Nápoj lásky - 36. kapitola - Bez něj

29. ledna 2017 v 16:10 | Makkakonka |  Nápoj lásky

Fandom: Harry Potter | Pár: Drarry | Žánr: slash | Upozornění: 15+ | Autor: Makkakonka


***

"Co teď máte za hodinu?" zeptal se Harry Draca, když se pomalu začali zvedat ze země a chystat k odchodu na svá odpolední vyučování.

"Formule," odvětil nezáživně blondýn. "Proč?"

"Aby tě jako správnej přítel mohl doprovodit," uchechtl se kousek od jeho ucha Blaise, takže Draco pohodil hlavou, jako by odháněl otravný hmyz. Kterým teda Zabini občas byl, ale ne že by mu to někdy někdo řekl.

"Má pravdu," přitakala mu Pansy, "měl by jít s námi. A přede všemi tě políbit," zachichotala se. Draco by ji za to nejraději praštil, ale raději se držel. Změnu v Pansyině postoji vzhledem k němu a Potterovi vítal. Mnohem lepší je, když se takhle Pansy blbě zatlemí na jejich účet, než když zkoušela kdovíco, jen aby získala Draca pro sebe.

"To je fakt. Budeš to potřebovat, abys nám do večera vydržel," neodpustil si svou rádoby vtipnou poznámku druhý Zmijozel. Blonďák se nad tím jen zašklebil a neodpověděl. A Harry vedle něj se pouze uchechtnul.

"Možná na tom něco je, ale nebudu moct jít s vámi. Máme teď vyučování na druhé straně hradu. Nestihl bych to." Omluvně se na zmijozelskou dvojici podíval. Koutkem oka zaznamenal, jak se Dracovi ulevilo.

"Škoda," utrousil na oko zklamaně Blaise a pohodil rameny. "Třeba příště," mrkl na něj. Pak popadl Pansy za ruku a začal ji táhnout směrem ke vchodu do hradu. "Počkáme na tebe v chodbě," oznámil Dracovi. "Zatím, Pottere," kývnul hlavou k nebelvírovi, kterého svým gestem nemálo vyvedl z míry.

"Huh," vyrazil ze sebe tupě Draco, když s Harrym osaměli.

"Domyslel jsi ten svůj plán vůbec?" zkoumavě si ho přeměřil nebelvír. "Nevypadal jsi příliš nadšeně z toho, že bych měl jít s vámi…"

"Nepočítal jsem s tím, že se s tebou budu ukazovat. Spíš jsem plánoval taková nenápadná znamení, díky kterým by si jednoduše mysleli, že spolu něco máme," pokrčil Draco bez zájmu rameny.

"A co dál?" založil si Harry ruce na prsou. "Tímhle ten tvůj plán určitě nekončí…"

Díky jeho slovům Draco znejistěl. "To… asi není vhodná chvíle na to, ti to vysvětlovat," podrbal se na zátylku. "Je to složitější a… a možná budeš potřebovat trochu času na to, než to zpracuješ?"

"Dnes večer," rozkázal Harry po chvilce zamyšlení.

"Dnes večer," přitakal poraženecky aristokrat.

"Fajn. To bychom měli jednu věc."

"A ta další je?" zeptal se nechápavě Draco.

"Zabini měl pravdu. Potřebuješ tohle." Harry na nic nečekal a přitáhl si blondýna do polibku.

***

"Kde jsi sakra celou dobu byl?" šeptem zhurta spustila Hermiona, sotva si Harry sedl do lavice vedle ní. Stihl to jen tak tak na začátek hodiny. "Doufám, že ne s ním?" nahodila po tom, co si Harry povzdechl. Odpovědi se nedočkala.

"Nepřijde ti, že s ním trávíš víc času, než by bylo nutné? Ten lektvar, ať to bylo cokoliv za hnus, tak určitě není zas tak hrozný, abys kvůli němu nepřišel ani na oběd! To spolu teď jako chodíte nebo co?" v rozhořčení jen tak plácla, aniž by si uvědomovala, jak blízko pravdě je.

"A kdyby, tak co?" nerudně se na ni obořil Harry. "Potřebuje mě."

"A co hodláš dělat, až tě už potřebovat nebude?" ironicky na něj koukla Hermiona. "Vsadila bych se, že za ním polezeš i potom, dokud to nějak razantně neukončí. A to určitě nebude dlouho trvat. Je to Malfoy, nebude o tebe stát."

"Proč ho tak nenávidíš, sakra?" sevřel Harry ruce v pěst.

"Proč? Ty se mě ještě ptáš?! Je to Malfoy a-" nedopověděla, protože jí černovlasý skočil do řeči.

"To omíláš pořád dokola, Hermiono! Je to Malfoy, je to Malfoy! Děláš, jako by jméno určovalo povahu…"

"V jeho případě?" opáčila Hermiona. "To je snad jasné, ne? Nebo už jsi snad zapomněl, jak se k nám vždycky choval? Jak se choval k tobě? Byl to hajzl už od prvního ročníku. Vzpomínáš si, jak jsme kvůli němu tehdy museli do lesa? Nebo jak kvůli němu málem zemřel Klofan? Jak se do nás neustále navážel? Kolikrát mi řekl mudlovská šmejdko? Je stejně arogantní a povrchní jako jeho tatík! Je jen otázkou času, kdy se z něj taky stane smrtijed!" Už se nadechovala k další argumentaci, avšak k jejímu i Harryho překvapení se jim do toho vmísil Ron.

"Tak to by už stačilo, Hermi, ne?" snažil se jí v klidu domluvit celý nesvůj z toho, že se vůbec kdy rozhodl napomenout zrovna ji, Hermionu! Ale zabralo to. Nečekanost toho, jak se Ron postavil proti ní, ji umlčela. A Harryho vlastně taky.

***

Draco využil volného odpoledne k tomu, aby zašel do knihovny a začal vypracovávat co nejvíce potřebných pojednání a esejí. Když ho popisování pergamenů omrzelo, sbalil si své věci a rozhodl se vrátit do sklepení, kde doufal, že nalezne své přátele. Po menším přemlouvání sám sebe se dospěl totiž k závěru, že Potterovo pozvání na nebelvírský trénink nepřijme. Nestojí o nějaké konflikty s jeho spoluhráči. Nemá na ně ani sebemenší náladu. A taky… asi ho už opouští veškerá touha po nekalém jednání, ale o nebelvírské taktiky a finty vážně neměl zájem, i přestože ho do konce roku čeká jeden zápas s Nebelvírem určitě.

Připouštěl si lehké obavy z toho, jak dlouho to bez Harryho vydrží, aniž by na sobě zaznamenal působení lektvaru, ale snažil se na to nemyslet. Připomínalo mu to fakt, že je na Potterovi už několik dní závislý a také nejmíň pět dní bude. Když trávil čas v jeho přítomnosti, nepřipadalo mu to tak. Dokonce by snad mohl i říct, že se mu na tom něco líbilo. Překvapoval sám sebe tím, jak dlouho to dokáže s tím vyšinutým nebelvírem vydržet a co víc, překvapoval ho Potter sám. Svým přístupem, ale jednoduše i jeho povahou. Asi o něm měl několik posledních let trochu zkreslenější představy.

Jakmile došel do zmijozelských prostor, zjistil, že je tam v podstatě vylidněno. A pro něj bohužel tu nejsou ani Pansy se Zabinim. Pravděpodobně šli všichni ven. Dnešní počasí k tomu vlastně i lákalo. Všechny, kromě něj. Neměl náladu na sluncem zalité jezero, ani na učení venku pod stromy. S povzdechem se tedy sesunul do jednoho z volných křesel ve společenské místnosti. Nevěděl, co bude dělat. Zítra ho čeká poslední den školy tento týden, Potter opět půjde na trénink. Bylo to zvláštní, ale najednou mu Harry docela chyběl. Posledních několik dní trávil všechen svůj volný čas jen s ním a najednou ho tu neměl. Nevěděl, co dělat. Nudil se. A překvapivě to tak více méně vydržel až do večera.

***

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama