Reading between the Lines - 6. kapitola

12. května 2017 v 20:29 | Makkakonka |  Reading between the Lines

Reading between the Lines

Fandom: Harry Potter | Pár: Drarry | Žánr: slash | Upozornění: 12+ | Autor: Makkakonka***

Hodnou chvíli po tom, co Potter odešel, Draco stál v sovinci a jednoduše přemýšlel. Byť Potterova rada nebyla nic moc, něco na ní bylo. Nejprve si připadal jako blázen, ale nakonec se rozhodl udělat to první, co jej po Potterových slovech napadlo. Stoupnout si do míst, kde se evidentně shromažďovaly malé sovičky a s rukou nataženou před sebe a útržkem pergamenu viditelně mezi prsty prostě čekat, až k němu některá z nich přiletí. A světe div se, po chvíli to zafungovalo.

Snesly se k němu hned dvě malé sovičky, z čehož mu jedna nakonec jen proletěla nad hlavou a druhá se mu usadila na rameno, jako by byla nějaký papoušek. Z ramena mu přehupkala dolů na hřbet ruky, odkud se na něj tázavě s nakloněnou hlavou zadívala. Draco se nad její drzostí nevěřícně zatvářil, avšak o chvíli později již sovička měla malý čtvereček pergamenu v zobáku a odlétala pryč.

Mladý Zmijozel nad ní zakroutil hlavou, než se s lehkým povzdechem vydal pryč ze sovince, zpátky do hradu, do Velké síně na snídani. Když tam dorazil, většina lidí už z Velké síně odcházela. Utahaně se svezl na místo vedle Pansy sedící zprava vedle Zabiniho. "Kde jsi byl tak dlouho?" povytáhla dívka obočí.

"Jo, kam jsi jako zmizel?" zamračil se na něj Blaise a předklonil se, aby na něj přes Pansy vůbec viděl. Přesto mu i takhle ve výhledu bránily dívčiny rozpuštěné vlasy, takže je malíčkem odsunul na bok.

"Do sovince," tiše hlesl Draco. Jeho odpověď měla na svědomí Pansyino lehké přidušení snídaní a Blaisovy vykulené oči. "Takže už ses rozhoupal?" uchechtl se mladík s čokoládovou pletí.

"Kurva, Blaisi…" ulevil si blondýn a zakroutil hlavou, než odpověděl na chlapcovu otázku. "Jo." Byly chvíle, kdy zcela litoval toho, že se dřív nebo později svým přátelům vždycky se vším svěřil. Ale kdyby to nedělal, tak má hlavu jako pátrací balon.

"Takže…?" nadhodila Pansy a zvědavě se na Draca podívala. "Poslal jsi mu sovu s odpovědí?"

"Jo," znovu odpověděl Draco.

"A?" nedočkavě jej popohnala dívka. "Povídej, přeháněj!"

"Co chceš jako slyšet?" prskl trošku podrážděně Draco.

"Třeba to, proč seš takovej nabroušenej," uchechtl se Blaise. Pansy ho nejprve zpražila pohledem, protože takhle dal Dracovi jen příležitost zamluvit to, co chtěla slyšet nejvíc, ale pak se nakonec smířila s tím, že si na odpověď ještě chvíli počká a raději se zaposlouchala do Dracových slov.

"Potkal jsem tam Pottera…"

"Pottera?" zopakoval po něm překvapeně Blaise, možná o něco hlasitěji, než musel, takže na sebe strhl pozornost několika málo lidí okolo nich.

"Jo," procedil Draco tiše skrze zuby a svým vlastním pohledem postupně odehnal všechny nežádoucí čumily.

"Co ten tam dělal?"

Draco se uchechtl. "Prý tam chodí každý den. Mluvil tak, jako by tam málem i spal… Byl nějakej divnej," pokrčil Zmijozel nos. "Ale nebavme se o něm. Mám toho zmetka plný zuby. Debila ze mě dělat nebude." Dobře, teď mu možná trochu křivdil, protože přeci jen se Potter ukázal jako užitečný, ale… musí to někomu vykládat? Jistěže ne.

Pansy se Zabinim si věnovali významný pohled. "A tak… jak dopadla tvá odpověď? Máme očekávat, že během několika dní budeš noci trávit jinde?" nadhodila znovu Pansy. V jejím hlase zaznívalo pobavení, avšak Draco jej nesdílel. Spíše naopak. Z celé záležitosti byl stále ještě tak trochu vedle, protože tohle rozhodnutí… znamenalo hodně, a rozhodně nechtěl, aby si z toho někdo dělal srandu. Na to neměl nervy.

"Nevím, co máte očekávat a co ne. Nevím ani, co mám očekávat já," popuzeně odvětil.

"Takže to máme brát jako ano?" radostí trošku vypískla Pansy. Dracovu nabroušenost raději beze slova přešla, až mu tím znovu připomněla ranní setkání s Harrym Potterem.

"Ber si to, jak chceš," rozčileně zatnul Draco ruku v pěst.

"No tak… Draco! Nebuď labuť a povídej," v očekávání na něj dívka pohlédla. Blonďák chvíli přemáhal svůj vztek, než nakonec trochu klidněji kývl hlavou, načež se mu dostalo uznalého písknutí z Blaisovy strany. "Super kámo! Já to věděl! Pansy, dlužíš mi pět galeonů!" Dívka protočila oči a raději se zakousla do snídaně.

"To jste se jako vsadili?!" vyletěl znovu Draco a nevěřícně se na ně podíval.

"Tak trochu. Pokud za sázku počítáš to, že v případě tvého ano dostanu od Pansy prachy, a v případě tvého ne dostanu facku."

"Heh?" dutě ze sebe vyrazil blondýn.

"Peníze za to, že jsem měl pravdu, facku za to, že jsem v tebe nevěřil. Což sice moc nedává smysl, protože jak moje víra či nevíra v tebe ovlivní tvé rozhodnutí, že, ale… ženská logika, co chceš," pokrčil Blaise rameny a raději ignoroval Pansyin vražedný pohled. "Ovšem jsem rád, Draco. Prospěje ti to. Nebudeš se muset přetvařovat a prostě budeš svůj. Třeba tě s ním čekají všechny takový ty zamilovaný sračky."

"Co to meleš?" obořil se na něj Draco.

"No tak… tvůj první polibek to sice nebude, že jo, ten už dostala tady Pansy, ale co víš, co bude. Třeba bude jeho prdel tou první prdelí, kterou okusíš. A třeba spolu oslavíte první výročí. A třeba se jednou vezmete a budete mít děti a Manor bude plnejch vašich psů a-"

"Dost! To stačí!" razantně ukončil Blaisiovo žvatlání Draco. "Víš hovno."

"Nebuď sprostej. Víš Draco, jestli si to nechceš hned na začátku pokazit, dovol si snít o takovéto budoucnosti. Jinak si to nikdy pořádně neužiješ. Třeba se to nesplní, ale… zkrátka nebuď úzkoprsej," poučila jej Pansy. "A zeptej se sám sebe, jestli by nebylo fajn být zamilovaný až po uši a prožívat všechno s někým druhým. Vždycky se strašně ohlížíš na to či ono, ale nikdy nehledíš na to, jestli tak budeš šťastnej ty sám. Zapomeň na otce, zapomeň na Zmijozeláky, zapomeň na všechny, jestli si chceš užít svůj kousek štěstí."

"Kdybys to nebyla ty, Pans, tak-"

"Vidíš a už jsme zase u toho! Ty si to prostě nepřipouštíš!"

"Drž hubu, Pansy!"

"Další důkaz toho, že se tomu prostě bráníš."

"Nebráním, jen to vidím realisticky. Když vím, že tu není možnost, tak si nebudu dělat nějaký naděje a naivně si snít o pohádkovým životě s někým, koho budu bezmezně milovat a on bude milovat mě! Nemá to cenu!"

"Má a ty to brzy poznáš. Protože až se taky někdy do někoho zamiluješ, bude to tvým denním chlebem a nebude tě zajímat, jestli s tím někdo nesouhlasí. A jen tak mimochodem… v jednom Blaise pravdu určitě neměl. Ty nebudeš okupovat žádnou prdel, to ta tvoje bude mít konečně někoho, kdo jí ukáže, jak vypadá sex."

A Draco její slova raději nekomentoval. Nemusí vědět úplně všechno. I když by ji jistě potěšilo, že má pravdu.

***

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama