jí stále rád říkal, pravděpodobně by odlepil zrak a věnoval se studování někoho jiného. Zamračil se, když si všimnul, jak se zrzka neustále chichotá a lepí na Pottera. Podivným způsobem ho to štvalo. Nedokázal říct proč, ale štvalo. Cítil v sobě jakýsi zvláštní nelibý pocit, který s tím, co nyní viděl, absolutně nesouhlasil.

Přísným pohledem si Weasleyovou přeměřil. A pak se zarazil. Nevypadá dnes nějak jinak? Má něco s vlasy, asi jiný účes. Ale proč by to dělala? Rysy v aristokratově tváři ještě více ztvrdly, když si všimnul, jak se Ginny snaží Harryho svést svými dlouhými pohledy. Ten divný pocit uvnitř něj jej donutil semknout ruce v pěst.

"Draco? Jsi v pohodě?" zeptal se Blaise mezi žvýkáním jídla, když uviděl blonďákovu náhlou strnulost.

"Ne…" přecedil skrz zuby aristokrat. Kupodivu odpověděl po pravdě, ale z jeho tónu bylo jasné, že z něj Blaise žádnou delší odpověď nedostane. Proto se také Zabini zahleděl směrem, kterým tak upřeně zíral Draco, zatímco mu z očí lítaly pomyslné plameny. Když spočinul pohledem na Ginny s Harrym, ušklíbl se a ještě jednou si blonďáka pečlivě prohlédl. "Ty žárlíš!" uchechtnul se potom vítězoslavně.

"Nežárlím," odsekl automaticky Draco, aniž by Zabinimu věnoval jeden jediný pohled. Bylo mu však jasné, že si Blaise bude myslet svoje. Přestal vnímat chování svého kamaráda a opět se soustředil jen na tu vrkající dvojici u nebelvírského stolu. Že by opravdu žárlil?

***

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama