Nápoj lásky - Epilog

4. března 2017 v 15:50 | Makkakonka |  Nápoj lásky

Fandom: Harry Potter | Pár: Drarry | Žánr: slash | Upozornění: 15+ | Autor: Makkakonka


***

Po usmíření s Hermionou se jejich život vrátil do starých kolejí. Nebelvírské trio bylo opět zpátky a k překvapeních mnoha ostatních studentů navázalo pevný vztah s jistou trojicí Zmijozelů. Pro mnohé bylo překvapivé pozorovat rostoucí přátelství mezi příslušníky těchto dvou kolejí, ale časem všem došlo, jak skvělá skutečnost to pro Bradavice je. Když po sobě Malfoy s Potterem na chodbách již nevrhají kletby, hned se všem žije lépe.

Čas postupně plynul. Všichni studenti se dočkali dvouměsíčních prázdnin a Harry s Dracem také dlouhého odloučení. Vzhledem k tomu, kde Harry trávil své prázdniny - a to i před začátkem poslední roku jeho studia v Bradavicích, nebylo možné, aby se setkali dříve, než při nákupech v Příčné ulici. Tam si po dlouhých týdnech strávených bez toho druhého padli do náruče a pohledy ostatních je příliš nezajímaly. Harry byl tehdy moc rád, že má svého Draca zase u sebe. Žádné dopisování mu totiž nemohlo nahradit Zmijozelovo hřejivé tělo, které mohl tisknout v objetí. Musel však konstatovat, že blonďák za uplynulé dva měsíce podivně zhubl a pod očima se mu nastřádaly černé kruhy od nedostatku spánku. Záhy se také dozvěděl proč.

Po celé dva měsíce žil jen s minimem nových informací z kouzelnického světa, a proto mu také spousta skutečností ucházela. Faktem bylo, že se Voldemortova moc nepříjemně rozlézala a jako nenápadný parazit postupně pohlcovala důležité kouzelnické instituce. Harry se tak mezi kouzelníky vrátil zrovna ve chvíli, kdy se započínala další válka.

Když se dvojice chlapců vrátila začátkem září do školy, čekaly je podivně skleslé Bradavice, ze kterých se dřívější veselý a radostný život vytrácel s každým novým dnem přinášejícím jen další a další špatné zprávy, nové důvody obav a strachu. Draco si zpočátku myslel, že pro něj Bradavice budou útěkem o neustálých tajemností, které zažíval doma ze strany rodičů, především otce, avšak situace se ukázala jako naprosto opačná. Tady totiž nenašel jen tajnůstkářství mezi matkou a otcem, nýbrž přímo mezi celou skupinou hlavních zmijozelských studentů v čele s Nottem.

Na příčinu jejich podivně odtažitého chování se bezúspěšně snažil přijít velice dlouho. Poštěstilo se mu až mnohem později, když si jednou samotný Nott nedal pozor a poodhalil smrtijedské tetování, které se mu skvělo na levém předloktí. V chvíli mu bylo všechno jasné, a jak nejrychleji mohl, šel informovat nejdříve Harryho a spolu poté zamířili i za profesorem Brumbálem. Od té chvíle se v jejich životech začala měnit spousta věcí.

Harry začal pravidelně chodit na schůze Fénixova řádu, a dokonce usiloval i o to, aby do něj přijali i Draca. Díky jeho přítomnosti na schůzích se dozvěděl mnoho věcí, o kterých doposud neměl sebemenší tušení. Jak by taky mohl, když se je všichni snažili ututlat. Teprve tehdy mu plně došlo, jak je situace vážná. A Dracovi také.

S každým novým dnem mladý Malfoy pociťoval stále větší a větší obavy z budoucnosti. Ať si říkal, kdo chtěl, co chtěl, tušil, že přijde něco zlého. A také se obával role, do které se v této válce stavěl jeho otec. Možná řádu napomáhal, ale Draco stále nemohl uvěřit tomu, že by plně stál na jeho straně. Zvlášť když si vzpomněl na všechno, co doma zažil o prázdninách. Luciusovy činy byly hodné oddaného smrtijeda, a tak také Draco na otce pohlížel.

Ostatně o Luciusově pravé loajalitě se sám na vlastní kůži přesvědčil o několik měsíců později. Ten den byl pro špatné události jako dělaný. Obloha byla pokrytá hustými tmavými mraky, špatné počasí vysílalo ponurou náladu ke všem studentům. S Harrym mohl strávit jen dvě hodiny dopoledne, pak už se Nebelvír znovu vydal na schůzi Fénixova řádu, které v poslední době probíhaly mnohem častěji než kdy dřív. Sám Draco se jich stále neúčastnil. I když se Harry pokoušel získat místo v řádu i pro něj, při demokratickém způsobu rozhodování byla jeho žádost zamítnuta.

Draco se tehdy znuděně procházel po sklepení, když v tom mu náhle zatarasili cestu Nottovi poskoci a než se nadál, někdo jej zezadu kouzlem omráčil a on spadl na zem. Když přišel znovu k sobě, nacházel se v lese přivázaný provazem ke stromu a jeho otec se tyčil nad ním s vítězným úšklebkem na tváři. V rukou provokativně držel jeho hůlku, a když se na něj Draco utrhl a nazval jej parchantem a zrádce v jedné větě, nedělalo mu problém svého syna uhodit. Zatímco jej Draco nenávistně propaloval pohledem, začal sám od sebe vysvětlovat plán svého pána.

Obsadí Bradavice a Harry Potter zemře. Sám Pán zla využije Draca jako svou zbraň proti němu. Čím jiným by totiž Vyvoleného chlapce oslabil, srazil na kolena, než zprávou o Dracově smrti? Opět dokáže světu, že láska zabijí. Bude-li Harry Potter na dně, nebude těžké ho porazit. A jakmile se tak stane, přijde na řadu i on. Za zradu si jej Pán zla sice vychutná, ale v konečném důsledku to přeci pro Draca bude úleva; znovu se s Harrym setká. Skrz blažený úsměv na Luciusově tváři se člověku jen těžko věřilo, že patří Dracově otci. Právě tu vyřknul ortel smrti jak nad svým synem, tak nad člověkem, kterému Draco věnoval své srdce, a vůbec mu to nevadilo. Ještě jej to těšilo.

Ať se Draco snažil, jak chtěl, ať se v poutech zmítal, jak jen mu to pevně utažené provazy dovolovaly a ať na svého otce křičel, nadával mu a v zoufalství ho i prosil, nebylo mu to nic platné. Jen si od stále více a více rozzuřeného Luciuse zasloužil několik cruciatů. Ani ty na něj však neplatily, i když jej nadmíru vyčerpávaly, a tak se nad ním otec nakonec slitoval, a raději ho znovu omráčil.

Harry mezi tím opravdu obdržel falešnou zprávu o Dracově zajetí a zabití. K jeho štěstí a Voldemortově smůle však měla zcela opačný účinek, než smrtijedi v čele s Voldemortem očekávali. Rozlítila jej k nepříčetnosti, a to natolik velké, že když s horkou hlavou v afektu zaútočil na Voldemorta jako první, byl odhodlán toho zlosyna dnes zabít a Draca tak pomstít. A nejen jeho. Ten den umíraly spousty lidí a jejich mrtvoly ležely na mnohých místech po celých Bradavicích. Ale právě bolest z blonďákovy ztráty mu dodala sílu, aby nakonec vyslovil i nejkrutější z nepromíjitelných kleteb a nad Voldemortem tak zvítězil.

Jakmile Voldemort padl mrtev k zemi, Harryho jméno bylo mnohonásobně vítězoslavně zvoláno, ale samotný hrdina neměl na oslavování sebemenší potěšení. Slzy se mu draly do očí a několik jich nakonec steklo po jeho špinavých tvářích. Stále věřil tomu, že už svého blonďáka nikdy neuvidí, nepolíbí ani neobejme! Proto pro něj nenadálý příchod Luciuse se stále omráčeným Dracem v náručí byl pořádný šok. A nejen pro něj. Všichni, kteří předchozímu souboji přihlíželi a znali tak pointu a závěr slovní přestřelky, která před ním mezi Harrym a Voldemortem proběhla, nevěřícně zírali a s ještě větší nevírou poslouchali Luciusova kajícná slova, která pronesl, když synovo bezvědomé tělo položil před Harryho na zem.

Když Draco o chvíli později znaveně otevřel oči a střetl se s Harryho zeleným pohledem, byla to výjimečná chvíle pro oba. Draco viděl Harryho živého a Harry věděl, že už je jeho přítel v bezpečí. Ani jeden z nich si nemohl přát nic lepšího. Harry starostlivě pomohl Dracovi do sedu a poté jej se slzami úlevy a radosti přede všemi políbil. Nevadilo jim, že všichni zírají. Hlavní byli jen oni dva.

Lucius se zpovzdálí díval také. Ruce měl pevně svázané za zády a vedle něj z každé strany stál jeden z bystrozorů, kteří se bitvy také účastnili a přispěchali na pomoc, jakmile se zpráva o napadení Bradavic dostala k Fénixovu řádu a na loajální oddělení ministerstva kouzel. Svým konečným rozhodnutím si starší Malfoy koupil vstupenku do Azkabanu. Tentokrát bylo i jemu samotnému nadmíru jasné, že se odtamtud znovu nedostane. A to vše jenom proto, že svému synovi nepřál pravou lásku, kterou nalezl společně s Harrym Potterem.

***

KONEC
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Siginitou Siginitou | Web | 5. března 2017 v 21:08 | Reagovat

Moc krásně to skončilo :)
Obdivuji tě, píšeš moc krásně.

2 Makkakonka Makkakonka | 5. března 2017 v 22:13 | Reagovat

[1]: Děkuji ti mockrát! Jsem ráda, že se příběh líbil. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama