Reading between the Lines - 11. kapitola

12. května 2017 v 20:33 | Makkakonka |  Reading between the Lines

Reading between the Lines

Fandom: Harry Potter | Pár: Drarry | Žánr: slash | Upozornění: 12+ | Autor: Makkakonka***

Bod č. 1 - Neobvykle veliký strach z odhalení. Proč? Možné důvody: ošklivý, pověst děvkaře, oblíbený, Zmijozel - nepravděpodobné vzhledem k předchozím znalostem, miláček dívek, šprt, nejpravděpodobnější - nevycházíme spolu, nečistokrevný či mudlovský původ, šmejd.

Bod č. 2 - Vybraným místem setkání Astronomická věž. Důvod? Miluje hvězdy - špatně, dnes bude zataženo. Důvod č. 2 - Bude tě mít odkud shodit, až se po odhalení jeho identity rozčílíš - nemysli paranoidně Draco! Vypadá neškodně. Soukromí a klid, odlehlé místo. Racionalita. Mrzimor? Spíše ne. Bral by prázdnou učebnu. Havraspár? Rozumné uvažování, pravděpodobné. Nebelvír? Ti nedokáží střídmě uvažovat, tudíž v žádném případě!

Bod č. 3 - Známe se a známe se tváří v tvář, osobně. Patří přinejmenším do party, žádný odsouzenec své koleje, takže šprt padá, ty nemá rád nikdo a výjimka Grangerová je holka. Ne, že by se o tom na svou vlastní pěst přesvědčoval. Důvodem jejich střetnutí byly Bradavice, potkali se však ještě před nástupem do nich. Stačí ve vlaku? Nebo ještě dřív? V tom případě by se mudlovský původ vylučoval, že? S takovými lidmi se Draco nestýkal. Ovšem proč by se měl s dotyčným stýkat, když byly důvod jejich seznámení právě Bradavice? Nejasná odpověď, špatné vodítko, pokračovat dál.

Bod č. 4 - člověk s dobrým pozorovacím smyslem, zná lidi, zná mě. Neprojevuji strach. Nikdy. Před nikým. Je lhář? To mi na něj nesedí. Musí mluvit pravdu. Ale jak je to možné? Jako malý jsem rád přeháněl, ne že by mě to nadobro opustilo, ale - neuvažovat nad sebou! Řešíš jinou záležitost, Draco, a čas se ti krátí! Takže… dřív jsem rád přeháněl, znamená to tedy, že jsem svůj strach jen hrál? Proč bych to dělal, to je blbost! Jsem Malfoy, ti mají své zásady. Tudíž jsem se opravdu musel bát.

Kdy jsem se bál? Když mi bylo pět a otec mi vyhrožoval, že na mě za neuposlechnutí pošle příšery, co se mi zabydlely pod postelí a žádný z domácích skřítků je odtamtud nemohl vyhnat. Blbost! Poznali jsme se kvůli Bradavicím. Kdy jsem cítil strach při svém studiu v Bradavicích? Neprojití do dalšího ročníku, závěrečné zkoušky, obzvlášť v prváku. Otec by mě přetrhl. Na zkoušky jsem se učil se zmijozelskými, ale před nimi bych nikdy svůj strach najevo nedal. Něco jiného. Čtvrtý ročník, Pošuk Moody a jeho hůlka namířená na mě, bílá srst a fuj! Ty kalhoty! Crabbe? Goyle? Bože ne! Zmijozelové! Nesouhlasí! Dál!

Opět čtvrtý ročník, Brumbál tahající čtvrtý list se jménem z poháru. Malý kousek mě se lekl, že by tam mohlo být to moje. Nepřežil bych. Ani jeden den. Žádný úkol. Naštěstí se nestalo. A pak, Potter a jeho zběsilá napodobenina famfrpálu, ovšem s drakem jako protihráčem a vejcem namísto zlatonky. Nenávidím se za to, ale tehdy jsem se taky bál. Ovšem ne tak o sebe, jako spíš o toho brejlovce. I když jej v lásce nemám, uškvařenýho za živa jsem ho vidět nepotřeboval.

Všechno vedle! To nemůže být. Ale když už jsme u Pottera, ten skrček mě jednou viděl posranýho strachy. Málem doslova, i když tohle je spíš Crabbeova specialita. V prvním ročníku, tehdy v lese, trest od McGonagallové. Tak nespravedlivý! Proč mě vůbec poslala s nimi? Navíc do Zapovězeného lesa? Neříkal tehdy Brumbál na začátku roku, že je tam vstup zakázaný? Jistěže jo, ten starej dědek to opakuje každý rok. Určitě by jeden nevynechal. A ona nás tam poslala!

Závěr? Potter?! Musím se mýlit. I když… nepřemýšlej nad tím, Draco! On? Ne! Nikdy! Ale… Řekl jsem ne! Ale! Ne! Bod jedna? Sedí. Bod dva? Nepotvrditelné, ale zároveň nevyloučitelné. Bod číslo tři? Kdy jsem poprvé viděl Pottera? Příčná, madame Malkinová, hábit do Bradavic! Pane bože, to snad ne! Pleteš se, Draco, pleteš se. Náhody. Existují, víš to? A ne, že ne. Raději pokračuj!

Bod č. 5 - Zná se s mým otcem. Viděl ho, mluvil s ním. Co já vím, s kým vším se zná můj otec? Nepředstavuje mi každého! Kdy se mohli potkat? Před Bradavicemi, až po mém nástupu? Byl jsem u toho? Ne? Zkusit dosadit Pottera. Existuje taková situace? Jistěže ne! Můj otec by Pottera na místě zabil, kdyby ho viděl, natož aby s ním mluvil. Nemůže - počkat! Opět Příčná, před druhým ročníkem! Ryšavci, Potter versus já a můj otec. Potter a můj otec. Weasley a můj otec. Jedno lepší, než druhý! Možná nebyl dobrej nápad, přemýšlet nad obsahem toho podělanýho dopisu. Ne, v žádným případě! Ještě z toho dostanu infarkt. Ale jak jinak přijít na to, kdo mi píše?

Zmínka o otcově švagrové. Ironická plná sarkasmu. O kom? Neptej se tak blbě, Draco! Vždyť je to nad slunce jasný! Šílenou má přeci jen jednu. Bellatrix, Bellatrix Lestrageová. Och, to máš pravdu, chlape, ti dva si v mnohých věcech skvěle rozumí. Jediné, co tvoří zádrhel je fakt, že otec nesnáší, když je někdo v něčem lepší než on sám, a to tetička je - ve svém šílenství.

Bod č. 6 - Tváří se jako milovník mudlů. Oprava, on je milovník mudlů. Zmijozel definitivně padá, takoví vyvrhelové tu nejsou. Upřednostňuje mudly před kouzelníky, to znamená silnou vazbu na mudlovský svět. Šmejd? Jeden z rodičů mudla? Ne! Oba přeci studovali v Bradavicích! Kouzelník, pravděpodobně ne čistokrevný. No, nevadí. To snad přežiju. Co to melu, určitě to přežiju. Zdali i můj otec s matkou, to už je věc jiná. Další poznatek - nerad se nudí, akční typ. Pravda, to bylo poznat i z konverzací. Rozhodně nesedí jen tak na prdeli, tudíž žádný Havraspár, který by pořád seděl nad učebnicemi a cpal si moudrost do hlavy. Zakazuje se uvažovat nad tím, zdali se to hodí i na Pottera, navíc Draco! Ty jsi… ten měl přeci holku, tedy dokonce holky, že? Proč mi to sakra nedošlo dřív. Uch, takže Potter to nebude, to je úleva.

Bod poslední - přirovnal mě ke svému bývalému, otevřeně, v dopise pro mě! Kterej debil by něco takovýho sakra udělal? Jeho předchozí vztah se rozpadl. Kvůli mně. Mám se snad kvůli tomu cítit špatně nebo co? Takže zase až tak inteligentní nebude. Žádný Havraspár, kdeže! Tohle by tipnul nejspíš na Nebelvíra. Takže koho z Nebelvíru zná? Thomas, ten chodí s Weasleyovou, dále Finnigan, ten je na kluky! Ale ví to o něm každý, takže ten ne. Potter a Weasley, vyloučeni. Longbottom? Och, bože, Longbottom. Ne! To není možné, že ne? Ale spousta věcí by seděla, no, i když… ne všechny ovšem. Nebelvírští páťáci či sedmáci? Mohl by to být některý z nich? Z této koleje osobně zná jen svůj ročník, Nebelvírové mu za pozornost nestojí… Grrr… proč to musí být tak složité?

Draco svěsil ramena a nechal svou unavenou hlavu klesnout dolů. Tvář si promnul v dlaních a tiše zaúpěl. Jak má sakra přijít na to, s kým má tu čest? Kdo mu píše? A kdo jej skrze řádky písmen dokázal zaujmout a snad i svým způsobem okouzlit? Ke komu začal chovat jistou náklonnost? Toužil se dozvědět pravdu, ale díky četným varováním z druhé strany v něm pomaličku začalo klíčit semínko pochyb a obav. Co když by jej dotyčný svým vzhledem třeba odpuzoval, ale přitom by byl opravdu skvělým společníkem a vůbec po povahové stránce klukem, kterého si Draco přál? Jak by se při tom zachoval? Zavrhl by jej ihned, jak by jej spatřil, nebo by mu dal šanci? Sakra, schůzka se blíží mílovými kroky a on stále nemá potuchy. Ale jedno ví jistě, na Astronomickou věž půjde, ať už se zavčas dovtípí či nikoliv.

***

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama