Nápoj lásky - 62. kapitola - Zrada

4. března 2017 v 15:43 | Makkakonka |  Nápoj lásky

Fandom: Harry Potter | Pár: Drarry | Žánr: slash | Upozornění: 15+ | Autor: Makkakonka


***

"Draco, já… ještě ti musím něco říct," ozval se vážně Harry, když se další ráno oba chlapci konečně rozhodli vylézt z postele. Komu by se také chtělo vstávat z teplé postele a náruče někoho, koho milujete?

"O co jde?" zafuněl Draco po čas toho, co se zrovna soukal do kalhot.

"Chtěl jsem ti to říct už včera, ale jaksi jsme se k tomu nedostali," lehká červeň zbarvila Harryho líčka. "Tvůj otec byl za Brumbálem."

"Můj otec… cože?!" překvapeně blonďák vykřikl a málem přepadl dopředu, jak měl oblečenou jen jednu nohavici.

"Prý po menším teatrálním vystoupení projevil zájem o to pomoct nám, ale…" Dracův vyzývavý pohled jej popohnal vpřed. "Nechce stát otevřeně na naší straně, jen - sám podle Brumbálových slov řekl - chce být užitečný."

"Chce dělat jen to, co je pro něj výhodné. Vidí v tom určitě jistý zisk, jinak by do toho nešel," zamumlal Draco. "To je pro něj typický."

"Brumbál se rozhodl dát mu šanci."

"Jak ses to vůbec dozvěděl? Ne, počkej, jasně. Brumbál si tě pozval k sobě, jak má ve zvyku, že jo?"

"Jo," přitakal Nebelvír. "Prý nás tam původně chtěl oba, ale nakonec mu to takhle přišlo jako lepší řešení. Přijde mi, že o nás dvou ví, Draco. To, jakým způsobem si tenhle postoj obhajoval… Měl jsem pocit, že mi vidí až do žaludku."

"Ten ví všecko," uchechtl se Zmijozel a přehodil si přes ramena košili, na které začal jeden po druhém zapínat knoflíčky. "A ode mě se očekává co?"

"Asi nic?" pokrčil Harry nevědoucně rameny a přesel k Dracovi, aby ho mohl obejmout kolem pasu.

"Musí v tom být nějaký háček," zavrtěl blondýn nesouhlasně hlavou. "Vždycky je, když se jedná o mého otce."

"Já o žádném nevím," odpověděl mu Harry a s potutelným úsměvem odstrčil Dracovy ruce z košile a dopnul mu ji sám.

"Abychom se pak nedivili," skepticky pokroutil Draco hlavou a s vděkem se podíval do Harryho zelených očí, než se jejich rty střetly v polibku.

"Půjdeme?"

"Půjdeme," vydechnul Draco a nechal se políbit ještě jednou.

***

Když Harry toho rána dorazil do nebelvírské věže, okamžitě se stal středem pozornosti. Snažil se mezi svými spolužáky proklouznout a vyhnout se tak všemožným otázkám ohledně své včerejší absence na oslavě vítězství, ale jeho plány byly zmařeny. Sotva prošel obrazem Buclaté dámy dovnitř do společenské místnosti, málem vrazil do Deana Thomase a problém byl na světě.

"Oh, Harry, kamaráde, tady jsi!" radostně Dean zvolal a podíval se na něj s jiskřičkami v očích. Jeho ruka spočinula na Harryho rameni v přátelském gestu. "Kde jsi ksakru včera byl?" naoko vyčítavě se na něj Dean podíval. "Chyběl jsi nám tu!"

Hlasitost Deanova hlasu přitáhla nechtěnou pozornost. Mnoho ostatních spolužáků naráz ztichlo, jak chtěli slyšet odpověď, a ti, kteří Deana neslyšeli, protože byli moc daleko, ustávali postupně ve své činnosti, aby zjistili, co se děje. A tak se nakonec na Harryho stočily pohledy všech, kteří se v klubovně nacházeli. Aby taky ne, včera všichni do jednoho nebelvírského chytače postrádali. To jeho zásluhou přeci vyhráli! A ještě se nestalo, že by Harry některou z oslav dobrovolně vynechal. Vždycky rád slavil s nimi.

"Já… měl jsem něco důležitého," přešlápl Harry na místě ve snaze vymyslet co nejlepší výmluvu. "Omlouvám se," omluvně se zadíval nejprve na Deana a poté přelétl pohledem po všech nebelvírech v místnosti. Jako poslední si nechal Rona s Herminou, kteří postávali pod schodištěm z ložnic. Hermiona v bojovném postoji s rukama založenýma na prsou a pyšně zvednutým nosem nenávistně zírala na Harryho, a kdyby její pohled mohl zabíjet, pravděpodobně by kouzelnický svět právě přišel o jednoho z hrdinů. Ron na ni po očku házel nechápavé pohledy.

Jistěže si včera oba domysleli, kde a hlavně s kým Harry je. On v tom žádný problém nespatřoval, a i když jej mrzelo, že se Harry k oslavám nepřipojil, nedělal z toho žádnou vědu. Ovšem Hermiona, ta byla již od včerejšího večera jako šílená a kdyby k ní nechoval tak hluboké city, asi by jí něco pěkně ostrého už řekl. V posledních dnech mu lezla na nervy a svým chováním vůči Harrymu a Dracovi se mu naprosto znechucovala. Nechápal, co té holce vlezlo na mozek. Tohle totiž rozhodně nebyla jeho stará Hermiona, do které se zamiloval. Dokonce již začínal pochybovat i o tom, zdali Hermiona bere Harryho stále jako svého kamaráda. Podle jejího chování by nezasvěcený spíše tipoval, že jsou odvěkými nepřáteli.

"Omlouvám se všem." Harryho slova byla mířena spíše Hermioně, ale ta jen pevněji stiskla rty k sobě a odvrátila od svého kamaráda pohled. Ron nad ní zakroutil hlavou a věnoval Harrymu pohled omlouvající její chování. Sám svým uvolněným postojem Harrymu signalizoval, že se na něj nezlobí ani co by se za nehet vešlo.

"To nic, jen si nám chyběl, kamaráde," stiskl mu Dean přátelsky rameno. "Bez tebe bychom nevyhráli."

Harry vděčně kývl hlavou a chtěl se vydat do ložnice, avšak Hermionin hlas, který byl najednou slyšet z davu, jej zastavil uprostřed pohybu.

"Celou noc?" zabodla do Harryho vyčítavý pohled. Její tón nevěstil nic dobrého a černovlasý měl pocit, že se snad přeslechl. Opravdu zněla tak jedovatě? "Cože?" Nepotřeboval se ani dívat, aby si byl jistý tím, že všichni přítomní zpozorněli.

"Ptám se, jestli jsi tu strašně důležitou a nedokladnou věc dělal celou noc?"

"No já," zakoktal se Nebelvír a nevěřícně se na ni díval. Kde se to v ní sakra bere?

"Proč prostě neřekneš, že jsi slavil s někým jiným?" Útočnost v jejím hlase byla ohromující.

"Mio, to snad není nutný," vmísil se do jejich přestřelky Ron. Vzal hnědovlasou čarodějku za paži ve snaze ji zklidnit, ale Hermiona se mu jen svéhlavě vytrhla ze sevření. "Nech mě, Ronalde."

Harry pevně stisknul čelisti k sobě. "Fajn, přiznávám. Slavil jsem s někým jiným, ale užil jsem si to a dovoluji si říct, že to byla ta nejlepší oslava v mým životě!" rozhořčeně pravil Harry a ruce nevědomky zatnul v pěsti.

"Vyspali jste se spolu?" vyklenula Hermiona vyzývavě obočí a našpulila pusu.

"Co ti je sakra po tom?" dopálil se již černovlasý.

"Tak nám pověz, já to je spát s Malfoyem?" Po jejích slovech se v místnosti rozhostilo hrobové ticho. A pro Harryho se vteřiny staly minutami. Ve spáncích mu tepalo, a kdyby Hermiona nebyla dívka, asi by se po ní vrhl a zmaloval jí obličej.

"Mnohem lepší, než si myslíš," procedil nakonec skrze zuby. Jen silou vůle odolal své násilnické stránce, když se na Hermionině obličeji rozhostil úšklebek. Bez jakéhokoliv dalšího slova se rázně otočil a co nejdůstojněji odešel ze společenské místnosti pryč. Nejraději by za sebou prásknul dveřmi, ale ty - bohužel - obrazu Buclaté dámy chyběly.

Jakmile se otočil svým spolužákům zády, mohl slyšet rozrůstající se dychtivé špitání a v zádech cítil Deanův překvapený pohled. Bradavice budou mít opět o zábavu postaráno. Taková senzace, Harry Potter právě potvrdil, že se vyspal se svým někdejším rivalem. Asi by si měl pospíšit, aby tuhle novinu sdělil Dracovi co nejdříve.

"Tos přehnala," ulevil si naštvaně Ron, když se mu Harryho hlava ztratila z dohledu. Nechal Hermionu osamoceně stát pod schody a sám se vrátil zpátky do ložnice. Kdyby tak jen Harrymu s Dracem neslíbili, že budou mlčet. A ona to tu musí přede všemi vytáhnout. Co se to z ní proboha stalo?

***

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama